Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Talnay

    Talnay Aktivista

  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Kakav je ovo fazon sa reklamama na system info:

    [​IMG]
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    probati cu ovaj smart screen
    tap tap mi ne radi,kada predjem prstom preko senzora,nista se ne desava,pokusavao sam razne postavke ali nista
    evo gledam i na marketu komentare,dosta ljudi isto ne radi
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

  5. Juka

    Juka Komšija

    dali iko ima osjecaj da ics na sgs2 vuce bateriju skoro za 1/3 vise nego 2.3 i ne mogu da mu se rijesim pozadinskih procesa, konstantno je oko 450MB rama zauzeto sta god da cinio, sto prije sa vise aplikacija i widgeta nije bio slucaj, u najvecu ruku da je uzimalo 330MB!!!
     
  6. extibo

    extibo Komšija

    Jesi li na oficijelnom ICS romu?
     
  7. Juka

    Juka Komšija

    da skinuo i updaeto pomocu kies-a!
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Buduci da ICS intenzivnije koristi GPU za sve procese, rekao bih da je zauzece RAM-a normalno. Doduse baterija bi trebala duze da traje, a ne krace.
     
  9. Juka

    Juka Komšija

    Negdje sam citao kao treba da se formira baterija na novi sistem, hajd da sascekamo do sad se nista nije produzilo dakle za 1/3 je kraca, iako je manje servisa popaljeno a vise rama koristi!
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Formiranje baterije je mit, star 10 godina.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Juka pa to je dobro s obzirom da imas 1 gb, kako je kod mene kod sgs, imam 512 a zauzece je vecinom oko 220 mb kad nista ne radim na njemu
     
  12. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    Pdf reader???
    imam puuuno nekih knjiga u pdf-ovima koje bih htio citati. medjutim sta god nadjem od software-a kad mu kazem zoom on/oni mi zumira isto sliku da sam zumirao pa onda vozaj lijevo/desno, gore/dole po ekranu. ima li nesto sto ce mi "ispuniti" ekran pa da idem samo gore/dole
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    To ti je do velicine ekrana, a ne do pdf readera :D Logicno ako ti je sitno pa zoom-iras da mozes vidjeti onda ces morati i lijevo-desno pomijerati :D
     
  14. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    aldiko book reader. malo konverzije i sljaka.
    :)
     
  15. extibo

    extibo Komšija

    Oficijelni Sammy ICS rom je smece, CM9 nightly ima manje bugova. Ja trenutno koristim Oxygen ICS u kombinaciji sa Siyah 3.1.2 kernelom i prilicno sam zadovoljan. Naletio sam na nekoliko bugova kada je mobitel prikljucen na dock, no nista strasno. Baterija drzi do 2 dana uz aktivnije koristenje WiFi-ja, nekoliko poruka i podosta poziva. Oxygen GB u kombinaciji sa Siyah 2.6.13 je drzao po 3-4 dana uz isto ili malo manje koristenje.
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    On je mislio nesto slicno onome sto radi Opera mini sa web stranicama, kad zumiras pukne sav tekst u jednu kolonu, tako da vozas samo gore dolje, nema to veze sa velicinom ekrana.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  17. kAcA

    kAcA Aktivista

    Quick office pro ili Think free office. Samo izaberes full prikaz i on odradi to sto hoces
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Aha to, pa to nije ni moguce sa svakim pdf fajlom uradit.
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nije moguce sa jpegovima u pdfovima, moguce je sa onima u kojima je regularan tekst.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  20. Eldorado

    Eldorado Komšija

    postoji li koji program gdje mogu npr fotku slikanu mobitelom prebacit u pdf format al da mogu na racunaru poslje copy tekst i u word paste?
    probao sam 2-3 aplikacije al fazon sto mogu samo cijelu sliku copy/past a ne pojedine dijelove teksta.