Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    postoji :D
    tebi treba ovaj program "ABBYY FineReader 11"
    placa se,ali imas google,pa nadji da ne placas :)
     
  2. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    I utisci?

    [​IMG]

    General: GSM 850/900/1800/1900 MHz, UMTS 850/900/1900/2100 MHz, HSDPA 21 Mbps, HSUPA 5.76 Mbps; 4G (regional))
    Form factor: Touchscreen bar phone
    Dimensions: 136.6 x 70.6 x 8.6 mm, 133 g
    Display: 4.8" 16M-color HD (720 x 1280 pixels) Super AMOLED capacitive touchscreen, Gorilla Glass
    CPU: Quad-core 32nm ARM Cortex A9 1.4 GHz processor, Exynos 4212 Quad chipset
    GPU: Mali-400MP
    RAM: 1GB
    OS: Android 4.0.4 (Ice Cream Sandwich)
    Memory: 16/32/64GB storage, microSD card slot
    Camera: 8 megapixel auto-focus camera with face detection, touch focus and image
    stabilization; Full HD (1080p) video recording at 30fps, LED flash, 1.9MP front facing camera, video-calls
    Connectivity: Wi-Fi a/b/g/n, Wi-Fi hotspot, Bluetooth 4.0+HS, standard microUSB port,
    GPS receiver with A-GPS, 3.5mm audio jack, FM radio, TV-out, USB-on-the-go, NFC
    Battery: 2100 mAh
    Misc: TouchWiz 4.0 UI, DivX/XviD codec support, built-in accelerometer, multi-touch input, proximity sensor, gyroscope sensor, Swype text input, RGB light
     
  3. extibo

    extibo Komšija

    Alibegovicu, tek sam sad primjetio da ti sig odgovara. Sta je reci, metafizika.
     
  4. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Zvjerka po specifikacijama, mlak izgled ali to je manje bitno.
     
  6. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma meni se nikada nije svidjao samsung, zbog nekakvog "jeftinog" osjecaja kad ga drzis. Sav je od neke tanke plastike, nikako to da svarim. Sto rece kolega po specifikacijama je super, ali ovako, ne bih ga pogledao u izlogu...
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    HTC One X izgleda dosta bolje ali ce ga ovaj na benchmarku pojesti iako su oba quad-core, pa sad kome sta odgovara.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    I sta mi kao svakodnevni korisnici imamo od toga sto ce ga pojesti na benchmarku kad je OneX 3x kvalitetniji telefon.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  9. Juka

    Juka Komšija

    meni s2 mnogo luksuznije djeluje,steta sto ga nisu cockastijeg napravili!
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dizajn uzas. One x je jednostavno ljepsi i bolji proizvod.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    Gledam sad na engadgetu, kao kamera nije nesto, ali zato mozes dijeliti slike praaavo lako :) nagovorila im se raja svega :)
     
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    A raja bi se nagovorila svega da su stavili kao u Nokije PureView kameru, bilo bi to smo vec vidjeli.
     
  13. Eldorado

    Eldorado Komšija

    previse se ocekivalo i na kraju razocarenje, isti slucaj kao prosle godine sa iphone 4S :)
    dizajn jbg imas barem 10 slicni mobitela od samsunga nije mi jasno sta su dizajneri radili godinu dana, S2 ljepsa je mozda sto sam navikao na njen izgled..
    ono sto je zanimljivo sad haman optimalno postaje 4,8 display velicine..
    kad sam birao izmedju S2 i HTC sensationa izabrao sam HTC ponajviše zbog meni licnog ljepseg dizajna,
    tako ce haman i ostat ako budem birao izmedju S3 i HTC one X , da cu preferirat HTC..
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Galaxy S "trici" jedino zamjeram Pentile ekran, ostalo je super - zamjenjiva baterija, microsd slot, bolji chipset od Tegra3 (od kojeg je bolji cak i dual core Krait), i vrlo moguce da ce 16GB verzija biti 100€ jeftinija od One X sto nije malo. Dizajn mi je nebitan, tako da je jedina prednost HTC-ovog "flagshipa" bolji ekran, sve ostalo je losije.

    Ostaje samo da se vidi sta ce Apple uraditi po pitanju velicine ekrana. Hardver ce sigurno biti odlican.
     
  15. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    I ovako je ekran bolji u Samsung-a, mrvicu manji ppi ali bolja crna i kontrast.
    U One X slaba Tegra i visoka cijena, One S nema 720p ekran, kako god okrenes nesto fali :D
     
  16. pac

    pac Komšija

    Cigla nad ciglama. Ostalo moze proci :D
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako su poboljsali kontrolu kvalitete u izradi amoled ekrana, bice predobro. Navodno Pentile ne smeta kod velikih rezolucija.
     
  18. pac

    pac Komšija

  19. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    soft req???
    znaci instaliram neki software na telefon ukljucim gps i on mi "real time" prikazuje lokaciju na mapi preko racunara. naravno da je free :)
    nasao sam nekih medjutim.....
    skola djete i tako....
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ljudi ima li rijesenje za Arc. Znaci nakon razgovora odmaknes mob od uha i display se ne upali, moras ga u mrak stavit da dodje sebi. Glup bug, sa light sensorom. Wrrag?

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk