Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Evo jedna vijest koja me je obradovala, jer sam HTC korisnik trenutno a vjerujem da cu i ubuduce ostat kod HTC...

    Sony PlayStation na HTC-u
    Sony će po prvi put u svojoj istoriji dopustiti da drugi proizvođač napravi uređaje koji mogu vrteti igre namenjene PlayStationu. Biće to HTC.
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    OnLive na Androidu, cudo stvarno radi, posebno prilagodi kontrole mobitelu. Dirt 3 malo laga, al Tomb Raider je npr totalno igriv:

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Totalbo ne igrivo na mobitelu. Ovo ima smisla samo uz tablet.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    Danas mi dodje mail, quickoffice, kazu kupio ih google. Ovdje mi je nekako najlogicnije da postavim. Ima li android dobar office editor, ili je ovo prva prava stvar?
     
  5. Deniken

    Deniken Aktivista

  6. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nasljednik vrlo dobrog Droid RAZR-a: http://www.engadget.com/2012/06/08/moto ... ly-leaked/

    Ako budu pametni i ponovo ubace ogromnu bateriju kao u Maxx-u, dobar 720p displej i Snapdragon S4, uz vec pokazan odlican kvalitet izrade, imat ce totalnog pobjednika ove uvodne quad-core generacije.
     
  7. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Mislio sam odraditi root na telefonu i citao sam par foruma o tome kako bi to mogao da odradim ali imam par pitanja koja mi nisu jasna. Ako neko ima iskustva oko toga neka mi se javi na PM ili neka mi da broj vibera pa da mi objasni, ako nije problem :)
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa pitaj ovdje konkretno sta te zanima, mozda ce valjati i nekom drugom.
     
  9. AdoSA

    AdoSA Komšija

    ma reko da nece biti malo glupa pitanja :)

    Uglavnom telefon je SGS2 i9100G, Base. XXLPN, Kernel 3.0.8., Build no. IML74K.XXLPN

    Ukoliko uradim rooting da li bi mi ostala ova verzija firmware-a ili bi morao da flashujem neki custom rom? Da li i kako da uradim backup telefona u slucaju da nesto ode u helach? Koji kernel da korisim jer na XDA forumu preporucuju superatom, a ne znam da li bi on bio dobar sa ovom verzijom firmware-a (XXLPN) ... :)
     
  10. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa evo preporuku kernela/ROM-a cu prepustiti nekom sa iskustvom, posto je kod mene kec. Ne moras mijenjati ROM, mozes samo rootati, ali time ne dobivas prakticno nista osim mogucnosti instalacije nekih aplikacija. Custom ROM-ovi su obicno dodatno optimizovani, pa ces dobiti brzi odziv, dodatne opcije, podrsku za teme, produzenje autonomije i jos milion drugih stvari, ovisno od ROM-a. Idealan ROM za sebe neces naci na osnovu preporuke, nego na osnovu iskustva. Neki ROM koji super radi na jednom S2 telefonu, kod tebe ne mora tako dobro raditi. Sto se tice backupa, imas vodica koliko hoces. Evo naprimjer ovaj
     
  12. AdoSA

    AdoSA Komšija

    TNX Dog... :smile:

    Sent from my GT-I9100G using Tapatalk 2
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ima li rješenja za Eclair2.1 koji neće da učitava Youtube klipove? Kod kolege na telefonu na WiFiu nema šanse
    da prikaže klip, samo stoji Loading video ... u nedogled. Drugi telefoni na istoj mreži najnormalnije prikazuju YT.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Koji je telefon? Vjerovatno je do ROM-a. Ili nek proba reinstall yt app.
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Telefon famozna Spica I5700, stock 2.1. Jedan od 10 klipova pusti. Stvarno cudno.
     
  16. Eldorado

    Eldorado Komšija

    igrate li Max Payne?

    izašla je igra nije lose, malo kontrole su ocekivano dok se ne usteli teske al fino se prisjetiti stari dana :D
     
  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    da li je neko stavljao zadnji CM9 na Galaxy Ace? Nasao sam neki video na youtubetu gdje lik pokazuje da stock camera radi ali bez previewa.
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

  19. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Prije par dana sam odradio rooting telefona prije nego sto sam pokusao instalirati neki Custom ROM. Sto se tice instalacije samog kernela, uz pomoc ODIN-a i odgovarajuceg CWM-a, nije bilo nikakvih problema. Sto se tice ROMa, za par dana, odlucio sam se za CM9 varijantu koja je kod vecine ljudi provjerena i radi dosta dobro. Prilikom prvog flashovanja soft brickovao sam telefon, mojom gluposcu, jer sam skinuo slucajno ram za i9100, a ne za i9100G, te sam morao naci oficijelni ICS rom koji sam vratio pomocu ODINa, ponovo staviti CWM i root te onda odraditi update na CM9. Moram reci da me je posteno isprepadalo kad sam vidio sta sam uradio jer nisam znao koliki ce biti problem spasiti telefon, srecom nije bilo tesko... :)
    Telefon radi osjetno brze, odziv menija je odlican kada se uzme u obzir da sam nagurao 200+ aplikacija. Benchmark u AnTuTu je narastao za nekih 40% dok je FPS u NenaMark2 benchmarku narastao za duplo. Nisam radio nikakav clock na procu
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Da se pohvalim. Dobio novi tel na poslu. Ganjao s3 ali nece ga uopste nuditi kroz shop u firmi. Tako da, crna S2 :)

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2