Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. pac

    pac Komšija

    Predpostavljam da imas par aplikaciaj i widget-a instalirano. Koliko ti pise slobodne memorije da imas da imas li je li ti custom ili standardni?
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Standardni. Imao sam preko 200 aplikacija dok ga nisam resetovao. Nešto me dobro zezalo. Sada koristim samo što mi treba, s tim da i sada imamo ko desetak widgesta i oko tridesetak appova. 106mb free i tako se otprilike vrti, od 90 do 120, tako Android i radi, sam ubije kada zagužva.
     
  3. Piroman

    Piroman Komšija

    Nabacio jučer novi CyanogenMod 10 tj. Jelly Bean (4.1.1) na svoj SGS!

    Sad-zasad sve radi, bez većih bug-ova osim nemogućnosti priključenja eksterne sd kartice preko usb-a ali zašto postoji čitač kartica!? :smt003

    Ugl. sviđa mi se dosta "novi" interfejs koji je faktički kopija ICS-ovog uz određene detalje koje ga opet razlikuju od istoga, npr. nove tranzicije koje su do kraja "ispeglane" a također i opcija prilikom pokretanja ili otvaranja stranice/datoteke/linka gdje se nudi opcija odabira app-a kojim će se isto izvršiti i to "always" ili "Just once"! To i činjenice da su vratili dobri stari niz "wifi/bluet./gps/zvuk" u statusbar kada se isti spusti kao i da ako pogriješimo prilikom odabira widget-a tj. isti nam se widget ne svidi na određenome mjestu ne moram, kao kod ICS-a, postaviti taj widget, potom ga "baciti" u "kantu" a onda ponovo otvarati "widgets" sekciju već se automatski vraća u istu, čini rom itekako privlačnijim od ICS-a, barem ako ne bude nekih većih iznenađenja! 8)

    PS. Evo i XDA link koga interesuje i/ili ima pitanja u vezi rom-a! :smt002
     
  4. rijads

    rijads Aktivista

    mene na nexus S-u nervira sto sada kada kliknem na search, automatski me baci na google cards...
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pozdrav drug. Ja sam imao CM9 RC2, i evo nabacio sam ovo s tvog linka da vidim kako izgleda, ali mi ne radi google play :evil: :evil: stalno se rusi. instalirao sam i taj addon (pretpostavljam da je to zapravo google apps). Da li je kod tebe sve ok sa Play-om?
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Moras instalirsti gapps za JB poseban: -)

    Sent from my GT-I9100G
     
  7. Piroman

    Piroman Komšija

    Meni vala sve radi! Nabacio rom i taj addon odmah jedno za drugim, znači bez restarta i sl., uradi samo factory reset, clear cache, clear dalvik cache i instaliraj rom a odmah potom addon i restartuj fon! Trebalo bi proraditi! Ranije sam bio na ICS-u tj. 4.0.4! Inače, ako ovim ne riješiš problem, šta izbaci prilikom crash-a ili samo izađe iz marketa bez poruke?

    PS. Evo imaš na xda temi o dotičnom romu fino napisano:

    Problems and solutions:
    1. low storage notification (we all know it from cm9), please try this app: http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1777444
    2. no mobile data: try toggeling flightmode
    3. app xxx is closing: manage apps --> clear app data, also try fix_permissions from recovery

    :wink:
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    AW: Google Android - oficijelna tema

    Uradio sam update na 4.0.4 na Neo V i pomalo je spor. Naravno, 2.3.4 koji je došao s njim je letio. Sad pitanje za vas: ako ga vratim na prethodni stock ROM (planirao sam staviti 2.3.6 umjesto ovog) hoće li mi ostati jezici, ili moram ganjati regiju firmware-a kao na Nokiji. Root nisam radio, ali zasad mi nije potreban.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  9. Tesla

    Tesla Aktivista

    Na androidu svakom bi ti trebali doci svi jezici bez problema, nema ogranicenja po regijama bar nr tako striktnog kao kod Njoke, trebas obratiti paznju da pravi rom ganjas, europe GSM ili nesto trece.

    Sad sam provjerio i cini mi se da ima samo jedna jedina xperia neo v i dakle mozes ga vratiti sa odinom ili kako si vec planirao.

    Sent from my Galaxy Nexus using Tapatalk 2
     
  10. Reznor

    Reznor Overclocker

    AW: Google Android - oficijelna tema

    Ok hvala.

    Nego zna li neko kako dobiti virtualne tipke kao na stock ICS za home, back i menu?
    Ima li neki app za to ili setting? To su ove tri tipke na dnu homescreena.

    [​IMG]

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  11. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Probaj traziti ICS launcher.
     
  12. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: AW: Google Android - oficijelna tema

    Znam da sam to imao sa Dark Knight ICS rom-om, eh sad da li je to poseban app "unutar" rom-a ili dođe sa "nova launcher"-om, ne znam, skini nova launcher i divi! :wink:
     
  13. kvaju

    kvaju Komšija

    Najbolje ti je na xda idi i vidi ima li tweek za te buttone na ekranu, meni se nisu svidili jer su mi ekrana oduzimali.
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    gledao sam na xda vezano za to ali nisam citao jer me nije zanimalo kao sto Kvaju rece zauzima prostora

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2
     
  15. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Imas na XDA sigurno, mrsko mi traziti, uglavnom je u pitanju editovanje nekog sistemskog fajla, trebalo bi biti jednostavno, mozda je i u pitanju build.prop fajl ne mogu se sjetiti. Uglavnom ja sam to palio na Desire HD i samo smeta kad vec imas tipke, smanji ti prostor na ekranu bezveze.
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    AW: Google Android - oficijelna tema

    Hvala, samo recite sta trebam ukucati :D
    Probao sam u google ukucati 'virtual keys ics' i nista mi korisno nije našao.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    to je to
    http://www.xda-developers.com/android/how-to-get-on-screen-ics-buttons-on-any-ics-rom/

    trebao si samo kucati ics buttons :)
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    AW: Google Android - oficijelna tema

    Danke schön. Probaću to.

    Nevezano, otkrio sam na Xperiji na ics jedan propust. Lightsensor ne radi kako treba. Kad je svijetlo on povećava brightness, a smanjuje kad je mračno umjesto obratno. Nadam se da će izbaciti Jelly Bean, a već se govori o tome na Sonyjevom forumu.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  19. Juka

    Juka Komšija

    upravo to i treba da radi, dakle kad je mracno, malo osvjetljenja je potrebno da vidis, inace pokusaj po mraku na full brightnesu gledati, meni licno dere oci, dok po danu sto svjetlije to lakse za viditi pogotovo kad si napolju a sunce na 100%!!!
     
  20. Reznor

    Reznor Overclocker

    AW: Google Android - oficijelna tema

    Imas pravo. Ja sam osvjetljenje stavio na nulu radi baterije. Stalno radi kalibraciju, pa treperi, tj čas je svjetliji čas je tamniji. Ali valjda to tako treba.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2