Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Minx

    Minx Aktivista

    I ja sam se iznenadila kad sam radila prosli update posto znam da smo obicno zadnji na redu.
    Za sada se ovaj P pokazao kao odlican izbor.
     
  2. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    raja, je li iko probao CM10? :)
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    AW: Google Android - oficijelna tema

    Ja sam kontao staviti AOSP baziran na cm10, ali valja otključavati bootloader, voidati garanciju, a i Sony je najavio Jelly Bean. Tako da sam odustao od ideje. Ne sviđa mi se kvaliteta zvuka na ovom Sonyju. Kako sam ga nadogradio na ICS stvar je još gora. Na 5800ici je zvuk bio odličan na istim slušalicama na ovom nekako skroz loše zvuči i sa Rock profilom. Da li bih šta poboljšao ako rootam tel i instaliram beats audio?

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  4. Piroman

    Piroman Komšija

    Koristim već neko vrijeme ovaj Helly Bean na svome SGS-u, bez nekih većih problema, naravno kao i kod svakog "unofficial" CM rom-a i ovdje ima "štucanja"; tu i tamo se pojavi koji FC, ali ništa što reboot, "fix partitions" ili "clear cache" ne bi riješio! :mrgreen:

    Od app-ova, osim nekih igrica (hot pursuit), sve radi savršeno, mada sam primjetio da restore aplikacija, pogotovu preko titanium backup-a dovodi do opšteg haosa, pogotovu ako je backup rađen u drugome romu (u mom slučaju; ICS), tako da u svakako preporučujem jedan Nandroid backup a po mogućnosti i Titanium Backup svih instaliranih app-ova!

    Inače, treba još uzeti u obzir da povratak sa JB-a na ICS nije moguć "klasičnim" flešanjem iz recovery-a (barem ne za moj fontel), već je potrebno starim-dobrim odinom flešati kakav oficijelni rom pa opet "klasičnom" metodom nabaciti željeni ICS :!:
     
  5. Tesla

    Tesla Aktivista

    Kako su se ficeto i joel popickarali koristim samo alliance rom i kod zene na sgs daily driver i kod mene na NOTE-u takodjer daily.

    Prije toga kad sam ja imao sgs furao sam darkyja.

    Cyan 10 pratim za note ali ga jos ne bih instalirao jer nema podrske za sdcard sto mi je naravno ogroman problem a ni za radio. Iako volim cm izdanja note je ipak specificna naprava i samo na customized stock romu mogu osjetiti bjegove prave cari.

    Taj povratak nije moguc zbog bootloadera pretpostavljam. Titanium sam kupio davno i apsolutno niti jednom nisam imao provlema. Restoram samo user apps i to njih oko 70 bude. Nandroid je tito, igrao sam se cijeli vikend sa par romova i veceras vratio nandroid od petka, ma milina

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ja sam danas plasirao cm10 nightly. Prva stvar koju sam primjetio je glatkoca rada telefona. Nije da je na cm9 zapinjalo sta ali se fakat osjeti da 10ka radi bolje. Sto se tice aplikacija za sada samo imam problem sa Final Fantasy III, ali to mi ne predstavlja brigu jer je nisam puno presao. Battery life mi se cini losiji za sada ali dok ne preguram cijeli dan cackajuci telefon necu nista tvrditi jos.
    Da napomenem jos da nisam radio wipe te da su mi ostale sve aplikacije instalirane od 9ke

    Sent from my GT-I9100G
     
  7. Tesla

    Tesla Aktivista

    Pa da projelkt puter i jeste brzi sigurno od CM9. To sam i ja primjetio na nexusu kad sam ga imao. Bas me interesuje kako pici CM10 na sgs2. Mozda i probam ovih dana, nadam se da radi sd kartica i tako to.

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  8. Tesla

    Tesla Aktivista

    Da evo prosao ICS ali preko desktopa, nije htio OTA uraditi nikako.
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    imam neki cudan problem sa wifi.em, naime juce je sve radilo normalno, usao na yt aplikaciju i ostavio telefon da miruje, ono normala ugasi se ekran, i nakon 5 min opet ga uzmem da vidim sta ima, kad ono nema signala. ja iskljucim pa opet ukljucim wifi kad ono opet nista, odem u postavke vidim pise not in range, iako sam 2-3 metra od rutera. restartujem ja ruter, opet nista, odradim full wipe, ne pomaze, sad sam promjenio i rom, ali dzaba, zna li neko u cemu bi bio problem, sve je radilo eto do juce, sad ne moze nikako ni da mi nadje wifi, pokusavao sam rucno ali ne radi. zna li ko kako da popravim, gledao sam na netu, ali drugi nadju wifi ali ja ne mogu nikako
     
  10. AdoSA

    AdoSA Komšija

    SD kartica radi bez problema
     
  11. Bigtaurus

    Bigtaurus Novi član

    Zdravo,

    Koristim LG Optimus L7 P700 al nisam mogao da skontam kako da koristim GPRS preko svoje mreze ako nemam dostupan wifi ako neko moze da mi pomogne sa google play sam skunio widgets data on/off i APN on/off al kad ga aktiviram opet ne mogu izaci na net nikako ne znam zasto a od svog operatera sam porucio konfiguraciju za GPRS i ona je instalirana jer je ja vidim u APN al ne mogu da je koristim jedino mogu koristit internet preko wifi.Ako je neko imao iskustva na ovom mobitelu kako da ovo mi proradi bio bih zahvalan za pomoc.

    Pozdrav,
     
  12. kvaju

    kvaju Komšija

    Koji ti je operater?
     
  13. Bigtaurus

    Bigtaurus Novi član

    Operater je BH Telecom
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Da nisi zaboravio staviti kvačicu data enabled u mobile network settings i postaviti active.bhmobile.ba kao default APN?
     
  15. Tesla

    Tesla Aktivista

    Mozda da pokusas kompletan format data system prilikom instalacije roma, ja inace kada gazim note reparticioniram ga kompletnog i formatiram sve particije, tako znam da nece biti problema. Naravno mozda i reset fabricki na routeru pomogne.

    Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
     
  16. Bigtaurus

    Bigtaurus Novi član


    Probao sam i to al sve je ukljuceno kako treba data je ukljucen al ne moze NE ZNAM STA JOS DA URADIM I KAKO DA RIJESIM PROBLEM.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Znaci štrigiran je APN: BH Mobile (active.bhmobile.ba) a kada štrigiraš "Data enabled", gore u vrhu ekrana, nemas nikakvu ikoni tipa: "3G" ili "H" ?

    Probaj izbrisati taj widget, ako mozes resetuj telefo na nulu.. da izbriše sve pa probaj ponovo.
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma uradim sve ja to, izgleda da cu morati da resetujem ruter, da li gubim s time neke postavke u vezi mojatv? a i ne znam onda namjestiti da mi bude stalna konekcija :)

    a jel moguce sta da je do rutera? da je nesto crklo ili slicno? slab sam oko ovih stvari
     
  19. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Pa probaj prvo telefonom uhvatiti neku drugu mrezu osim svoje. Cisto da ne diras router ako nije do njega.
     
  20. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Koliko ti je stara sim kartica?
    Ja sam sa xperiom s imao isti problem I bilo je do sim kartice kod je na samsung ace radila bez problema.


    Sent from my LT26i using Tapatalk 2