Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    Samo da rješe da svi developeri moraju koristiti Holo teme http://developer.android.com/design/pat ... cture.html kod aplikacija, i da se malo postroži kriterij po pitanju toga, da ima nekog reda, jer znam jako puno aplikacija kad skinem sučelje je katastrofalno.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kvaliteta izrade ne bi trebala biti problem. Ako bude imalo kao Optimus 7, onda nema brige. Druga je stvar sto je OS bio djubre na tom telefonu.
    Veci nedostatak vidim u izboru procesora za novi Nexus: namjenjen je tabletima i desava se znatan "throttling" performansi pri vecem opterecenju. To je ujedno i jedina primjedba koju imam na novi model.

    Sto se tice 4.2 nadogradnje za GNex, stvarno je odlicno. Fotosfera zakon.
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

  4. kvaju

    kvaju Komšija

    Taj sam link trazio al ga nisam nasao, bas sam vidio neki dan i to je to o cemu govorim, cisti primjer toga.
     
  5. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Izgleda da su termalni parametri prestrogi na Nexus 4 u odnosu na Optimus G. S obzirom na broj telefona koji ce koristiti S4Pro (Optimus G, Nexus 4, Butterfly J/Droid DNA itd) mislim da nije u pitanju mana SoC vec software ili settings.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Moze se to donekle popraviti kroz softver, ali koliko ce onda to imati utjecaja na i ovako slabu bateriju, ostaje da se vidi. Mislim da bi najbolji kompromis bio downclockovanje procesora za 200-300Mhz.
     
  7. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Bateriju cu svakako pazljivo pratiti, ostaje da se vidi ali ako poredim s GNex:
    -1750mAh vs 2150mAh
    -45nm vs 28nm
    -2 A9 jezgre vs 4 A9+ jezgre.
     
  8. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  9. apokalipso

    apokalipso Aktivista

    Re: Preporuka za smartphone

    Evo i ja sebi nabavio HTC Desire pa da vas pitam ako ko ima isti telefon koji rom koristite i koji je po vama najbolji?
     
  10. rijads

    rijads Aktivista

    Re: Preporuka za smartphone

    mildwild naravno.
     
  11. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Samo 5-6 dana nije dovoljno za procjenu baterije na N4 ali se za sada ponasa bolje od GNex. Preko noci jedva potrosi 1%, dakle odlican deep sleep. Telefon sinoc napunio, i ostavio ga u kuhinji gdje je prelezao citavu noc, maloprije dosao s posla, jos uvijek 75% ali sam danas telefon na poslu koristio malo manje nego inace:

    [​IMG]
     
  12. kAcA

    kAcA Aktivista

    Kako mislis preko noci samo 1%? 7-8 sati samo 1%?
     
  13. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Upravo tako, telefon pokazao 99% ujutro. Upitno je koliko se moze indikatoru vjerovati i postoji mnostvo faktora od kojih potrosnja zavisi. Jos je rano dati procjenu ali za sada je odlicno.

    Znatno bolji rezultati u poredjenju s GNex:

    [​IMG]
     
  14. pac

    pac Komšija


    Jesu li ove tri tacke u donjem desnom uglu settings?
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jesu. Tako je i na GNex-u. U zavisnosti od aplikacije, moze se nalaziti u bilo kojem uglu.
     
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Nema sanse da ode samo 1% preko noci :D
    Za takvo nesto bi trebala biti ukljucena samo 2G mreza, data disabled, i kill-ani svi moguci taskovi, i opet je pitanje bi li samo 1% otislo :D
     
  17. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Pa i meni isto ode 1%. 2g, sve pogaseno. Caka je sto pokazuje da je 1%, ali kad ga uzmes malo koristit onda povuce bateriju 10% za poruku ili neku sitnicu, kao da nadoknadi.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Znaci laze Android :D
    Ja kad sam kod kuce pa ubacim onaj jad Ultru od Telekoma i stavim samo 2G i data disabled ide nekih 2% po satu stand-by-a, 2-3 dana izdrzi ukupno uz poneki poziv i poruku.
    Ovako na 3G-u, Facebook i e-mail na push-u, jos jedan e-mail na 15 minuta, par poziva, poruka i malo surfanja, 10-ak sati i gotovo :D
     
  19. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    To je to. Meni na poslu slabiji wifi signal pa je pocuga. Borba da izdrzi cijeli dan, a ne da ubacis sad tu neku igru, tipa da sat igras.

    Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
     
  20. Peacemaker

    Peacemaker Aktivista

    Pri standardnim sistem postavkama, all syncs on i google now konstantno radi, par kracih poziva, dosta poruka i notifikacija u toku dana. Malo browsing i citanja foruma i mozda par minuta agry birds. Ja sam imao izvanrednu potrosnju na GNex, i da je baterija ista ili malo gora nego GNex, bio bih zadovoljan ali se definitivno pokazuje bolje:

    [​IMG]

    Puno bolji wifi prijem nego GNex. Zvucnik i nije bas puno glasniji od GNex ali je kvalitetniji. Moja omiljena notifikacija je cricket, definitvno glasniji i cist zvuk. Ivice ekrana mi se svidjaju, lakse je prstom navigirati uz same ivice, na primjer kada se premjesta widget na susjedni ekran. Ekran je odlican ali treba kalibracija. Mozda grijesim, moguce je da sam samonavikao na AMOLED prezasicene boje. Sto se tice crnih podloga, ovaj ekran nema problema. GNex je naravno ima "dublje" crne ali ova generacija LCD je bolja, nije to vise izrazeno. Odlican kvalitet izrade, ironija da najjeftiniji Android telefon stvara utisak da je naskuplji. Kuciste ili barem bumper case su obavezni, cisto sumnjam da bi ovo staklo prezivjelo pad.

    Par slika telefona i kucista, slikano s Nexus 10:

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]
    [​IMG]

    [​IMG]