Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ni meni ne treba vise od 8gb. Na svom mobu za dvije godine zauzeo 5gb.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Skoro mi je prijatelju riknuo HTC One S, izgorila mu maticna i sa njim otislo sve od slika i aplikacija. Sreca pa je nesto ostalo na Dropbox-u. Inace neznam koji je to sad fazon praviti telefon bez SD card slota, nevjerujem da znatno povecava cijenu telefona.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije toliko stvar u cijeni, vec Google zeli sto konzistentnije performanse za manje zahtjevne korisnike.
     
  4. anel007

    anel007 Komšija

    brzina, velika vecina korisnika ne zna za razlicite klase kartica i kad uzmu najlosiju zale se kako im je telefon spor
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Znaci nema SD card zbog noobova ccc
     
  6. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Zato je HTC i dao 25 giga dropboxa i drive-a , vala moze biti i vise nego dovoljno za bekapa, a i racunar postoji za bekap ako nisi siguran u online arhiviranje. Ako nesto slikas/snimas prebaci na komp za svaki slucaj, imao micro sd ili ne, ja sam to uvijek radio. Meni licno SD odavno ne treba, 32GB na telefonu mi je i previse.
    Sve u svemu mislim da je forsiranje CLOUD-a glavni razlog izbacivanja SD kartica, sto se vidi po kompletnoj apple i nexus seriji (icloud, g drive)
     
  7. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Prica je o Moto G koji ce imati 8/16 GB. Sa 32 GB ti naravno netreba SD.
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Btw, svaki Moto G kupac dobiva 50GB prostora na GDrive-u. Za arhiviranje fotografija i video klipova odlicno.
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    a koliko je to kod nas u zadnje vrijeme doslo motorolinih telefona?
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Moto X je ja mislim ekskluzivan za USA, tako da osim prastarih modela i nema izbora. Moto G ima potencijala da bude jedan od najprodavanijih telefona sljedece godine.
     
  11. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Zna li se je li taj prostor kupcima ostaje trajno ili je to limitirano kao sto je slucaj sa 50GB prostora na Dropboxu za kupce pojedinih Samsung uređaja??
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Izgleda da ipak nije trajno vec dobivas taj prostor na dvije godine.
     
  13. kvaju

    kvaju Komšija

    Da, na 2 god. Isto kao i da ga nemas.

    Taj online storage mi je bas sranje sto recimo na dropboxu nemogu kupit recimo 1 tb, i platit jednom i imam ga trajno.
     
  14. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Interesuje me samo da li cu npr. kupovinom Note 3 dobiti dodatne dvije godine ili je to jednokratni bonus koji Samsung daje za jedan odredjeni Dropbox account. Pretpostavljam da je ovo prvo, jer to ustvari proizvodjaci i nastoje kroz ovakve loayalty programe, da te trajno zadrze kao kupca i da mijenjas uredjaje najkasnije u roku dvije godine.

    Nekome ko mijenja redovno uredjaje novim modelima, nije uopste bezveze, pogotovo ako govorimo o takvim cloud servisima kao sto su Dropbox ili Google Drive.
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ja sam sa SGS 4 dobuo taj promo acc. na Dropbox-u u trajanju od dvije godine. Tako da ćeš i ti najvjerovatnije dobiti taj acc.
     
  16. bhd

    bhd Veteran foruma

    dao je samsung sg 3 50 gb I alot za sd:)
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koji ne radi :lol:
     
  18. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    meni na memorijskoj su pjesme, neke slike i apk fajlovi, dok ostalo manje vise sto je na internoj memoriji ili ide na pc ili na deleto poslije nekog vremena
     
  19. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Moto g mi se pravo svidja,ima ga u svim bojama i mogao bi biti vrlo povoljan ,ako ikada i dodje do nas
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prodaje se samo u crnoj varijanti, a ti kasnije dokupis "Shell" koji zelis. Ima tri vrste: Standard, Flip i Grip:
    http://www.motorola.com/us/consumers/ac ... oto-G.html

    Kod nas ga ne ocekujem ispod 400KM za 8GB model. Inace po performasama je taman uz SGS3 i N4, koji kostaju skoro pa duplo.