Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. aeRo

    aeRo Komšija

    Moze li se nabaciti lollipop na galaxy s4 prije zvanicnog updatea ili?
     
  2. kAcA

    kAcA Aktivista

    Nexus 4 - Lollipop
    Ne znam... Jeste fluidan, brz, primjetno manje RAM-a trosi za iste aplikacije koje sam imao i na KitKatu. Ali ova bijela pozadina ubi... Neke stvari su dobre al neke su bas zeznuli
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    A ne kontam, zar se pozadina ne moze promjeniti (Wallpaper, Theme i sl.)?? Vidim svi kukaju na to nesto...
     
  4. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    nisi shvatio, app drawer i widgeti imaju svoju bijelu pozadinu i nju ne možeš promijeniti na stock romu. možeš ti stavljati kakve hoćeš pozadine i live wallpapere ali uvijek će app drawer i widgeti imati bijelu pozadinu. ja sam se već navikao, pa mi ne smeta toliko više.

    troši manje rama, brz je kao munja, ali baterija mi se čini slabija. i glupo mi je što tipka za paljenje i gašenje više ne nudi opcije za način rada (tipa samo vibracija ili bez zvuka). sad samo možeš upaliti i ugasiti mob. nisu čak ni "restart" opciju ubacili.

    ali dobro, lijepo sve radi, ima dosta i korisnih stvari.
     
  5. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    znaci onaj kvadratic u kojem je ikonica aplikacije ima bijelu pozadinu? ili je kompletan wallpaper app drawera bijel? :D dok se wallpaper desktop moze izmjeniti....
     
  6. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    komplet wallpaper app drawera je bijel, kao i widgeta. slično kao u onim starim xperijama (samo što je kod njih bio proziran), ikone su u nekom bijelom pravougaoniku.

    [​IMG]
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Dobih pozivnicu na One+1 pa ako nekom treba...
     
  8. aeRo

    aeRo Komšija

    Ljudi pomagajte, na Galaxy S4 mi screen rotation ne radi iz nekog razloga. Telefon je bio rootan radi otkljucavanja. Screen rotate mu je prestao raditi otkako sam brisao bloatware. Vidio sam po netu da se ljudima to desavalo, skinuo sam fileove koji su fix, ubacio u system/lib ali nije pomoglo. Danas skinem posljednji official firmware, ubacim preko odina, instaliram, poslije toga odradim wipe data/wipe catch u recovery bootu ali mi i dalje ne radi auto rotate. Ako sam dobro shvatio tako bih trebalo da sam unrootao telefon?

    Sta bi mogao biti problem? I da li sam ovim koracima unrootao telefon ili jos nesto trebam raditi? Htio bih da ga vratim u state da se moze sam updateovati i to, a ne da ga prepoznaje ko custom firmware. Hocu da prodam mobitel u ovih par dana pa mi je ovo pravo bitno.

    Unaprijed hvala.

    EDIT: Vidim da mi je jos rootan telefon jer mogu brisati Samsung aplikacije.
     
  9. aeRo

    aeRo Komšija

    Proradio screen rotation, i telefon nije rootan, provjerio sad sa SuperSU. Moj bed. :smt003
     
  10. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Prije 2 sata sam dobio notifikaciju za OTA update na Lollipop na Nexus 4. I pustim update, skine se uredno, oslobodim 1.2GB prostora, kad ono belaj. Intalacija je zavrsila svoje, trajalo je 10ak minuta ili vise, i sad se samo se na pocetku vrti ova pocetna animacija (kruzici, zeleni, crveni, zuti i plavi) i to je to. Nova je animacija, nije ona od 4.4 gdje veci krugovi formiraju kvadrat nego ovako nasumicno se krecu oko centra, i tu evo vise od pola sata staji. Pokuao sam restart par puta, pa uci u recovery mode, pa tamo cistiti cache, a ne bih bas factory reset radio jer nemam backup nekih stvari, kontam da ovaj OTA ide uredno, dosad nikad nije bilo problema.

    Ima li kakav nacin da flashujem 5.0 bez da sve brisem, ili da izadjem iz ovog reboot loopa, da barem upalim mob? Nisam rootao, nista, imao sam stock 4.4.4 i stvarno je bezveze sto sad imam neupotrebljiv mobitel a na dosta servisa se oslanjam na verifikaciju u 2 koraka i slicno i sad ovo.
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    Jesi probao ppnove instalirati ta
    J ota update on treba da je
    Negdje na telefonu u obliku zip fajla koji ti je recovery
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Nista te ne kontam :D Ne mogu pristupiti uopste memoriji, ne vidi se u My Comp kao storage, prepozna da se povezao i to je to.
     
  13. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Factory reset ti je neizbjezan. Mada mozes uci u recovery i napraviti backup data, pa ga kasnije vratiti nakon sto bootas telefon. sad nisam siguran da na stock recovery mozes to raditi, ako je custom onda ce ici bez problema. Ako ti je vec bio custom recovery a radio si OTA vjerovatno je zbog toga i puklo.
     
  14. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pod recovery mislite na ovaj meni u koji se udje a Vol+ i Power dugme?

    Stock je, u smislu da nisam nista dirao, rootao ili sta flashovao, kad sam ga kupio bio je odmah iz kutije OTA na 4.3 mislim, pa onda na 4.4 normalno, sve sam radio OTA i uvijek je radilo dosad...

    U recovery mi se ne pojavljuje u My Computeru nikako, ni adb ga ne vidi, misio sam mozda sa ovim fastboot pa da izbrisem "-w" da ne brise podatke, ali ga ne vide ni adb niti fastboot. Mada, pri bootu ga adb polovicni prepozna, tj radi adb logcat komadna, i prikazuje mi da crashuje neki audio servis i tako se vazda pojavulje ta greska. I dalje se ne vidi pod adb devices, ali cim diskonektujem mob prekine se i logcat serija i adb izadje, tako da to kupi sa mobitela.
     
  15. Esprit

    Esprit Aktivista

    Ja kod ovih velikih update-a uvijek idem na frišku instalaciju čitavog sistema, na Nexusu je to lahko uz pomoć Wug Nexus toolkit-a.
    @AhmeT
    Preporučio bi ti da odradiš preko njega novi sistem, imaš i opciju backup-a pa pokušaj da backup-uješ čitav sistem prije nego bilo šta uradiš.
    Ako šta zapne slobodno pitaj, kod Nexusa ne možeš ništa trajno zeznuti, jedino bi bilo šteta da izgubiš podatke s telefona.
    Što se tiče android 5.0, meni je baterija bolja nego na 4.4.4.
    Prije nisam mogao izvući 2.5h upaljenog displeja a ovdje ipak dobacim do 3h.
    Čini mi se i da mi Wi-Fi bolje radi, na poslu u hali :) mi je internet bio neupotrebljiv, sada već normalno surfam :)
    Meni je osvježenje ova bijela boja u app drawer-u, tastatura mi je super (mada sam nju i prije instalirao jer je davno procurila) sviđa mi se material design... Sve radi više nego odlično i telefon mi je ponovno zanimljiv, a već sam bio počeo da gledam kako da ga mijenjam.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako ti je bootloader zaključan vrlo je teško vratiti podatke u tom slučaju. U protivnom bi samo trebao flešovati custom recovery iz kojeg ćeš adb>pull komandom kopirati sve na komp.
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    meni baterija ništa nije bolja na lollipopu, ako nije čak i gora. OTA update sam dobio još tamo nekad 18tog ili 19tog, uradio factory reset iz recovery-a, punjenja do dana današnjeg bilo podosta, ali nikakve pomake u bateriji ne vidim. čak mislim da se troši brže.
     
  18. Esprit

    Esprit Aktivista

    Evo moje baterije
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  19. pac

    pac Komšija

    Skini 5.0 sa Google developer stranice, raspakuj sadržaj i otvori u notepad-u flashall.bat nađi gdje piše "-w" izbriši i spasi. Tel boot-aj u fastboot i pokreni flashall.bat sa čekaj i vidi da li ce se normalno upaliti tel.

    Na isti način sam svoj root-an nexus 4 update-ovao bez gubitka podataka.
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako ima stock recovery, mora otključati bootloader da bi stavio neki custom, a to briše apsolutno sve. Plus što adb/fastboot ne rade dok se ne uradi oem-unlock.