Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Danas na portalima objaviše novi pokušaj high end mobitel za malo para :)

    Linshof i8:

    5" Super AMOLED ekranom 1080p
    Android 5.0 Lollipop platformom uz Linshof korisnički interfejs
    osmojezgarni procesor koji radi na 2,1 GHz
    3 GB RAM i 80 GB interne memorije,
    kameri od 13 megapiksela sa zadnje strane sa Sony CMOS senzorom, kameri od 5 megapiksela sa prednje strane,

    Prodaja uređaja Q1 2015 godine po cijeni 380 dolara :)

    Zanimljiv izgled nadam da ce donjeti svježine kao Oneplus One.
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ovo može uzeti ko ne mijenja često telefone jer u protivnom Linšofa nećeš nikome moći prodati. :D
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    zar telecom nije dosad pustio update za alcatel one touch idol 2 (6037k model) i ja sam siguran da je bio out of the box na 4.1 verziji, tata kad je uzeo odmah je odradio update na 4.2 i tu stoji, na gsm arena pise da je dostupan update na 4.4
     
  4. pac

    pac Komšija

    Može odključati bootloader bez brisanja podataka tako što uradi root telefona, i odključa bootloader sa ovom aplikacijom:

    https://play.google.com/store/apps/deta ... cker&hl=en
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ne znam kako će root-ovati telefon ako je zaglavljen na uvodnoj animaciji.
     
  6. pac

    pac Komšija

    Nikako...
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Malo prije se poigrao sa L 5.0 na Nexusu5. Sad za sad sam razocaran osnovnim opcijama. Mozda tu ima nekih zaista dobrih caka al pocev od dropdown menija koji strasno osiromasen i koji vise nema opciju povlacenja sa dva prsta pa ni power dugme nema restart opcije itd. Valjda buduci update-i malo obogate te osnovne funkcije.
     
  8. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    i ja spadam u skupinu razočaranih. jelly bean je bio evolucija, ali ovo sad je nekako meh.

    razmišljam malo da zaplivam u WP vode :)
     
  9. Esprit

    Esprit Aktivista

    Meni na N4 ima opcija povlačenja dropmenia sa dva prsta :-\
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    I sta je razlika izmedju jednog i dva prsta? Mozes i na N5 povuc sa dva al izadje isto kao i da si povukao sa jednim.
     
  11. Esprit

    Esprit Aktivista

    A sta je razlika imedju povlacenjem sa dva prsta na KitKatu i na 5.0?
    Ne znam sta ti ocekujes da dobijes povlacenjem sa dva prsta, ali i na KitKatu si povlacenjem jednim prstom imao pregled notifikacija, a sa dva prsta si otvarao dropmeni, ista situacija i sa 5.0 prema tome ne znam na sta mislis kad kazes da ne radi povlacenje sa dva prsta.
    Druga je stvar ako ti je meni siromasan, mada meni je ovaj licno po mjeri, e sad opet bi ljudi da na dropmeniu imaju sve i svasta, od kamere do pristupa zeljenim aplikacijama ali za to imaju custom romovi, a bit ce vjerujem i xposed freamwork za stock rom.

    http://youtu.be/_i8XSQvEess
     
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Ma šta se sikirate to ce oni popraviti u 5.1 verziji prije ili kasnije :)

    Valjda Samsung objavi više 5.0 verziju za svoje modele S5/S4, Note 3/4, iako haman da je bolje što malo popravljaju neke sitnice i greške lolipopa i prilagode svojim modelima.
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Eh, evo mene opet. Nakon 4 dana odmora bez poziva i mobitela, konacno sam odlucio sve pobrisati i ponovo flashovati, kad evo cuda, uspio sam nekako napraviti da adb vidi mobitel i udje unutra.

    Tako da sa adb shell mogu uci i vidjeti listing fajlova i slicno, sto je dovoljno da kopiram na komp. Problem je sto imaju neki izuzetno dugi nazivi fajlova, i Windowsu to ne godi pa mi se proces prekida, tako da izgleda nije izvodivo kopirati sav /mnt/sdcard

    Da li neko zna neku listu "relevantnih stvari", tj gdje je sta? Nisam se dosad bavio sa rootanjem i internim stvarima u Androidu, dovoljno mi je bilo da "sve radi" :D Znam naci slike i sve te stvari, ali bih recimo htio da mi se i SMS poruke kopiraju, pa ne znam da li je to na nivou aplikacije (Helo SMS sam koristio), ili postoje neki direktoriji gdje se nalaze odredjene vrste podataka, ukoliko nije sve pod /mnt/sdcard

    Da ponovim, Nexus 4 je neupotrebljiv jer nece da se upali nakon propalog OTA updatea na 5.0.
     
  14. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ako si sve odradio kako treba, a vjerujem da jesi, sta mislis da srocis mail na podrsku. Ipak je to njihov proizvod i ako se tako nesto desi sa official update onda vjerujem da bi dobio i adekvatnu podrsku.

    Vjerovatno negdje cuva i te sms poruke, ali ja jedino znam za opciju kad uradis backup nekom aplikacijom pa ti se pojavi u folderu od te aplikacije.

    EDIT: evo probaj ovu lokaciju: /data/data/com.android.providers/telephony/databases/mmssms.db
     
  15. rijads

    rijads Aktivista

  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ma nije mi problem sa komandama, nego tipa gdje su SMSovi i slicno.

    Uglavnom rijesio sam sve, kopirao sam slike, par aplikacija i slicno, sve sa adb pull, uradio unlock bootloadera i flashovao 5.0, sad se sve cini OK i jako fino ide, a drugi put cu dobro paziti prije bilo kakvih updatea.
     
  17. rijads

    rijads Aktivista

    Za u buduce mozes pomocu rom toolboxa pored aplikacija raditi i backup sms-ova, wifi pw-ova postavke opcija itd.
     
  18. All4AMD

    All4AMD Aktivista

    Jel zna netko kako da rijesim ovaj problem, u zadnjih par dana mi je pobudalio mob, samsung note sa cm 4.4.4. baterija se prazni kao blesava i mob se uzasno grije, u bateriji pise google usluge, evo slika ispod. uglavnom mi tereti cpu 100%, probao sam i reset telefona ali nista nije pomoglo, uglavnom pogasim ove google procese i nekad prestane,a nekad i dalje prazni.

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    Jel ti uključen GPS vidi to da ukljucis a možeš instalirati titanium backup pro pa freezaj taj app
     
  20. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mislim da je to do CM-a, pogledaj da li se žale ljudi na xda.