Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Biće update-a ;). Bitno je da radi brže i bolje, a izgled se popravi da vremenom. Na kraju krajeva većina ljudi svakako koristi launchere
     
  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    n5


    @ado

    ja npr. nikad nisam koristio launchere, jesam probao skoro sve, ali duže od isprobavanja se nisu zadržali niti na jednom mom androidu.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    sta je s google now launcherom? da li je i na njemu bijela pozadina kod apl drawera
     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    sve je to stvar ukusa. Nakon eksperimentisanja sa gomilom launchera, ukljucujuci i stock, zadovoljio sam se sa Nova Launcherom. Radi k'o sat, nije pretrpan glupostima i ima tacno ono sto mi treba pored izgleda. Tako da cu, najvjerovatnije, nastaviti da ga koristim i sa lizalom :)
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    nova launcher sam najvise koristio do pojave google now launchera, onda sam presao na ovaj drugi
     
  6. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Upravo se downloadovalo 311MB , Lilipop ili kako se već zove:nexus 7 2012 , nakon poduže instalacije i updata apps usljedilo je razočarenje. wifi "puca" to se nije prije događalo , malo zastajkuje sve štopa , Facebook,Chrome mi je bilo dovoljno da se iznerviram tj razočaram , čekat naredni update ! QuickOffice je nestao manje više , vizualne promjene su minimalne najviše u settings. Bio sam nešto slično otipkao na tabletu i zaštekalo kada se trebalo prtitisniti Submit , isključim i evo me na PCu. LOŠE 5.0

    :smt005
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Vrati sve na fabričke postavke pa probaj, to je osnovno kod velike nadogradnje OS-a.
     
  8. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Uradio reset , opet WiFi "puca" , ostalo je OK.
     
  9. black

    black Komšija

    Kod mene nece nikako wifi , to je google nesto "zeznuo" :p
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako ste radili OTA update, trebalo bi to sve ponovo flešovati preko fastboot-a.
     
  11. black

    black Komšija

    Kod mene je S3 custom rom ali se developer pravda da je do source code-a.
     
  12. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Možda je i bolje onda imati neki drugi model a da nije "google"

    Samsung vjerujem da lagano sprema svoje modele za 5.0 i popravljat ce greške.
    Tako ce i ostali tipa HTC,LG itd nadam se iskreno da ce "google" izbaciti neki manji update da riješi vaše probleme.
     
  13. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Evo ja kucam sa 5.0 na svom vremesnom Nexusu.

    Evo sam uradio update 42 aplikacije i wifi nije pukao, evo surfam i ne vidim takav problem. Da vam nije ukljuceno ono da izbjegava slabe konekcije a wifi vam na granici signala. Pregledajte napredne postavke wifi-a.

    Generalno, meni ovo na mom telefonu radi pravo simpa, glatko, fluidno, jedino sto sam primjetio da kamera malo sporije otvara.

    Uradio sam backup starog rom-a pa testiram ovo par dana, ali za sad mi djeluje vrlo dobro. Posebno mi se svidja tastatura.

    Edit: evo nasao sam bug, ne radi youtube, ali cini mi se da je covjek i spomenuo da ima problem s kamerom i youtube.
     
  14. Minx

    Minx Aktivista

    Ja na nexus 1o nemam problema sa lizalom, osjetim da je brži a vizuelni dojam je subjektivan. Meni lično nit smrdi nit mirise.
    Moram priznati da me cm11 razmazio, nedostaje mi na tabletu. Postavke su mi osakaćene i prejednostavne. Kao fucking dummy phone.

    Pošto nisam mogla čekati ota update odradila sam sideload ota fajla i krenula ispočetka, sve pobrisano. Mislim da je to jedini ispravan način za izbjeći probleme.
     
  15. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ja apsolutno nikakvih problema nemam na n5 sa lollipopm, sve radi fantastično, samo mi se te neke promjene kozmetičke prirode ne sviđaju, zapravo najviše mi ne paše bijela pozadina app drawera i svih widgeta koje stavite na ekran (npr. kalendar). ružno izgleda, kao da smo se vratili 5 godina unazad. ostalo je sve poboljšanje, pogotovo novi sistem notifikacija.

    evo baš sad gledam lollpop verzije za s5, htc one i g3. meni ono mnogo bolje izgleda, svrsishodnije i logičnije nego ovo na n5.
     
  16. Qler

    Qler Veteran foruma

  17. Reznor

    Reznor Overclocker

    Probao, ne zapinje ništa, ali mi nije praktičan.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    Meni je andorid drugi telefon, pa ne koristim nesto puno, imam 3-4 kontakta koja zovem, i par ovih social mreza.. tako da meni za to odgovara... vjerovatno ako se intenzivnije koristi nije kao meni praktican. A opet kazu sto ga vise koristis to je jednostavniji, tj. prilagodjeniji...
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja ga probao instalirati na svoj Xiaomi Mi3, i kaze da nije podrzan haha :D :D
     
  20. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Nakon malo panike sinoć , jutros nije nijednom prekinulo (imam 2 mreže u kući i bez problema na obe). Android 5 radi ok , problema sa video nema, sve se čini udure nakon reseta.

    :D