Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. kvaju

    kvaju Komšija

    prije ćeš dobiti konkretan odgovor na xda forumu, ako nije veliki update, sa lolipop na marshmallow, možeš je fleshat jednu preko druge bez wipe-a, ili ako ima ugradjeni OTA,onda samo ideš update i to je to.
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    Originally Posted by Shreyu
    Do we need to do a full, clean wipe, or a dirty wipe would do?

    I recommend you full wipe.

    Znaci on savjetuje full wipe da se odradi moj ti je savjet da pricekas da drugi testiraju posto ti taj v5 vec radi fajn :D
     
  3. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    Uvijek je bolje full wipe, ali kod većine ROM-ova je dovoljno uraditi wipe system i cache kroz recovery i flešati novu verziju i to je to, naravno najbolje sačekati druge i vidjeti kako je kod njih radilo i da li ima posljedica na stabilnost i performanse uređaja. ;)

    Znači nipošto se ne zalijetati sa nadogradnjom, jedino ako baš imaš problema sa postojećom verzijom a koji su popravljeni u novoj verziji. Mada uvijek treba imati na umu da kod kuhanih ROM-ova nova verzija često ne znači ni bolja verzija. :D
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    tastatura ko tastatura, isprobao je i izbrisao odmah nakon 5 minuta.
    meni stara googleova iz ICS/JB ere i dalje najbolja, i sad je koristim.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Microsoft je kupio po meni najbolju zastaturu na Androidu i iOSu - SwiftKey. Sad još da je uspješno i brzo implementiraju na W10M :)
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prvo da oni uspješno i brzo implementiraju sam WM10, a lako ćemo za tastature.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma

    Meni je to najveća boljka na sistemu, zato se tome najviše i nadam. Ove ostale stvari ili mi odgovaraju ili ih podnosim, ali me tastatura izluđuje. Mada je i tvoja izjava na mjestu.
     
  9. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    Previše su zauzeti sa pravljenjem app-ova za Android. :D
     
  10. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa ima sada na w10 swipe ,radi isto kao i sve ostale swipe tastature
    radi i na hrvatskom jeziku ...ili ne pricamo o istome :D
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pričamo o tome da 90% WM telefona nema instaliranu "desetku", a MS se zajebava sa razvojem Android aplikacija.
     
  12. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    pa jesu ga opet zasrali sa ovim razvlacenjem,evo prosao je i februar a to je prije bio kao krajnji datum kada ce svi dobiti win10 mobile ali eto ocito nece do ljeta ovo biti pusteno

    a opet sve zavisi od telefona do telefona...ja recimo na L640 nemam nikakve probleme sa win10m i od samog pocetka mi je dobro radio,uz one neke standardne bugove koji budu sa svakim buildom ali generalno sada telefon radi odlicno,da se mene pita,ja bi ovaj zadnji build ostavio za L640

    dok recimo vecina ostalih telefona ima razne probleme sa win 10M ,o tome stalno pisu ovdje
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma


    To isto da kažeš Yugo ima četri točka i motor, i ide na gorivo kao i sva ostala auta. Nadam se da si razumio.


    Garage tim radi ove neke eksperimentalne appove tipa gore navedene Hub tastature, pa se to ne može pripisivati timu koji razvija Win10M. Međutim, taj tim je toliko spor, da je meni nevjerovatno kako jedan takav softverski gigant može imati tako nesposoban tim. Sve ostale divizije su im manje ili više uspješne, ali ta je baš propast. Možda im nisu dali dovoljno ljudi, ili su im poslali najlošije inžinjere koje imaju. Bilo kako bilo, agonija se nastavlja :D
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma nemaju dovoljno kadra sigurno, a pogotovo onog strucnog iz nokije koji je gurao wp8 i i 8.1
    a i politika im se promjenila da se vise fokusiraju na ios i android nego na vlastiti os.
     
  15. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    Ma znaju i oni da će ih najkasnije povratkom Nokie na tržište raja vrlo brzo napustiti i zaboraviti. Čak štaviše, ako izbace pristojan uređaj, Finci bi mogli otkinuti dobar dio mušterija i samsungu, LG-u itd. ;)
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema


    Nema od toga ništa, čiste iluzije starih nokia fanova.
     
  17. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ima nokija dosta toga ponuditi, zato i ne zure.
     
  18. zoi

    zoi Veteran foruma

    Da, imaju u sektoru telekomunikacija/infrastrukture.
     
  19. Piroman

    Piroman Komšija

    Re: RE: Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    Nokia N1 tablet koji je dosta popularan u Aziji ukazuje na suprotno tj. mogu se oni itekako vratiti nakon što su ih ameri gotovo uništili. ;)
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tesko. Vec kasne previse za Android konkurencijom (ako pretpostavimo da ce se Nokia vratit sa Androidom), dovoljno je pogledat Samsung koji je bas "otisao u tacku" sa S7.

    A nemaju vise ni svoje proizvodne pogone.