Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne samo zato sto dolazim sa WP pa mi je sve na OneDrive-u, nego umjesto 6 aplikacija sad na telefonu imam dvije. Imao dva Email klijenta (LG i Google), dva kalendara (isto LG i Google), Google Drive i Photos, sve zamijenio sa Outlook+OneDrive.

    I mislim da cu Google Maps uklonit sad kad imam Here Drive. Ako nadjem bolju aplikaciju, uklonit cu i Youtube. Onda od Google-a ostanu jos samo Chrome i Messenger, haha.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zar nije Messenger od Facebooka? :D
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima i Google Messenger aplikaciju. To je u sustini aplikacija za SMS. Ali sa iducom verzijom Androida planiraju da objedine to sa Hangouts aplikacijom, koju niko ne koristi.

    BTW Facebook aplikacija je nepotrebna na Androidu, otvorite Facebook na Chrome pa cete vidjet. :) Samo dodate Facebook bookmark shortcut na homescreen. Ima cak i opcija da dolaze notifikacije iz Chrome-a, samo tad se Chrome stalno izvrsava, previse pogubno za bateriju koliko sam vidio.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Ne znam kakva je fora sa smanjenjem broja aplikacija? :D Nije valjda da fali memorije?
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Meni chrome i facebook pravo dobra kombinacija, jos dolaze notifikacije, kao da je app instalirana

    A meni ne trosi toliko bateriju, samo me sad ovo sa ovim reklamama zeza, al poslusah Minx, iskljucih javascript, pomoglo jeste al zato sam i osakacen s tim.
     
  6. Minx

    Minx Aktivista

    Moze posluziti kao privremeno rijesenje ali provjeri postavke modema.

    Ja volim google aplikacije.
    Photos redovno radi backup, na google drive sam uzela onu pretplatu od par dolara mjesecno zbog slika, od kako je krenuo music ne skidam vise muziku nego sam se pretplatila i slusam preko njega, keep za sitnice koje mi naumpadnu, razne liste, gmail necu ni spominjati - fino mi sortira silne mailove sa popustima, odvoji kupovine i bitne stvari...sa svime sam zadovoljna.

    Nikad nista ne koci ali to pripisujem mobitelu.
     
  7. Piroman

    Piroman Komšija

    FB app je jedan (ako ne i najveći) battery drainer na Androidu, tako da je najbolje koristiti tu mobilnu stranicu preko chrome-a! :smt002
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Tesko da moze falit sa 32GB flash-a, microSD slotom i 3GB RAM-a. Ako iceg ima onda je to memorija. Nego jednostavno ne volim imati nekoliko aplikacija za istu svrhu.

    Osim toga vec sam rekao, Google Calendar je smece od aplikacije, na GMail mi nisu radile notifikacije, a na OneDrive-u vec imam gigabajte slika. Plus, ako se ikad vratim na WP, samo nastavim koristiti OneDrive. Dok Google Drive na WP ne postoji.
     
  9. anel007

    anel007 Komšija

    ja fb aplikaciju izbrisao prije mjesec-dva, a kao soluciju korisim folio koji je bukvalno fb mobile stranica u aplikaciji sa jos nekim dodatnim djidjama koje dobro dodju pa et preporuka i za to kome se ne da chrome koristiti
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kako da promjenim ove dns u modemu
    Prakticki web browsing na telefonu je useless, cak i na adblock browseru otvara reklame, najdalje sto mogu otvoriti google i to je sve.
     
  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Zar se resetovanjem neće vratiti na fabricke postavke? Ili ako neuspijes sam, kontaktiraj telekom i reci im u čemu je problem, mogu i oni ući u postavke i napraviti.
    A jel isti problem i na računaru?
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Samo da se prijavim. Prodao sam Lumiu i udomio Xiaomi Note 2 :mrgreen:
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    na pc-u nema problema, dok na telefonu iskače na sve strane

    prosli petak kad sam bio kod kuce gdje je bihnetov net, nije bilo problema, onda sam otisao u sarajevo gdje imam logosoftov net, tu su poceli onda problemi.

    na tom modemu/routeru gdje je logosoftov net, u pitanju je ovaj modem , apdejtovao sam firmware specificno za ovaj model (logicno) resetovao router, ali opet ništa

    opet, zasto mi se to javlja na mobilnom internetu, cistio sam sa cleanerom, skinuo bio cak i avg antivirus da vidim ne bi li on šta našao, ali ništa (izbrisao sam zatim te aplikacije)

    factory reset telefona trenutno mi ne pada na pamet, a ne vjerujem da bi to moglo biti jedino rješenje

    evo sad sam kod kuce, iako sam neku noć resetovao router, postavio svoj user/pass, sad opet ne mogu uci, ne radi ni ova moja sifra niti ona defaultna
     
  14. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ako je telekomov modem, zaključa se jer je tako podešen.

    Što se tiče tp linka, probaj skinuti bt firmware sa uk sajta
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Kako?

    skidao sam firmware sa oficijelne stranice na .com, na uk uopste nema mog modema

    ako bi tako trebalo ici
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Utisci? :)
     
  17. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Hardware je daleko na strani Xiaomi, telefon stvarno radi fluidno, nema resuminga, sve otvara instant. Vec prvi poziv sa Vibera sam propustio :D sto mi se nije desavalo na WP, al mi dosadilo cekati onih par sekundi da otvori Viber svaki put. Nekako, mozda i subjektivno, WhatsApp mi daleko bolje radi i trenutno ga forsiram u komunikaciji sa prijateljima.

    Ono zbog cega sam najvise presao na Android jeste mail klijent, iako mi je Outlook na WP uredno javljao o pristizanju mailova, otvaranje attachmenta je bilo sporo do bola, tipa attachment od 500 kb otvara 2 minute, sinhronizacija nekog foldera kojeg nisam otvarao na telefonu 3 minute. Recimo "isti" taj Outlook na Androidu odradi posao za par sekundi ali je i dalje sporiji od K9 klijenta koji trenutno sve odradjuje.

    Sam telefon u odnosu na Lumiu u ruci djeluje dosta manji, bolje lezi i lakse je raditi jednom rukom iako je 5.5" imam osjecaj kao da je 5 u odnosu na Lumiu.

    Za ostalo treba malo vremena da se steknu utisci :mrgreen:
     
  18. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma to je jedan od best buy telefona trenutno, ima ga po piku za 320KM nov a performanse su strašne sa Helio x10.
     
  19. black

    black Komšija

  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Šta radi konkurencija :D