Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Reznor

    Reznor Overclocker

  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Čitao sam jučer o tome na Bug-u, to im nije prvi telefon. Baš me interesuje u čemu je za#eb, ima li spyware ili je napravljen od nekih štetnih materijala (navodno je sastavljen od dijelova starih telefona). Mora postojati razlog zašto ta firma želi prodati nešto iako zna da nema profita od toga, čak šta više, bit će u gubitku. Navodno je i vlada Indije dijelom finansirala taj projekat. I da ga uzmem nebih u njega stavio sim karticu niti svoj gmail acc.
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa indijaca je skoro kao i kineza samo sto su jos veca bjeda i vecina ih si ne moze priustiti telefon. Daj mu smartphone do dzaba i onda mu laganoj sisaj lovu za minute i megabajte. Osim sto ce drzava vidjeti finansijsku korist prodajom usluge tu je neki vid opismenjavanja naroda koristenjem tehnike. FB i instagram acc su samo dobrodasao dodatak za samonadziranje naroda. :)
     
  4. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Negdje sam danas procitao isti clanak, ali u tekstu se spominje cijena cca 40 USD. Da ovo nije malo hype da se napravi, realno display ne mozes nabaviti za 4 USD :)
     
  5. Reznor

    Reznor Overclocker

  6. NAILS

    NAILS Moderator

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  7. Piroman

    Piroman Komšija

    Zanimljivo, samo nisu trebali ukloniti volume tipke sa zadnje strane uređaja!
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Meni te tipke na poledjini nisu nikako legle. Da su bile izbocene dovoljno da se na prvu moze pogoditi.. mozda tada.

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovisi na kojem uredjaju. Na G3 sam se navikao za dva dana, sad koji god telefon da uzmem u ruke trazim ih :D
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Danas mi brat kupio Redmi Note 2 i naravno malo sam ga procackao. Wooow,koji stroj za relativno sitne pare. Uopste nisam primjetio da je ista slabiji/sporiji od mog Galaxy Note3. Smio bih se opkladiti da ce mi slijedeci fon bit kinez. Vjerovatno neki Redmi Note 5 :)
     
  11. igor.g

    igor.g Komšija

    Oj bezela koliki su na G5 uzas kao na HTC, a i baterija siromasna samo 2800mah. Mislio sam makar da ce biti 3600-4000mah. Kad kinez moze staviti na note2/3 ili redmi 3(koji je 5") - 4000mah bateriju, onda mi je glupo kad se zasere na high end telefonu. Ko ce nosati sa sobom dodatnu bateriju ili se jebavat sa onim camera magic slotovima sto ima +1000mah.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Očito da nisu mogli zbog ovog modularnog dizajna staviti veću bateriju, a i bateriju je trebalo modifikovati da ima ovaj konektor pa ispada veći bezel. Meni su G3 i G4 ljepši telefoni.
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    lg se malo tu zajebo, vecina korisnika zeli da ima sve tip-top out of the box, ovo sa modularnim stvarima malo ko ce se igrati, na kraju krajeva, to je neki dodatni višak koji moraš vucarati za sobom

    pozdravljam manji display od 5.3 incha, ali vidim da su izbacili app drawer, ne znam zasto im je to trebalo

    Samsung Galaxy S7 je S6 kakav je trebao biti prosle godine, samo sto ce kod ovog cijena biti jos veca, dobar im je ovo potez sa S7 edge koji ima 5.5 incha display, te je tako izravna konkurencija iphone 6s + , s7 edge izgleda i manje od 6s+

    takodjer i kod s7/edge, veca baterija, micro sd utor, bolja kamera, waterproof, dobar upgrade na s6, interesuje me samo da li i dalje koriste mono sound. sto je meni bilo neprihvatljivo kod takvog skupog uredjaja iz 2015 godine

    LG i Samsung su predstavili uredjaje, i Nokija je bila na mwc.u, mada su se ono vise fokusirali kod drugih stvari, valjda ne smiju nista govoriti o mobilnim uredjajima zbog ugovora, sutra ce i sony pokazati vjerovatno njihov prvi telefon s aluminium unibody, i onda se ceka HTC
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma



    evo prvi unboxing na hrvatskom :D
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kod mene na G3 zvucnik slusalice bio tih iskljucivo zbog prasine. Ocistio prasinu i ne mogu ni koristit na 100% jer je preglasno. Na pola je optimum.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jesi to u nekom servisu na kraju rijesio?
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nisam ni morao. Lagano se rastavi i ocisti.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znaci koristim note5 rom za note3 i sve super medjutim momak sto ga je radio najavio za veceras novu verziju istog roma.
    Pitanje je,jel obavezno flashat na novo pa sve ispocetka il ima neka opcija da se uradi update. Zaista nemam iskustva s ovim,prvi put sam neki dan stavio custom rom.
     
  19. Mujka

    Mujka Komšija

    daj link od xda teme
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma