Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Mislim da će ti Kies riješiti problem, osim ako nećeš preko Odin-a da mijenjaš regiju.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Smart switch odradio posao. Stigao mi regularno MM i svugdje sad pise da je official.Nije se zakljucao. Nemam zamjerki.
     
  3. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Cim je knox otkucao 1 znaci da je neko nesto radio i garancija se gubi, nema veze sto su folije bile tu. Vjerovatno je bio neki root koji je uklonjen. Bez obzira na unroot OTA update vise ne radi cim se na sistemu nesto promjeni. Flash sa stock firmware i vozi, knox zanemaris, bitno je da telefon radi bez problema. Ja sam znao knox na dvocifren broj prebaciti :)

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Knox otkuca 1 kad se bootloader dira, ne bi trebalo da se rootanjem to desi.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    Ja negdje procita da je na s6 po defaultu bootoader zaključan. A ovdje je definitivno otkljucan pa je mozda to u pitanju.
    Uglavnom telefon je ok, sve radi ko sat. Definitivno je nov jer nema ni minute razgovora jedino sto m je malecak pravo poslije note3. Isto igracka :)

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  6. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Cf auto root preko odina aktivira knox. Ja na note 3 nisam otkljucavao bootloader a nakucao sam knoxa kamaru. Cim neda ota update system image je editovan sto ukazuje na root. Ali nije ni bitno ako sve fercera.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    šta mislite o Huawei P9 ?

    vjerovatno će mi iskočiti prilika da uskoro nabavim novi telefon, imam sad Xperiu Z5 ali kamera je loša naspram konkurencije, vidim ovaj Kirin 955 cpu kakav ima P9 osvaruje bolje rezultate na benchmarku nego 810, naravno nije neko mjerilo, ali ipak pokazuje da je bolji procesor nego 810
    ono što me interesuje kakav je gpu kod huawei telefona, striktno što se tiče ovog P9 modela, da li je bolji od Adreno 430?

    Znam da je neko spominjao da ima Huawei mobitel već, kako se ponaša nakon nekog vremena, da li sistem štopa i sl? ja sam zadovoljan sa vecinom stvari na Z5 osim kamere, jer sam navikao na dobru kameru poslije Lumie 1020, posebno manuelnih postavki i Raw slika.



    Jah, sad se sjetih da P9 ni ne podržava 4k snimanje
     
  8. X-Factor

    X-Factor Komšija

    P9 je svakako bolji telefon od z5. Kao sto si vec naveo nema 4k snimanje i to bi mu naveo kao manu uz to da ima slabasan gpu. Mislim da za full hd nije ni toliko slab, ali cinjenica da ima T880MP4 a recimo S7 u exynos varijanti ima T880MP12, govori koliko je osakacen. Svakako GPU nije bolji od Adrena 430.
    Imao sam Mate 7 i P8 i sto se tice softwera rade fluidno, bez stucanja, oba su dobila update na 6.0 sto je za pohvalu posebno Mate 7 koji je dosao na kit kat-u. EMUI kao skin vrlo brzo dosadi, meni licno se vise svidja sony android iskustvo koje je blize cistom androidu.

    Mozes promjeniti telefon eto promjene radi, tu su i cjenovno pa bi mogao to i izvesti bez neke vece investicije :)
    Posto se zalis na kameru na Z5, moja preporuka ti je S7, G5 ili HTC 10, to je vec ozbiljan upgrade u odnosu na Z5. Istina P9 je od svih spomenutih telefona jeftiniji i najljepsi.

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    LG G3 super radi na Fulmicsu 5.2, koji ima LG UX 5.0 (preuzet sa G5), tako da ko god ima ovaj telefon, tople preporuke, bas je osvjezavajuce :)

    Pocela me je zezati stara verzija, bio sam na starijem 3.5, ali sam radio dirty flash sa 5.0 stock na Cloudy 2.3, pa dirty na Fulmics baziran na 6.0, i to sam koristio nekih pola godine. I u zadnje vrijeme je sve nekako usporilo, grijanje, crashevi i slicno. Sad sam prvi put radio full wipe nakon godinu dana. Zasad je sve pet vec par dana, bas me zanima baterija kakva ce biti jer sam sa zadnjom nadogradnjom imao SoT nesto veci od 2 sata.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ja sam pratio fullmics buildove, ali posto mi stock 6.0.1 odlicno radi, nisam se htio zamarat. Ali u buducnosti planiram prec na taj ROM.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    znači gpu je ipak slabiji od ovog adrena 430

    i meni se sviđa ovaj sonyev koji je gotovo pa ko aosp, a prije sam imao samsung pa mi nekako i ovaj emui sličan touchwizu, osim app drawera.


    a vidjeću kakva se prilika ukaže, možda ubacim i G5 jer on je ipak jeftiniji od S7 i HTC10, a što kažeš P9 je baš lijep telefončić.
     
  12. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja sam skoro uzeo s6,zijanio sam se koliko je kamera dobra,mogu misliti na s7.
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    al jos je zara skup, kontam preko preplate uzet...
     
  14. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ne znam ni sam, eto samo da mi je bolja kamera na Z5 telefon bi bio idealan, samo me kamera handri jer volim dobru kameru, nisam znao da će mi ovoliko faliti kamera od Lumie 1020, osjećam se kao da su mi ruke svezane kad hoću nešto uslikati, nemam kontrole nikako nad kamerom, baš kao da je neki običan telefon namjenjen samo da uslika nešto nabrzinu.
     
  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Da i ovde priupitam, kako da uvezem ove foldere na telefonu sa google driveom.

    Hocu da mi bude kao na windows phoneu i onedriveu

    Kad skinem neke slike sa neta da ide u zaseban folder 'saved pictures' i kad sprema dokumente da i to ide u zaseban folder.

    Zasad samo radi ove slike sa kamere, a ostalo moram rucno skidati

    Takodjer, imao sam folder za muziku u onedriveu gdje sam sve pjesme drzao, i music ili groove aplikacija normalno svuce pjesme iz tog foldera.

    Da li je moguce takvo sto sa google driveom?

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    To sa slikama trebas u Photos aplikaciji podesiti. Za drive nisam nikad probao.
     
  17. zoi

    zoi Veteran foruma

    Preporuka za telefon za 300-350 KM? Više bih volio da ide na 300 nego na 350 :) Uzima mi se samsung note 3 zbog displeja jer mi se baš sviđa samsungov amoled, ali su oni skuplji i polovni, inače bih uzeo xiaomi note 2 nov, pa ni sam ne znam. Inače zbog ovakvih stvari odustanem od kupovine jer se ne mogu odlučiti:)
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ja do neki dan imao note3 a brat mi ima, xiaomi note2. Ipak je note3 vidljivo bolji uredjaj al kako i sam kazes cijena jos uvijek žestoka . Lokalni diler mi ga uracunao 450km uzamjeni za S6. Medjutim i xiaomi je za svoju cijenu odlican. Desi mu se nekad da se ubaguje al uglavnom radi ko sat. Dobar mu je i ekran i baterija a ni slike nisu lose. Za te pare teško da može bolje.

    Sent from my SM-G920F using Tapatalk
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zato je Redmi Note 3 mnogo bolji uređaj od prethodnika. Čekamo još kolegu da javi iz prve ruke kako radi.
    A za te pare možda ima Huawei P8 Lite.
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Redmi Note 3 koliko sam skontao tek sa SD 650 verzijom ima neku bitnu razliku u odnosu na Note2? Metalno kućište i otisak prsta su fine stvari ali ne 100 KM fine, a sa SD verzijom je ipak trenutno preskup. P8 Lite mi nema smisla pored LG G2 i kompanije koji se mogu naći za 250 i manje? Nedavno sam od kolege uzeo G2 i prodam ga, trebale mi pare, a sad mi žao što ga nisam sebi ostavio.