Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Toplo vrijeme, tanak aluminij i držanje telefona u uskim pantalonama je dobitna kombinacija za taj problem.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Još da sam ga držao u džepu pa bih i razumio. Po čitav dan je na sjedištu auta ili u torbici oko vrata. Najviše me interesuje ima li smisla ovo nositi u servis, jer je pod garancijom telefon? I u slučaju da ne priznaju ovo pod garanciju koliko bi me otprilike dodao okvir za njega? Dakle samo okvir i eventualno zadnji poklopac, sve radi ostalo.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja bih pokušao sa servisom, ali prvo potraži po netu jel' neko imao isti problem. A mislim da se ne isplati mijenjati okvir.
     
  4. zoi

    zoi Veteran foruma

    Zašto misliš da se ne isplati mijenjati okvir?
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    +Reznor i Mujka :),

    Da dodam na ovo da sam pokusavao i kompletan wipe svega, instalirao sam novu verziju ROMa, pokusao cak i CM i sad doslovno imam skoro pa neupotrebljiv telefon :D 3G mi je sav svuklo, ne mogu instalirati nikakvu aplikaciju.

    WI-FI se ponasa isto, vidi mreze, nece da se konektuje, nekada se zna povezati na 5-6 sekundi ali odmah pukne. Pokusavao sam na raznim mrezama, jedino ne znam da li bi na 5GHz radilo jer ne podrzava mi router to, ali ovo ostalo sve sam isprobao. Kontam da je jedino hardverski problem.

    Imam negdje backup od prije 5-6 mjeseci kad sam radio sa TWRP pa cu pokusati jos to...
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema

    Nije da se ne isplati, ali valja skidati ljepilo i ako se ne uradi kako treba vise nece biti vodootporan, a vjerovatno ce ti ulaziti prasina u kameru.
    Mozes probati reklamirati ako je u telekomu kupljen, kolegi su zamjenili 3 Z2, jer mu je usla voda i zeznula touch i display.


    Gesendet von meinem C6903 mit Tapatalk
     
  7. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa ovako sad svejedno nije vodootporan. Mislim da će mene odbiti na fizičko oštećenje, mada ću ga svejedno odnijeti jer ništa ne gubim.
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Cackao malo Note 7, brutalno u koju zapreminu su ugurali 5,7 inca ekran i veliku bateriju, svezanih ociju bi rekao da drzis dosta manji telefon.
    Ali naravno prakticno ne postojanje bocnih bezela ostavlja pitanje zastite, preskup je da se nosi naked :D
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: RE: Re: Google Android - oficijelna tema


    Telefon koji bih volio. Jos sam na 4orci od stare firme.
    Dobicu ifon 7+ kad izadje. Nova firma samo apple koristi. Ja se ko opirem, a fajde nema ;)
     
  10. black

    black Komšija

    Imaju onaj hepek za upravljanje? ADM? Dosta firmi koristi samo Apple zbog Exchange mail acc.

    Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
     
  11. selvin

    selvin Moderator

    Pa moze exchange i na android, ja ga imam.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Imam ga i ja. Kako sam note poceo koristiti ne nosim laptop na poslovne sastanke.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Moram priznati da je na S7 kamera fantastična, super su kameru uspjeli ugurati u onako tanko kućište.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Telefon od ~110KM koji me više oduševio od OnePlus 3, S7 Edge, ili Redmi Note 3:
    http://www.theverge.com/circuitbreaker/ ... one-review

    Odmah sam mu flešovao OEM softver, znači nema više reklama i Amazonovog bloatware-a. Bez imalo pretjerivanja mogu reći da radi osjetno bolje od Galaxy S5 npr, a i za Note 4 / OP3 zaostaje tek sekundu-dvije prilikom otvaranja popularnih aplikacija (multitasking mu nije nikakav problem). Kamera i zvučnik nisu čemu, ali sveukupna kvaliteta izrade je fantastična (u rangu Galaxy A5 2016), plus ima istovremenu dual sim i microsd podršku. OS je stock Android 6.0, najavljen je i 7.0 update, a nedavno je objavljen i oficijelni source/kernel tako da se radi i na Cyanogenmod romu. Bootloader se vrlo jednostavno može otključati.
    Ako nemate nekoga da vam ponese iz USA, za $60, isplati se naručiti i preko onih "forwarding" kompanija. Toliko sam se ugodno iznenadio da razmišljam da rasprodam sve ove skupe telefone i ostanem na ovom, a i psihološki "teret" je manji kad ne nosiš okolo telefon od 800-1000KM. :D
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Na papiru je definitivno best buy.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    to je oko 103 KM po danasnjem kursu
    ne znam da se moze uzeti ijedan telefon od 5'' za tu cijenu i da iole solidno radi
    na ovom telefonu se islo na kompromis da je telefon fluidan i upotrebljiv,dok se maksimalno stedjelo na kameri,zvucnicima
    ovo mi djeluje kao odlican rezervni telefon
    da mi ima ko donijeti iz cemerike,razmislio bi o njemu
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Vidi se ušteda, ali što se tiče kvalitete samog zvuka tu nemam velikih zamjerki, glasnoća je jedino problem. Kamera je upotrebljiva, nije katastrofa, otprilike u rangu Moto G2 možda mrvicu slabije. Napraviću par fotki po sunčanom danu.

    Uglavnom koristim ga od jučer, i ne osjetim gotovo nikakav hendikep u odnosu na OnePlus 3 (najviše mi nedostaje fingerprint senzor a ne performanse lol). Te dodatne dvije sekunde prilikom otvaranja Youtube-a i Tapatalk-a su ništa. Plants vs. Zombies 2 npr. se brže učitava nego na OP3 i Note 4. :)

    Definitivno ga ne bih stavio u kategoriju "rezervni telefon". :)
     
  18. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista


    Šta je potrebno uraditi da ga dobiješ za 60 dolara?
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jedino da ti ga neko donese kao meni, u protivnom imaš ovih povoljnih "package forwarding" servisa koji ti mogu sve prepakovati i poslati u BiH. Treba ti Prime članstvo isto tako, ali može se aktivirati trial period.
     
  20. XTRage

    XTRage Veteran foruma