Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Niđe veze, staviš photo ili cinema profil i eto prirodnih boja.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Opet je kontrast neprirodan. Nije to to. Nisu samo boje problem.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sad je i kontrast (inače najvažniji aspekt dobrog ekrana) od 1.000.000:1 problem? Šta sve čovjek neće ovdje pročitati u zadnje vrijeme.
     
  4. kvaju

    kvaju Komšija

    Evo recimo kod op3 defaulte postavke su prezasicene boje, kada onaj rgb profil se stavi, boje su nekakve isprane.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Takve "isprane" i trebaju biti ako se gledaju standardi, mada je OP3 displej poprilično loš što se tiče drugih stvari.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam na nekoliko amoled ekrana primjetio da nisu oštri. Druge jeftinije ekrane sa manjom rez kada stavis pored tacn ovidis da slika nije oštra. Mislim da nekad nije problem samo boja.

    Sto se samih boja tice, ne znam zasto jednostavno ne ubace RGB slajdere pa neka stima sebi ko kako hoce. To inace ima na vecini custom romova.

    [​IMG]
     
  7. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Koja je najbolja mail aplikacija na androidu? I sluzbeni gmail app ne radi push kako treba.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ima s8 te slajdere RGB.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma da ali nema svaki brend niti imaju stare android verzije. Po meni bi to davno trebalo da bude must.
     
  10. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ja koristim Outlook, radi uredno, skoro u istoj sekundi dolazi obavjest na comp, Thunderbird i na mob Outlook.
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Znaci dobijes notifikaciju na outlooku cim stigne mail iako je zatvorena aplikacija?

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  12. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Da, istog trenutka kada dodje na komp, dodje i na mobitel. E sad vjerovatno zavisi od battery managment-a na telefonu, kod mene je Xiaomi Note 4x i nemam nikakvih problema sa Outlook app

    Jedina mana je sto kada dobijem mail na telefon a isti ne procitam, sljedeci mail ne dobija zvucnu notifikaciju nego samo vibra i blinka notification led.
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ja koristim Aqua mail, push radi na dva emaila bez problema.
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    Isključi štednju baterije za tu aplikaciju

    Battery optimization pa dodaj u whitelist viber.outlook itd

    Sent from my LG-D802 using Tapatalk
     
  15. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Evo probah Outlook i nije lose za pocetak. Stizu odmah obavjestenja.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  16. lolak

    lolak Aktivista

  17. NAILS

    NAILS Moderator

  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Treba mi prijatelju android telefon samo kako bi na njemu radio internet bankarstvo, znaci kamera display, ram cpu itd apsolutno nebitno. Znaci nesto jeftino. Kontao sam da ga nagovorim na redmi note 4 al to je 150 eur ili koliko vec a za jednu aplikaciju ne isplati se. Imate li kakav prijedlog?
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Alcatel Idol 3 5.5, trebao bi biti polovan po dvije stoje max.
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Redmi 4a je nov oko 220 KM

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk