Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

  2. Vedo

    Vedo Moderator

    Jel mu skroz flat ekran? Ovo sad sto Samsung fura sa edge ekranima je glupost najveca, nema sanse jednom rukom da cuvam mobitel i kucam, jer ekran registruje na edgovima moju ruku pa onda ne hvata kako treba sta prsti pritiscu.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  3. Eldorado

    Eldorado Komšija

    Nisam ni ja ljubitelj tih edge ekrana, valja ga paziti duplo više u odnosu na obicni display.
    Onda sam navikao na fizicku home tipku koju su poceli svi izbacivati.

    Sent from my SM-N910F using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  4. aeRo

    aeRo Komšija

    Sve su sanse da cu se i ja pridruziti kultu... hvala na info :D
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jeste,nisu ivice nimalo oborene...i u ruci izgleda veci i masivan
    ovaj sada trend 18:9 je dobar,jer iskoristava cijelu povrsinu,pa u kucistu od 5 inca ,stane skoro pa 6 inca
    jesu cijene napucane,svaki malo bolji telefon sada je 600+ KM ,flagshipovi 1000+ KM
    ja bih trebao u ovoj godini mijenjati telefon a ne znam sta kupiti a da nije preskupo
    gledao sam lg Q6,prelijep telefon ,dosta rama ,procesor srednjeg ranga,display 18:9 ,u ruci samo tako lezi i izgleda mali a ima display od 5,5 inca
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Redmi Note 5, 6" ekran a sirina 75mm, dimenzije gotovo identicne kao iphone 8 plus, oko 350KM bi trebao biti.

    Bolje nego LG Q6.
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Hardverski obicni midranger, nema OIS, ne podrzava 4k a cijena 500€ a bice i veca kad krene kod nas u prodaju.

    Dakle ulazi u teritorij Galaxy S8 koji je u svemu bolji osim polozaja fingerprint senzor :D



    Btw ja uzeo za starog Xiaomi Mi A1, ekstra telefon za rang od 400 kermi, display, kuciste, perfomanse, fingerprint senzor super brz. Apdejtovao na Oreo bice kasnije i Android P :)

    U ovoj kategoriji Xiaomi dominira.

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  8. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i ja cu mozda taj model uzeti ,vrijeme promijeniti L640...kod mene je 2,5 godine :D
     
  9. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Uvijek bolje uzeti Galaxy S od prosle godine nego Galaxy A od ove.

    A onako generalno ja ne kuzim gdje ide ova politika s telefonima odnosno njihovim cijenema. Jos koja godina i trebat ce bubreg za flagship.



    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A8 2018 ima CPU koji je po performansama slican onom u S6. A uskoro izlazi S9.

    Eto neko rece nema ni OIS. Bolje stariji S7/8 nego to.
     
  11. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Mislim da je ekvivalent Snapdragon 630 procesoru.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Da, kada sam vidio taj fon na gsmareni, spec. i dizajn i na kraju cijenu 150eur zijanio sam se. :) Prakticno to je Redmi 5 Plus koji je vec izasao. I opet ce imati kakvu-takvu zaradu na njemu, tada vidis koliko ostali pumpaju cijene.

    Jucer gledam na Unbox Therapy rumor da ce za Iphone X do ljeta biti obustavljena proizvodnja, bas zbog visoke cijene koju sam telefon ne opravdava.
     
    Last edited: Jan 25, 2018
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nisam planirao mijenjati telefon do kraja godine ili možda tek slijedeće, ali ako ovo Xiaomi čudo bude stvarno do 350 KM bit' će mu teško odoliti :)
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jaci je on od 630 i to znacajno. 630 ima samo A53 jezgre.

    Da, na Redmi 5 Plus sam i mislio, prije su se zvali Note 3/Note 4.

    To za iPhone X nije bas tacno, Apple je prodao vec 30 miliona iPhone X-a, problem je samo sto su ocekivali jos vecu prodaju.

    Vec imas na piku za 350KM, samo ne znam je li raspolozivo.
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ja samo vidim Redmi Note 5A na piku.
    Uostalom, koliko sam primjetio Note 5 jos nije ni najavljen.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  18. bhd

    bhd Veteran foruma

  19. NAILS

    NAILS Moderator

  20. adsubzero

    adsubzero Komšija