Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ali za ovu cijenu tesko da mozes sta bolje dobiti

    xiaomi u ovom segmentu je odlican, samo jos kad bi kamere popravili.


    s druge strane imas i snapdragon 660 gdje ima malo uredjaja koji ga podrzavaju, mada ce uskoro i 670 mislim, koji ce popuniti tu prazninu izmedju 660 i 845



    btw, evo i facebook na messengeru uveo oglase.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest, ali i CPU i kamera su veliki downgrade u odnosu na moj S6.

    Kamera nikad nece valjat za te pare. 4-5 godina star high-end telefon radi bolje slike (osim ako je Sony :D)
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    vama kamera glavni detalj,isto ste kakve zene :p
    meni kamera sluzi za slikanje biljeski i tako to...jer mi je lakse slikati,nego zapisivati :D
    kamera na flagshipovima jeste vrh,na svakom ali ja nikada ne bi dao toliko para
    sada u biti kamera i jeste jedina razlika...jer svi telefoni imaju odlican display sa FHD+ rezolucijom,baterija od minimalno 3000 mAh ,otisak prsta,osmojezgreni procesor
    razlika je samo u kameri i odabiru procesora...sto meni ne igra neku ulogu...telefom manje ise koristim za uobicajne namjene plus malo interneta,par biljeski i tako to...
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne znam šta fali procesoru, ja mislim da je sasvim dovoljan za svakodnevnu upotrebu.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ovo je najgora stvar koja se desila Android uredjajima, ako pricamo o A53 bijednim core-ovima. A53 je tu vec 4-5 godina kao low-power core, cisto da jace jezgre ne trose previse baterije za taskove koji nisu prioritetni.
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ofo ono, uzmes sebi dslr ako hoces da slikas i sl ta spika...

    Sent from my E6653 using Tapatalk
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    da ali svaki malo jaci procesor ima i 4 jezgre koje kucaju na 2.0+ GHz...tako da imaju i snagu kada zatreba a ove niskonaponske jezgre rade kada ne treba snaga
    ne znam za vas,vi neki samo gledate brojke i to vam je najbitnije...ja gledam da uredjaj normalno radi,da ima ono sto meni treba i da ne dajem dvije plate za njega...nadjem kompromisno rjesenje i koristim uredjaj a ne da gledam svaku dlaku
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ja godinu i po koristio MT6735 telefon sa 2GB ram-a i stock Android-om bez ikakvih frustracija (osim što je kamera bila ispodprosječna), a nisam baš nezahtjevan korisnik, tako da su ova kukanja oko 'slabog' CPU-a iz SD serije 600 niđe veze.
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Upravo. Kod mene snapdragon 800 I 2gb, 7.1 nugat, radi sve kao sat.
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Snapdragon 800 je nesto kao i7 2600k :)

    Bio je mnogo jaci nego sto je trebao kad je izasao tako da i danas ima snage u njemu.

    Nexus 5,Note3,LG G2/G3 i dan danas vrlo upotrebljivi telefoni.

    Sent from my SM-G930F using Tapatalk
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Samsung Galaxy Unpacked 2018 plairan je za 25. februar, livestream preko samsung.com, vjerovatno S9 premijera.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    evo i Xiaomi Redmi Note 5

    [​IMG]
     
    Eldorado and zoi like this.
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Iako sam prezadovoljan sa A1, rado bih ga zamijenio za ovaj Note 5. Šteta (za mene) što dolazi sa MIUI-jem kojeg ne volim.
     
  14. zoi

    zoi Veteran foruma

    Prednja strana izgleda kao LG G2 na dijeti :)
     
  15. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ako su svi bijele boje naprijed, to je veliki promasaj
     
  16. selvin

    selvin Moderator

    I meni su ružne ove prednje bijele strane. Nešto mi kao igračke.

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Imam problem sa kopiranjem url linka na telefonu. Kada selektujem url ima opcija copy ali neradi, na paste se nista ne pojavi.
    Pokusao sam restart ali nije pomoglo.
     
  18. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Cudno. Probaj kliknuti na link da se izgubi selekcija pa onda probaj ponovo sa select ili select all.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Svasta sam pokusao, na kraju instaliram clipboard app.
     
  20. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Last edited: Feb 6, 2018