Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. Minx

    Minx Aktivista

    Isti mobitel - GW620.
    Kod mene na 2.3.4. wifi radi odlicno (http://www.n2k1.openetna.mayix.net/firm ... 34_110511/).

    Inace, nakon mjesec dana koristenja oficijelnog 2.2. ponovni prelazak na cyanogen, ovaj put na verziju 2.3.4. me odusevio.
    Sa androidom mi nikad nije dosadno ;)
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Hmm. .na toj verziji radi sve ok. Super je rom osim sto meni štopa muzika na playeru. Isto kao sto mi je bilo sa prvoj v. openetne 2.2. ..mislim neka rc1 ili koja vec verzija. Nije mnogo ali se desi povremeno i smeta mi. Na ostalim njegovim 2.3.4 sam imao isto prob sa wifi dok jedna od 2.3.3 radi ok sa nekim sitnim problemom.

    Samo sam kratko probao oficijalni 2.2. Bila su neka štopanja na zrenutke kada se postavi widget ili nesto slicno. Samo pored toga.. telefon leti. Kao dumbphone. Ako se uzme u obzir da je na defaultnim klokovima ..528MHz dok je na cyianogenu 691MHz ..mislim da nam cyanogen mnogo usporava telefon.
     
  3. Minx

    Minx Aktivista

    Nemam pojma, ja imam osjecaj da je brzi - ustvari meni je dovoljno brz.

    Ono sto mi je na oficijelnom najvise falilo su neka dodatna podesavanja za koje sam morala stavljati dodatne widgete i opet to nije bilo to.
    Jos jedna mana je sto cak i uz root pri prebacivanju aplikacije na sd karticu veci dio aplikacije mi je ostajao u internoj memoriji dok sada sa duplo vise aplikacija imam vise memorije na telefonu (na internoj su mi osnovne aplikacije i aplikacije cije widgete koristim).

    Ovaj dio za muziku nisam primjetila, koristim PowerAMP player - prva aplikacija koju sam kupila dok jos nismo mogli kupovati preko android marketa. Nisam pozalila ni centa :)
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Probao sam na defaultnom plyeru i na winampu.. tako da nisam vise testirao jer se u oba slucaja desilo isto. Nisam dugo koristio oficijalni 2.2 ali me stvarno iznenadilo koliko je brz. Naravno, GB 2.3.3 je mislim brzi od zadnjeg 2.2 openetna rc7 ali eto.. nako kazem da nas malo uspori cyanogen, jer kao sto rekoh.. vozamo ga na 691MHz.
     
  5. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    @ Minx
    pozdrav, sensei :)
    a i nails

    pitanje. ova verzija za koju si dala link, kako se ponasa sa gps-om. meni je vazniji nego wifi jer visim na biciklu pa mi je gps potreban.
    drugo: nakon reinstalacije systema na racunaru a i instalacije openetne nikad vise nisam uspio podici drivere za telefon. do duse nisam ni pokusavao puno. neki dan malo proguglam medjutim sve ove drivere sto nadjem sa onih forum stranica, mrtvi linkovi pa sam se malo zavrtio u krug.
    koje drivere da trazim?
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Pozdrav.

    Meni su mislim driveri sto mi je sedmica našla.. ako se sjecam. Jer sam ih davno ubacio.

    Samo.. poslije se telefon ponasa kao kh5200 jer su za njega radjene đinđer verzije pa ti trebaju driveri za njega u X Y slucajevima.

    Znaci kada odes u fastboot, sve je ok sa gw620 driverima. Normalno ubacujes boot/system. Ja nisam ni instalirao kh5200 drivere. Ali kada spojis upaljen telefon, nula bodova.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    HTC je pristao da u buducnosti isporucuje rootovane telefone. Najs.
     
  8. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Rootovane, ne. Ali neche zakljucavati bootloader.
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Znam za bootloader ali valjda ce ici i rootovani.

    EDIT: Stvarno ne mogu da nadjem vezano za root (koji je istina manje bitan) ..ali ubaci tootan rom koji hoces i vozi bez gubitka garancije.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Nesta mi se zeznuo Galaxy S, ljudi mi salju SMSove a ja ih ne dobijem, tek kad izgasim pa upalim mob onda stignu :S Zna li ko do cega bi moglo biti?
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Koliko viedim drzis defaultni rom tako da ne bi trebalo bit ido njega.. ali klasika, odradi hard reset i vidi kakao ce dalje. Mozda neka aplikacija smeta - pravi prob.
     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    Hocel' mi hard reset ukinut Root i unlock?
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Neće.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Spasi podatke, udji u recovery meni, resetuj postavke, nabaci JVO firmware preko Odina (sa updateom bootloadera i reparticioniranjem) pa potom opet resetuj sve. Mislim da ce sve ovo i update modema rijesiti problem. Root ces izgubiti.
     
  15. kvaju

    kvaju Komšija

    Samo 1 pitanje ovdje da znam odakle točno da krenem.

    Telefon mi može uć u Recovery meni, i download mode.
    Telefon je SGS GT I9000, 2.2 , Baseband verzion I9000xxjpp.
    Kada ukucam *#1234# izbaci sljedeće
    PDA: I9000XWJPF
    Phone: I9000XXJPP
    CSC: I9000PANJP4
    Build info 2010.11

    Želio bih da stavim na njega Darky's Extreme Edition v10.1 http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=814091

    Zanima me samo trebam li ja išta raditi posebno što nije navedeno u ovom tutorijalu?
    Buni me ovo što dođe već uključeno uz ovaj rom, dakle trebam li ja raditi ovo sa odinom ili ne?
    Na telefonu ništa nije rađeno prije, nov je, dakle nikakvih rootova ili sl.


    Hvala ljepo
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kako možeš ući u recovery bez roota?

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  17. kvaju

    kvaju Komšija

    (vol+)+home+power
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ama ne pitam te kako ulazis, nego kako je to moguce bez root accessa.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  19. kvaju

    kvaju Komšija

    Nov sam u ovome, ali koliko sam pročitao moguće je bez roota ovo aktivirat.

     
  20. Kingpin

    Kingpin Aktivista

    koliko vidim trebas firmware verzije JVH flesati prije toga. inace verzija firmwarea je zadnja 3 slova npr. i9000XWJVH