Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ima vedo, imam i ja, al bolje ce ti on objasniti ako te sta interesuje vezano za telefon
     
  2. Deniken

    Deniken Aktivista

    nema veze, ima drugih foruma.
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Deniken, sad ti avatar pravo odgovara.
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Imam i ja Galaxy S vec par dana pa me interesuje ima li negdje lista custom rom-ova, ali prepakovanih za Odin/Heimdall (poput EZBase 3.0), posto me ove druge varijante ne interesuju.
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Pac je ganjao te custom romove, vidi sa njim.

    Btw, Samsung Galaxy S II gets a stable 1.5GHz overclock:

    [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=VZ2oFpzzjqg&feature=player_embedded#at=83[/youtube]
     
  6. pac

    pac Komšija

    Sve ti to zavisi do izdavaca roma. Vecinom flashujes kernal preko odina a sam custom rom preko recovery moda. Od romova bih ti preporucio Darky za stabilnost, a ako hoces bas da imas fancy UI tipa iOS probaj MIUI samo sto nije stabilna i baterija ti moze max 1 dan. Trenutno sam na Tweaky rom 3.1, baziran na oficijelnom sgs gingerbread romu sa Touchwiz 4. Ako te interesuje javim ti utiske.

    Listu svih custom romova ces naci na xda forumu.
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Trazim rom koji je baziran na JVH reviziji (posto sam nasao podosta bugova u JVK reviziji), te da nije modificiran do neprepoznatljivosti posto stock rom radi jako dobro, samo sto pokrece dosta nepotrebnih programa u pozadini i jede ram/bateriju. Ne trebaju mi ni Speed Mod / Voodoo kerneli isto tako, jer i ovako sve radi odlicno. Gledam u uputama za instalaciju pojedinih romova, pise da treba vaditi bateriju sto mi nikako ne odgovara jer se telefon nalazi u futroli koju je poprilicno tesko skinuti a da se ne ogrebe plastika sa bocnih strana, te mi je zato flesovanje preko Odina najlakse raditi.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Baterija se vadi kada se flashuje Odinom, kao i SIM i memorijska kartica, a kada se to radi preko recoverija nista se ne vadi, zar ne.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nema potrebe vaditi bateriju i kartice kada se koristi Odin. Samo ugasis telefon (do vibracije), ides u "download mode" i ostatak ide preko kompa. Telefon se sam flesuje i restartuje. Nazalost svi custom romovi koliko sam vidio koriste neke optimizacije i speedmod-ove, a to mi ne treba. Zato mi se EZBase sa Zeam Launcherom svidio, ali sacekat cu novu verziju jer je postojeca bugovita.
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    A sto ce ti custom rom uopste ako ne zelis nikakve optimizacije? Instaliraj oficijelni onda. I kada god sam flashovo odinom u uputama je stajalo da se vade kartice i baterija na 10tak sekundi.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Trenutno sam na semi-oficijelnom XWJVH, i radi super, ali trazim neki bez Samsungovih aplikacija i sa drugim launcherom. A manualno to mijenjati mi se isto ne svidja. Cekacu finalnu 2.3.4 verziju prije isprobavanja custom romova.
     
  12. Esh

    Esh HWB

    Link: http://gadget.ba/view/1751/omogucena-ku ... ercegovine
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Re: Re: Google Android - oficijelna tema

    Rootas telefon obrises aplikacije koje ne zelis. Instaliras launcher koji hoces, sto morash nabacivat rom radi toga.

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Probat cu to kada izadje finalna verzija Gingerbreada, ovako cu opet morati flesovati kada se pojavi. I za sada radi ok - svakako samo koristim Internet, Market, Mape i Angry Birds.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Legao danas Desire S, HD mi bio prevelik a nexus s mi se jednostavno nije svidio. Eh sad me interesuje dali mogu preko laptopa, koji je konektovan na adsl a ima i wireless karticu, da se konektujem preko mobilnog na internet, znaci da sherujem internet konekciju preko laptopa na mobitel. Napravio sam ad hoc wireless mrezu na laptopu koju mobitel nikako nemoze pronaci, neide ni kada se manuelno pokusam konektovati, radim li nesto pogresno?
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Je li ti ADSL modem setovan na DHCP (da se ne konektujes rucno odnosno da ne ides preko bridge konekcije, vec da se automatski konektuje pri ukljucivanju modema, kao i da se IP adresa automatski dodjeljuje)? Nikad nisam uspio da se konektujem preko WLAN-a kad mi je bila bridged konekcija, doduse ja sam imao Wireless ADSL router, tako da probaj ako si u navedenoj situaciji.
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Modem je klasicni paradigm, znaci nema wireles a nije na dhcp nego bridged. Uspio sam se konektovati preko data kabla na internet, ali draze mi preko wirelesa. :) Mada bi telefon trebao prepoznati lokalnu wireless mrezu sa laptopa i kada nisam konektovan na internet, znaci da sherujem slike i muziku...
     
  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Postoji li na laptopu mogucnost wifi tetheringa?

    Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
     
  19. irhadkul

    irhadkul Komšija

    http://www.connectify.me/
     
  20. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nema tu mogucnost, pokusao sam sa connectify aplikacijom i radi wireless, ali zbog iste ne mogu da se konektujem na ADSL, nesto ucini sa modemom u laptopu ni sam neznam sta tako da je ubrzo isao uninstall. Na netu sam nasao da android ne podrzava ad hoc mreze.