Google Android - oficijelna tema

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Mar 1, 2008.

  1. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pa za bilo koji telefon ako ukucaš na Google naći ćeš da se ljudi žale na nešto, najbolje onda da ništa ne kupuješ :)
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    S23 je provjerena roba, slobodno kupi.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    aNaToMiC ! likes this.
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    odlican. javi utiske kroz par dana i kakav mu je software.
     
    adsubzero likes this.
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma smece :p

    Salu na stranu - ODLICAN. Kamera nema konkurencije, definitivno najpotpuniji sistem kamera, a svi senzori su odlicni. Iznenadjujuce sto je stock kamera dobra da mi skoro ne treba GCam. :D Posebno sam impresioniran sto je kvalitet optike na nivou. Postavit cu slike dok dodjem do racunara, bio sam na odmoru.

    Nedostatak telefona je naravno sto je samo za Kinu, pa to nosi sa sobom manu sto se ne moze otkljucati bootloader, a kineski softver je... Zna se. Olaksavajuca okolnost je sto se vecina aplikacija moze obrisati i iskljuciti, a realno ovo je najbolje "smece" od svih kineskih softvera koje sam probao (mislim da mi je najveci problem sto sam prisiljen da koristim stock launcher). Mnogo bolji nego Xiaomi, prije nego sam na njega instalirao xiaomi.eu. Android auto ne radi, sto meni i ne treba, a ostalo sve je ok. Instalirao google apps, radi bez problema. Notifikacije na aod rade nakon instaliranja globalne aplikacije, pretpostavljam sa OnePlus. Znaci ima malo rada ali po mom misljenju se isplati. Volim dobar hardver i nije mi mrsko cackati.

    Za bateriju je jos rano govoriti ali je obecavajuce. Gledam statistiku od drugih korisnika i rezultati su odlicni. Za performanse nema potrebe puno govoriti. Sve fercera bez najmanjeg problema.

    Sve u svemu nisam mogao nista bolje uzeti, iako mi je malo zao sto se ne moze otkljucati i modifikovati.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Imao sam Oppo IQOO 3 5G prosle godine i koristio par mjeseci...strasno brz telefon i generalno zaokruzen.
    Isto je bio sa kineskim romom...Color OS mislim i samo engleski je imao ali je ispod haube bio SD 865...letio je bas. Baterija mu je bila vrhunska...ne mozes potrositi.
    Bloatwarea je imao poprilicno a sve se da obrisati...ja sam obrisao preko 20 aplikacija...tacnije sve ono kinesko smece i sve sto se moglo obrisati.
    Ali realno,za svoj primarni telefon,ne bi uzimao kineske verzije...ima to nekih ogranicenja.
     
  6. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Definitivno nije za prosjecnog korisnika, ali mi entuzijasti trpimo budalastine zbog gusta :D
     
    EL NINO CFC and Reznor like this.
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Koliko novaca? :D
     
  8. adsubzero

    adsubzero Komšija

    770 za forum
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Sestri mi treba telefon, stari crko.

    Malo gledali ponudu na bhtelecomu i Samsung A34 djeluje kao najbolji izbor za nekih 540KM. Pitao sam naseg [mention]zippoo [/mention]da vidim je li on sta ima, zippoo sestra je nestrpljiva

    Sad pitanje, vidim puno novih modela ima ovaj virtualni proximity senzor, tj nemaju vise senzor nego koriste ekran. To me najvise brine jer nemam pojma kako to fercera.

    Sto se kriterija tice, idealno da je manji, do 6.4”, ali to je sad vec skoro nemoguce jer su svi 6.6-6.7”, i veoma vazno da je dobra kamera. Da je minimum 6GB RAM-a, noviji Android (makar 13 sa buducim updates).

    Koliko sam vidio, ima i Xiaomi nekih modela ali tek oni od 500KM+ imaju dobru kameru. I svi imaju taj virtualni proximity, i ostali Samsunzi.

    Ideje?


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jesi razmisljao o Google Pixel modelima? 6a i 7a su 6.1" ako hoce manji, jest da su novi iznad budzeta.

    Nekako sam se zasitio Xiaomi i Samsunga, pa njih gledam.
    Skoro mi ovaj oglas izleti, Pixel 6 Pro nov 650KM. Nisam ga kontaktirao, ako je stvarno nov sa garancijom onda je top ponuda.
    https://olx.ba/artikal/59574815
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobar, ali malo preko budgeta, i upitna garancija. A ako kupuje tako u nekom mobi-shopu, ima u Tuzli A34 za 430KM ako se ne varam. Ona konta radije 100KM i na rate, te dobije prave 2 godine garancije. Skepticna je jer joj je upravo crko stari.


    Sent from my iPad using Tapatalk
     
  12. dams82

    dams82 Komšija



    Nije mi bilo mrsko naći. Veoma je jednostavno i sve radi super, ja bar nikad nisam imao problem s tim, a najmanje 4-5 godina koristim telefone sa virtualnim senzorom. S tim se ne trebaš zamarati.... I za 500KM ne možeš očekivati dobre kamere, osim ako nećeš kupit nešto polovno ili se protegnuti malo više. Moja preporuka je S21FE, može se naći nov za malo više od 600KM, ako je taj 500 što si gledao, ovaj vrijedi 1000...

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    A34 je dobar telefon, sve radi odlično. Kamera je dobra, sada i A serija ima sasvim solidnu kameru.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    A34 dobar po recenzijama (cak i kamera), naravno S21FE bi bio bolji, ali onda je opcija samo pik i to neka radnja u Tuzli. Sa upitnom garancijom. I cijena je oko 200KM veca ako se gleda A34 pik i S21FE pik. Ne znam bas da vrijedi. Nije ona zahtjevna.

    Zato je prvi izbor nesto u bh telecomu (ako zippoo sta ne nadje), zbog te garancije.

    Nego da se vratimo na taj virtualni senzor, @dams82 ti kazes da je to ok i da nece bit problem. Cak i s tim, imam poteskoce sa izborom u bh telecomu, mislim da je pik konkuretniji sto se Xiaomi modela tice (tipa Redmi Note 13).
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nemojte se samo previse ložit na bhtelekom garanciju. To je u dva grama sa ovim kokošarima po piku i radnjama.

    Vise sam slucajeva cuo kako je bhtelekom odbio garanciju nego uvazio.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  16. dams82

    dams82 Komšija

    Ja sa olx(pik) imam pozitivna iskustva, poenta je da kupiš telefon u kutiji neotvoren, da mu ti prvi podereš onu warranty naljepnicu. Naravno pogledaš dojmove tih trgovaca i to je uglavnom to, nema laži, nema prevare. A garancija što Dino napisa je prilično složena stvar bila u BHT ili negdje drugo...
    Polovno npr bih kupio na poznato od zippoo ili tako nekog koga poznajem. A novo nikad ne bih kupio u otvorenoj kutiji, to je meni isto kao i polovno.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa telecom nema ništa sa garancijom. Ko je ovlašteni za samsung taj ima. Možeš telecom preskočiti i poslati u kimtec direktno...
    Ali realno danas bas moraš biti peh da se nesto desi sa telefonom a da nije korisnik kriv.

    Sent from my SM-S911B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Jest, al poprilicna razlika u cijeni. A34 sam vidio u as mobitelu u Tuzli, 8/128 verzija za 450KM. U telecomu 6/128 540KM dodje, barem na ovaj paket.

    Nego nadjoh jos A33, 6/128 verzija 360KM (ako ima na stanju, jer pik je cuven po tome), a sto je jos bolje telefon je manji, 6.4", velika prednost za njene sitne ruke. Rekla je otic i usporedit A33 i A34 pa vidjet koji joj vise pase (ja se kladim, A33).
     
  19. selvin

    selvin Moderator

    Zato što ljudi haman očekuju garanciju tipa no matter what. Ali kako @Haker rece to nema veze s telecomom. Oni samo proslijede telefon i duže čekaš nego da direktno kontaktiras oficijelni servis. Zna se sta je pokriveno oficijelnom garancijom. Kod olx svercera nije nista i to jasno svi napišu. Napisu garancija vrijedi na cijeli uredjaj osim na: i onda izlistaju sve moguce komponente.

    Sent from my SM-F711B using Tapatalk
     
    dams82 likes this.
  20. zoi

    zoi Veteran foruma

    Mama kupila telefon sa ovlaštenom garancijom. Trajao neko vrijeme i nešto mu je bilo, ne sjećam se. Poslali na popravak u ovlašteni, nije se mogao popraviti i pošalju joj nov telefon sa nove 2 godine garancije. Sumnjam da bi to dobili u nekoj piljari.
     
    Picoooka likes this.