GRAFIKA

Discussion in 'Igre i konzole' started by *_* Juvee, Feb 17, 2005.

  1. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    sta mislite koja igra trenutno ima najbolju GRAFIKU..........
    i koja je najzahtjevnija :shock:
     
  2. Esh

    Esh HWB

    far cry, half - life 2, doom 3

    :mrgreen:
     
  3. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    a sta je sa MEDAL of honor Pacific asault
     
  4. ming

    ming Veteran foruma

    MOH PA je jedno neopitimizirano smetche
    evo redom:
    -FarCry
    -DooM
    -HL2
     
  5. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    ee jebiga nemoj tako o MOPHA PA jesil vidio npr. ljude kakvi su 3 bolji negu u FAR CRY (very high detail) a sad dal je neoptimizirana ne ulazim u to i usput tezi je od FAR CRY -ja
     
  6. Predator2003

    Predator2003 Aktivista

    Meni npr Far Cry nis "ultra spec" nije, a najzahtjevniji je ja mislim trenutno :p

    HL2 je extra, ne toliko zahtjevan, Doom 3 nisam ni kontao probati...po screensima i testovima ne cini se dobar odnos kvaliteta grafike/zahtjevnost :p

    Dok npr, Chronicles of Riddick: Escape from the Butchers Bay je fenomenalna igra u svakom pogledu, pa i grafici (meni, subjektivno, ljepsa i od FC i HL :p) koja nije toliko zahtjevna...pa i manje od od gore pomenutih igara, pogotovo FC...
     
  7. djambo

    djambo Aktivista

    nije zahtjevna jer ima tri puta manje poligona od ostalih hitova,za MOH je neko izgubio smisao za dizajn nivoa sama prasuma
     
  8. X-Factor

    X-Factor Komšija

    GTR FIA Racing :lol: Inace volim simulacije voznje, a ova igra stvarno ima "real life" grafiku. Doom mi je nekako najzahtijevniji kad se gleda ono maximalno sto se poze podesiti, jedva imam 30 FPS na HIgh settingsima, za ono ultra kazu da treba kartica sa 512 MB :shock:
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    FarCry ima takav engine koji kosi konkurenciju na Otvorenim/Zatvorenim levelima dok npr. HL2 ima siromashne interijere, DooM III briljira meni u svakom pogledu, a MOH PA sam probao i stvarno igra je OCAJNA (od grafike pa do designa i onih jadnih pokreta).
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Far Cry, Half Life 2, Doom 3 (ovim redoslijedom). sad cekam The Elder Scrolls IV i Unreal 3 :mrgreen:
     
  11. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    znal ko hocel izlazit CHAMPION SHIP MANAGER 2005
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    unreal 3 će, meni se čini, sve bacit na koljena kad izađe što se grafike tiče... al uvijek postoji onaj hl2-sindrom :D
     
  13. monK

    monK Komšija

    Quake IV ce pokazati zasto je Doom engine beton...Zbog Quakea cu prodati bubreg da bi ga pokrenuo na high...

    Inace Doom III mi ide ruku pod ruku sa Doom I i II, sto znaci klasika, nije puno izgubljeno zbog euforije i marketinga, nema puno patetike, a mislio sam da bi igra mogla doci kao americko komercijalno smece...Nakon dugo vremena sam bio ponovo izgubljen u hodnicima smrti...Carmack rules od pocetka do kraja...
     
  14. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    ma nema far cry najzahtjevniju grafiku sta ti je bolan zahtjevniji je DOOM III
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    DooM III bolan trenutno barata samo sa interijerima (josh nista nije radjeno outdoor) tako da se nemoze reci kakav je sa otvorenim scenama. FarCry briljira u svakom pogledu, dok je HL2 samo fino upakovana igra (dobar design) kao npr MaxPayne kojeg dobro vadi HAVOK engine.

    -Usput FarCry jesav shaderizovan do jaja....
     
  16. *_* Juvee

    *_* Juvee Aktivista

    izvninjavam se nemoj samo "GALAMIT" ali zahtjevniji je DOOM 3
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    Joj tebe ako je zahtjevniji neznaci da ima bolju grafiku MOHPA ti je ocit primjer...
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ili Halo PC - stekao na 800x600 iz nepoznatih razloga :|
     
  19. djambo

    djambo Aktivista

    doom3 engine+otvoreni prostori+kvalitetna fizika koja bi graficka i proc to pokretali,mislim da je to prvi razlog zasto je farcry engine bolji i ljepsi,vidjecemo Quake4,half life2 engine je fantastika samo sto ga nisu iskoristili kao tech prezentatora nego su se bazirali na igrivost,bio je na dvd-u Bug-a jedan zgodan filmic gdje su prezentirali sve jace fore iz engina a u igri sam vidio vrlo malo od toga sto su pokazali
     
  20. djambo

    djambo Aktivista

    zato sto je konverziju radio programer expert za OS-X