Guild Wars 2

Discussion in 'Igre i konzole' started by Esh, Aug 11, 2011.

  1. Ragnarok

    Ragnarok Komšija

    E Pelikan da znaš da nisi jedini. Ja sam igrao ukupno 5 dana, lvl 12 sam tek ali uživam u laganom igranju. Druga raja gledam ima već lvl 30 a igra se nije ni zakuhala kako treba. Uživam u priči i to je ono što me vodi naprijed, usput po koji loot čisto da se može dalje proći i to je to. U globalu igra je lijepa uživancija, pogotovo za mene koji sam igrao i GW1 dugo i koji poznajem dobar dio priče prvog GW-a. Lijepo je vidjeti neke dijelove koje poznaješ od ranije (ruševine Ascalona, duhovi palih boraca, komentari boraca, prelijepo). Da ne govorim kako je interesantno vidjeti Char kakav su grad napravili (steampunk).
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Zar GW ima pricu? :D
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Nemoj zezati, nije tako losa :)

    Ako su dungeoni end-game sto se tice PvE, onda ih je tesko shvatiti ozbiljnima kad mozes koristiti waypointe dok udaras bossa. Znaci pogines, dok neko drugi udara bossa ti se teleportujes (ozivis) i nastavis udarati :s Hajd na thrash mobovima uredu (mada i nije), ali na bossovima je neprihvatljivo. Sta imam igrati ako znam da cu pobijediti.
     
  4. levian

    levian Novi član

    Igra je zakon! Samo je teski "ubica" real lifa :D
    Ko hoce moze nam se pridruzit u guildu ima nas oko 20 sve iz ex yu.

    IGN Lejla Nur
     
  5. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ljudi dobijaju perma banove jer je Anet stavio premalu cijenu na neke karma iteme, tako da su se mogli praviti end-game itemi kroz mystic forge za nesto malo karme. Oni koji su samo par itema napravili, dobili su 72h ban. Naravno, svi su znali da je exploit. Ne bi ni bilo toliko banova nego je lik koji je otkrio exploit (kripp) svima na streamu pokazao kako se to radi :lol:

    Kolko sam skontao, umjesto da neki exotic wapon kosta 21000 karme, oni greskom stavili 21. Takodjer je bilo nesto oko cookinga dan ranije.

    Evo official: "This morning there was a widely-publicized, newly-introduced exploit in which specific cultural weapons were selling for one-thousandth of their normal price. We fixed it with an emergency build this morning. We want to thank the vast majority of players who became aware of the issue, responsibly reported it, and did not exploit it. However, a smaller group of players did significantly exploit it, each purchasing hundreds or thousands of these weapons. We permanently banned 3,000 accounts of players who substantially exploited it, and applied 72-hours bans to another 1,000 accounts of players who mildly exploited it."
     
  6. Triforce

    Triforce Aktivista

    Cek oces da kazes da su oni svojom greskom stavili da je item 21 umjesto 21k, nazvali ga exploitom i banovali igrace ?

    Pa jesul' dje blize da im nogu u usta uguram...

    ARENANET je obicni shit. Mi smo na Allods "farmali" sponsorpay ko ludi, neki su dupali iteme ( kad je tek igra krenula ) i opet nije bilo rigoroznih banova. Par njih koji su pretjerali su dobili perma a ostali temp. ili su samo uklonili iteme.
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    @triforce, zna se da je exploit, u kojoj ozbiljnoj igri je dozvoljeno to raditi? Nijednoj. Ko je samo par itema kupio, nije ni banovan. Ko je do 50 itema kupio 72h ban, a preko 50 perma. Neki ljudi su 4000 itema kupili, to bi unistilo ekonomiju.

    Ali eto, popustili su, mada nisu trebali, svako je znao sta radi.
     
  9. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Bilo je zanimljivo gledati kako se slabo ko ili čak niko ne javlja sa imenom lika i da kaže da su ga neopravdano banovali zbog ovog exploita, nakon što su popušili foru sa onim psovanjem, rasizmom i ostalim prekršajima u chatu, pa ih je ArenaNet na Redditu "izofirao" :D
     
  10. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Javljali su se na redditu i Anet im provjeri kolko su itema kupili... Vecina par stotina, mada je bilo i po par hiljada. A za psovanje je smijesno bilo, kako likovi na redditu fino sroče post, covjek bi pomislio dusa od cojka, a onda anet kopira chat log, da bog sacuva, zadnja stoka :D
     
  11. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Sumnjam da su svi znali da je "exploit", vecinom je bilo neko kaze nekom, i onda taj lik kaze nekom da su smanjene cijene na vendoru xD
    Ali evo Anet daje priliku onim koji su perma banned da smanje na 72h stim da pobrisu iteme
     
  12. Triforce

    Triforce Aktivista

    Pa to je vazno. Fino nek im bobrisu sve iteme i puknu 1week ban ili mozda mjesec i svi sretni :D
     
  13. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Svako ce morat brisat sam sebi iteme sto je smijesno
     
  14. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Dobili su nazad accounte, neka brišu sad, valjda se opamete nakon svega ovog.
     
  15. levian

    levian Novi član

    Da se pohvalim XD

    [​IMG]
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Dobar set, dobre i boje :D
     
  17. Piroman

    Piroman Komšija

    Boja fesa, boja dresa! :smt041


    (i zamisli sad' da je, nedaj Bože, plavo, kako bi to izgledalo.. :smt078 )
     
  18. levian

    levian Novi član


    Probao sam jako losa plava :D
    Crvena bas rula :D
     
  19. aeRo

    aeRo Komšija

    Ljudi odakle ste jos uzimali GW2 osim sa gamesrocketa?
    Planiram u ponedeljak uzeti a na gamesrocketu je standardna verzija sold out vec 3 dana + su podigli cijenu za 4 eurica.. Ako ima gdje sa 40ak eura saljite linkove.
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Iskreno se nadam da planiraju ubaciti dungeon finder u igru. Nemam ja vremena da trazim ljude po svim mapama da radimo dungeone.