Hardware Base v2

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Jun 8, 2004.

  1. Tenga

    Tenga Aktivista

    Imas dole "You can Moderate this forum", klikni to, izaberi temu, ili ako si vec na temi, onda mozes selektovat sve postove, odvojiti ih u novu temu i onda temu komplet obrisati.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma


    Sto se covjek ustelio na GA :lol:
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Thx Tenga. :wink:
     
  4. Tenga

    Tenga Aktivista

    Sa onom kolicinom spama, moras se nauciti trikovima. :)

    @Bahamut: Np.
     
  5. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    - Obavezno promijeniti logo na stranici
    - Birati topic sedmice/mjeseca kako god
    - Vise recenzija/benchmarka
    - Dodati sekciju Uradi sam
    - Malo se potruditi, pa naci nekog na forumu da radi HW Base English.
    - Da bude http://www.hardwarebase.com ili nesta tako i da ta domena bude na engleski jezik, ako se nema para za to, mozda ce negi forumasi donirati.Ako ne doniraju, ovo otpada.
    - Malo veca slova i vise vijesti
    - Rekao si da cete promijeniti design, to uradi
    - Mozda dizajn foruma ne bih ni mjenjao, samo bih dodao HW Base logo na vrh, ali nije važno, ne znam kako drugi misle
    - Dodati bar jedan mini test Vista RC2 u Operativni sistemi, ono bih ja izbrisao ako nema nista.Ako ne mozete napraviti mini test, stavite moj Guide hahaha :lol: :lol:
    - Vise osvjezavati download sekciju, pogotovo Driver-i
     
  6. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Dobro bi bilo kad bi se nekako moglo napraviti da kad se uloguje, browser vrati na stranicu na kojoj je bio dvije stranice prije, npr. sad sam na topicu Hardware Base v2, idem login, ulogujem se, ono me vrati na topic Hardware Base v2 i to jos sam ulogovan
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    ulogovan ili logovan
     
  8. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    kako god.....logovan
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Kad hoces recimo odgovoriti na temu, a nisi logovan, kliknes post reply, logujes se, i nastavis pisati odgovor.
     
  10. Thomas Angelo

    Thomas Angelo Aktivista

    Onda mi je nest' do browser-a :?
    U mene nije tako :shock:
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    jel to ovaj topic umro ili sta???a mislim da treba malo reklame.ja bih evo mogao nekako reklamirati.nemislim sad na tv,radio ili tako nesto ali na nekim forumima i mjestima gdje to mogu uraditi.netreba nam neka prevelika reklama samo neka svako da neku reklamu,jer je i to dorinos ;) a ja bih rado u svoj sig stavio link na stranicu od HWB-a samo neznam kako :( pa ako ima neko da mi kaze kako da stavim hotlink(ili kako se vec kaze) u sig neka pomogne jer tako pomaze i HWB-u ;)
     
  12. zilo

    zilo Komšija

    Mozda ne bi bilo lose da se uvede ocjenjivanje tema, nesto ovako:

    [​IMG]

    A onda bi pored teme pisala ocjena tj. ovaj dignuti ili spusteni prst/prsti. :)
     
  13. ming

    ming Veteran foruma

    To je gay.
     
  14. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ovo uopste nije losa, niti neizvodiva ideja. Ionako kad neko trazi savjet po pitanju cijena neke konfiguracije ili komada hardware-a,svi koji to prate daju besplatnu reklamu pojedinim firmama koje se bave prodajom racunara (npr. "pogledaj u P.... ili u G...... i sl. tamo su najnize cijene.....bla,bla....).

    E zasto se to ne bi malo komercijaliziralo,pa da svi (kako te firme tako i HWB) imaju neku korist od toga,a onda bi se mogli sitno platiti i doprinosi pojedinih clanova-saradnika koji bi radili na daljnoj popularizaciji i modernizaciji stranice.
    Pozdravljam inicijativu da se uvede tema u kojoj ce takve i slicne firme davati cjenovnike i linkove do svojih stranica,sto ce se naravno i adekvatno placati jer je to u principu klasicni hosting. Naravno,proaktivno ukljuciti doticne firme da i same ucestvuju u azuriranju cijena na "svojim" stranicama (nesto slicno radi srbijanska http://www.pcberza.co.yu).
    Razmislite i o tome da svaka transakcija koja se obavi preko ove stranice (kroz Oglase) nosi odredjeni procenat ili udio koji bi isao u fond za unapredjenje iste. Ne trebaju to biti neki nerealni procenti,naravno,koja KM. Nesto slicno radi e-bay.
    Fale nam recenzije,testovi,nagradne igre za forumase i sl.,a vjerovatno bi sve to doslo kada bi se gore navedene stvari mogle realizirati. Vjerujte mi da ljudi u tom nekom,hajmo reci,poslovnom svijetu puno vise cijene stvari koje trebaju platiti nego nesto sto je dzaba,jer jednostavno misle da to sto je dzaba nije dovoljno ozbiljno (a samim tim i kvalitetno) da bi mu se pridavala dodatna paznja.
    Mozda i da se clanstvo placa, npr. 1 KM mjesecno, sto bi fakticki donosilo nekih 1700 KM mjesecno (u ovom trenutku) a taj novac bi bukvalno kruzio kroz ovu stranicu jer bi se vracao "zasluznim" clanovima.

    Dosta od mene,zasad. Nadam se da cete izvuci neku konstruktivnu sugestiju iz svega ovoga. :D
     
  15. zilo

    zilo Komšija

    Ne znam jel ovo nesto novo, al' ja prije ne primijetih. :D Klikajte ljudi, klikajte ... :mrgreen:

    [​IMG]
     
  16. 3125

    3125 Komšija

    Novo bogami. Nekad i na bihnetovoj stranici bude na mjestu bannera.
     
  17. Esh

    Esh HWB

    kad ste vec aktivirali temu, napreduje i sajt, napreduje :) da ne bude samo ja pricam, ko je vidio, zadovoljan je :D
     
  18. bozzaii

    bozzaii Aktivista

    A sta mislite o nekoj emisiji na TV-u! Siguran sam da ovdje ima dovoljno kvalitetnih i ozbiljnih ljudi koji bi mogli iznjeti ovo na svojim ramenima. Ko zna mozda bi to popravilo i odnos sa BH firmama, reklamama, novcem i sa cim sve ne. Ja sam zainteresovan za pokrenut nesto ozbilljno. Interesuje me misljenje vodecih ljudi ovog foruma.
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    vidis fina ideja. ja sam za. :mrgreen:
     
  20. bozzaii

    bozzaii Aktivista

    Pa sad ne znam da li je to bilo ironicno ili ne ali, ono sto treba za emisiju za pocetak je jedna recenzija sedmicno i eventualno da se neko poigra sa vizuelnim izgledom svega toga. Ostali dio bih ja preuzeo na sebe (mada to i nije neki posao-montaza). Eventualno ubaciti koji software trick i mislim da bi moglo to izgledati OK. Pogotovo sto se ne radi o televiziji tipa "99" ili "vogosca" a siguran sam da ni jedna takva emisija ne ide trenutno. Nisam siguran da li bi mogao dobiti prostor za emitovanje ali postoje sanse. U svakom slucaju moram prvo naci ekipu, razraditi emisiju, mozda i napraviti jednu ili dvije, pa tek onda razgovarati sa predpostavljenim. Eto vam materijala za razmisljanje...