Heroes of Newerth

Discussion in 'Igre i konzole' started by hurmash1ca, Aug 28, 2009.

  1. Nikola

    Nikola Guest

    Stiglo ! Najljepše hvala.
     
  2. extibo

    extibo Komšija

    HoN open beta:

     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    :lol: al uvijek se nadje onih kojice za svakakve budalastine platit :|
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Finalna/retail verzija bi se trebala pojaviti sutra po cijeni od 30 dolara. Dodatne odgode - moguce.
     
  5. Esh

    Esh HWB

    In celebration of the launch of Heroes of Newerth™ and the upcoming 2010 FIFA World Cup, SteelSeries and GosuGamers.net are proud to present the SteelSeries HoN World Cup. As players from national soccer teams around the world prepare for the premier competition in their sport, gamers have a chance to take part in a new international eSports competition. Heroes of Newerth players will have a chance to qualify and compete for cash prizes from an impressive $40,000 USD prize pool.

    Tournament registration will begin on May 19th and close on June 1st. Qualifiers will be held for each of the 5 main regions:
    • Southeast Asia Qualifier (Singapore, Malaysia, Vietnam, and the Philippines through Garena)
    • Eastern European Qualifier
    • Western Europe & Africa Qualifier
    • North & South America Qualifier
    • Asia, Oceania & Mixed Qualifier

    “SteelSeries is proud to kick off the first Heroes of Newerth World Cup Tournament with a community like GosuGamers.net,” said SteelSeries CMO, Kim Rom. “This tournament is designed to get players excited for the launch of HoN and to offer gamers from anywhere in the world, from professional to novice skill level, at a chance to show off their skills and win some serious prize money.”

    A total of 64 qualified teams will battle it out “World Cup-style” in 16 groups of 4 teams with a Bo1 format. The top 2 teams of each group will advance to the playoffs. The double-elimination playoff tournament bracket will feature the remaining 32 teams. Players shouldn’t let their fear of elimination deter them from entering. If qualified, players from 64th to 1st place will go home with part of the prize purse.

    SteelSeries and GosuGamers.net want players to go home with wads of cash. Each participating team in the SteelSeries HoN World Cup will be asked to pick the nation that they think will win the 2010 FIFA World Cup this summer upon registration for the tournament. The teams that correctly pick the World Cup Champions will automatically be entered into a random lottery in which one lucky team will win $1,000 USD.

    SteelSeries, in the coming weeks, will introduce co-branded Heroes of Newerth gaming peripherals. Prior to launching this new line of products, GosuGamers.net registered members will have a chance to submit their HoN concept artwork to the SteelSeries design team to be used on SteelSeries Limited Edition QcK (HoN) mousepads. Full contest details will be announced soon to SteelSeries fans on Facebook at http://www.facebook.com/steelseries.
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Fin potez, ja nisam igrao par mjeseci i totalno sam ispao iz forme, ali sigurno ce ova raja (pa i oni moji sugradjani sa kojim sam igrao, koji vjerovatno kupuju igru) koja zajedno igra probati ovo.
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

  8. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sta je tacno bolje nego u besplatnom League of Legends? :D
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Nisam dugo igrao League of Legends, par sedmica samo. HON izadje kao Dota 2, sa svim onim poboljsanjima i fazonima, dok je LoL sa slicnim konceptom daleko otisao od srzi. Meni nije lego, dzaba sto je free. Krenuvsi od fail launchera u Adobe AIRu, neoptimizovanosti, pa do heroja, sistema da moras kupovati one heroje (champione), malo drugacije mape, i samog stila igre. Mozda se sad dosta poboljsalo, podavno sam ja igro to, ali meni nije to to.

    Svim ovim mojim, sa kojima sam igrao Dotu, znaci jedno 10ak osoba, je HoN savrseno lego a LoL se nikome nije svidio, pa ni meni.

    10$ za stvar koja se igra par puta dnevno u prosjeku, je doslovno dzaba. Vecina raje odigra preko 500njak partija u godinu dana, tako da se ovo dugorocno isplati. S2 games je jako fin tim, update-i su konstantno tu, sa novim herojima (sto portovima iz Dote, sto novim skroz) i nadogradnjama u engineu.

    O ukusima se ne raspravlja, i samo sam htio da javim ako je ko cekao kakvo snizenje, znam da ja jesam jer mi je prosli put promakla ona bozicna prodaja.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Dobra prilika za zagrijavanje dok ne dođe DotA 2 :D
     
  11. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    ...i nastavak igranja ako Dota 2 faila :)

    (ne ureklo se xD)
     
  12. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Meni je sjeo ovaj LoL, igram ponekad s par starih DotA igraca. Problema sa launcherom i optimizacijom nemam, 60 FPS-a locked. Free heroji se rotiraju svake sedmice tako da mozes isprobati, a dovoljno je pobijediti nekoliko partija da se permanentno uzme heroj. HoN bi mozda i uzeo da ima neki trial.
     
  13. AhmeT

    AhmeT Overclocker

  14. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    LoL se ne moze poredit sa dotom, dok je hon tu negdje izmedju, al dota je dota :D
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Jos da nisi liver... :)
     
  16. zoi

    zoi Veteran foruma

    dobar je meta, ne diraj ga :D
     
  17. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Dodjider u cro room ahmete :D
     
  18. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Kolega drzi internet klub i kao stari DoTA ovisnik kupio je par acc. za HoN i raju konvertovao na novu igru. Probao sam HoN, generalno nije me nešto impresionirala, previše je otišla (grafikom) na Doom3 stranu :D

    - brža od DoTA
    - mračna
    - heroji nekakvi demonoidni
    - plaća se

    Uglavnom sam na LoL-u, igram evo već 1 god. "HamziBeg" dodaj te me pa se nađemo navečer ;)
    P.S.: Je li ovaj LoL zavrijedio da mu posvetimo zasebnu temu?
     
  19. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ja i ovi moji smo na HoNu od closed bete, znaci mislim da je treca godina vec nastala.

    Sto se tice tih tacaka koje si naveo. Brzi od Dote tesko da je, ista mehanika igre je tu, partije priblizno isto traju, od heroja do heroja zavisi animacija, brzina kretanja i sl, generalno je sve isto. LoL radi nedostatka deny-ja sigurno ide brze i partije krace traju, te odma nema tog jednog, poprilicno vaznog, dijela igre, pogotovo u early game-u. To za mracno se isto ne bih slozio, igra je defitinivno sarena, teksture su OK (zelenilo i to) tako da si vjerovatno pod efektom sarene catroon grafike LoLa pa ti se zato cini mracno, ali je HoN definitivno za nijansu "svjetliji" od Dote. Ovo je isto povezano sa grafikom, u kojoj, opet, ne vidim nista previse mracno ili Doom3-like.

    Heroja je vecina iz Dote, mozda 2/3, a ovi novi su kako koji, ima raznih, otprilike dodje heroj svake 2 sedmice u zadnje vrijeme.

    To da se placa je smijesno, danas se skoro sve igre placaju. 30$ (ili manje za vrijeme promocije neke) je jako mala cijena za ovakav tip igre, jer ako neko igra partiju dnevno, sto je eto onako casual, za par mjeseci cost-per-game je jako, jako mali, tako da je ovo investicija koja se dugorocno ne osjeti. Dota se isto placa, (ne direktno, ali W3+TFT) tako da se ovo ne smije nikako uzeti kao neki minus ili losa stvar. Drugo je sto je raja navikla na garenu i gluposi krekove i torrente i sve pa kad se nesto placa odma to ne valja.

    LoL-ov argumenat da je free je jako povodljiv, pogotovo radi toga sto otprilike glavna stvar igre se placa, heroji. Ova rotacija jako puno ogranicava taktiku, te neko ko ne placa bude ostecen radi osjetno manjeg opsega heroja koje moze igrati. Po mom skromnom misljenju, ovo se ne bi smjelo ovako raditi, te neko ko igra igru for free, kako se LoL predstavlja, ne bi smio biti u nikakvoj losijoj poziciji naspram onoga koji kupuje dodatne stvari. U HoNu isto ima shop, ali je za alt avatare, ikone za account, tauntove i slicne dzidze, koji sa gameplayom nemaju nikakve veze i svi su ravnopravni.

    S2 je super tim, aktivni su sto se tice updatea, novih heroja, community je zivahan i ako se zanemare ovi skori problemi uzrokovani DDoS napadima i popratnim problemima sa bazama, mislim da se nijedan od cca. pola miliona igraca koji su kupili igru nije pokajao. Nadogradnja Dote definitivno jeste. I ja zeljno iscekujem sta ce biti kad Valve uleti tu, mada mi se nimalo ne svidja sto su uzeli trademark i zabranili da se koristi ista vise iz Dote u drugim igrama (bravo IceFrog) a community je i pravio heroje, i doprinosio i patchevima i svemu, i onda odjednom IceFrog to prepusti Valveu. Portovi u HoN heroja iz Dote su tad prestali, tako da nema vise sanse da dodju neki heroji poput Tinkera, :(

    Bujrum na HoN, elAhmo nick, svake noci se igra :)
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sto se LoL-a tice, imaju svaki dan problema sa serverima. Igram nekih pola godine i jos nisam dogurao do 30lvl kolko je potrebno za ranked meceve tako da jos nisam iskusio pravu borbu nego vecina idalje igra sa recommended charovima koji se rotiraju svake sedmice. HoN ne planiram uzimati, LoL je sasvim dovoljan dok ne izadje ovaj od Valve-a, jedino ako opet bude kakva "10e akcija".