?: HP 8200 Elite SFF procjena

Discussion in 'Računari i komponente' started by donjapa, Nov 10, 2016.

  1. Tyger

    Tyger Aktivista

    Javi nam kad bude prodaja
    Zainteresovan sam za jedan PC i možda 2 monitora
     
  2. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ima nas dosta zainteresovanih,mozda bi se mogli udruziti i platiti grupno postarinu,pa da nam se to dobaci u BiH,ako vec nema drugog nacina da se dobaci u BiH
    naravno ako cijena bude OK i racunara i postarine
     
  3. GV

    GV Komšija

    Ja imam isti ali sa i3, kupio u firmi sa 22 monitorom za 90 KM. Ako se hoće nadograditi za sve ti treba low profile, grafička, zvučna, može se ubaciti još jedan HD, MB je L oblika i ne može se staviti u drugo kućište. Obratiti pažnju na izlaze za monitor ko ima potrebe za dva monitora ili hoće i TV priključiti, kod mene su vga i dp
    Na poslu imam sličnog Acera na koji mogu 3 monitora

    Sent from my ALCATEL ONE TOUCH P320X using Tapatalk
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    SFF kucista mogu predstavljati problem kada dodje do nadogradnje. Stanje je ovakvo, oni imaju obicaj odmah to prodavati da im ne stoji bezveze. Ja mislim da kao uposlenik mogu dobiti odmah iz prve ruke koliko pozelim komada. Oni imaju i HDD-ove sto su dosli uz racunare negdje u lageru.

    (Nema potrebe da pricam koliko se toga kupi a jednostavno ne koristi).

    Vidjeti cu sta ce mi javiti za cijenu, pa onda mozemo iskombinovati nekakvu akciju. Skoro su Z400 Workstation prodavali za po 100 KM i 20 KM za 24" Samsung Monitor. Ovo ne moze ici vise od toga (pretpostavljam).

    Ima jedan nas kamiondzija sto vozi odavde prema dole, i on uzima od 100-200 KM za malo vece pakete, pa bi se mozda i isplatilo.

    Ostalo im je oko 50.000e budzeta pa hoce da do nove godine naprave kupovinu i izbace ove stare, tako da bi u Decembru vec trebao imati detalje. Mozda bi najbolja opcija bila ici samo na kompove bez monitora, jer on zauzima dosta prostora kod transporta. Ne mogu garantovati da ce se prodavati niti da ce cijene biti "jeftine" ali ako je suditi po dosadasnjoj praksi onda nemaju druge opcije.
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    I samo da se nadovezem, ne planiram uzimati sve racunare, i nije mi u interesu da napravim zaradu. Cisto da pomognem forumasima ako im treba. Ja sam spreman odraditi logistiku odavde, i recimo da njih 8 komada moze stati u neku kutiju koja bi kostala 150 KM (posiljka). Ali javim jos, bez obecanja ikakvih.
     
  6. zoi

    zoi Veteran foruma

    Pik meni jedan za roditelja :)
     
  7. efo

    efo Komšija

    I ja sam zainteresovan za 1 ako ostane :)
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ok, pravim listu do max 8 komada. Edit u prvi oglas ide, pa ako sta bude od svega znamo kome idu.
     
  9. selvin

    selvin Moderator

    I meni 2 i to je to :D
     
  10. Thomasony

    Thomasony Aktivista

    Valjao bi i meni jedan, ali sa zvaničnom potvrdom za 24h. Toliko traje aukcija za ram koji ako bidujem još malo vjerovatno ima da platim koliko taj cijeli pc. Pa ću harvestati ram i procesor, a ugurat mu kakav i3 i 4 gige rama na ploču pa nek onda ide budi zašta nekome u kuću za interneta. Potvrda sutra, ako ostane neki komad u toj rezervaciji.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    I ja bih jedan, treba mi za dijete. :)
     
  12. donjapa

    donjapa Overclocker

    Oki

    Malo sam se izgubio u cijeloj poruci, ali ovaj PC jos uvijek nema cijene, a cisto sumnjam da ce moci ici za 90 KM (prilicno sam siguran da nece) kao sto si pomenuo u prethodnom postu.
     
  13. VR6

    VR6 Komšija

    i ja bi se mozda pridruzio kupovini jednog racunara ako bude fina cijena :)
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nisam upratio na kraju kolika je cijena?
     
  15. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nema cijene jos nikakve, ne znam ni da li ce ih prodavati, ali javim sve u toku iduce sedmice.
     
  16. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    hajde probaj se malo raspitati u firmi da li ce ih prodavati i po kojoj cijeni,cisto da znamo bar okvirnu cijenu...da na kraju ne bude skuplja pita od tepsije :D
     
  17. Tyger

    Tyger Aktivista

    Čovjek je i napisao da još ne zna cijenu, i mi ostali čekamo informaciju.
     
  18. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    Pa znam da ne zna,ali mozda moze provjeriti u svojoj firmi,ima dosta nepoznanica
     
  19. Patton2410

    Patton2410 Veteran foruma

    Guzva za kompove ko birvaktile u ratu za mlijeko. :D
     
  20. Thomasony

    Thomasony Aktivista


    Ne-ne, to sam nudio po komadu za monitore. Ti meni javi cijenu (kad bude neki info), ja sam se vagao između aukcije za ram na ebayu i kupovine ovog cijelog računara za harvest dijelova. Pošto mi cijena na ebayu ne odgovara, računaj na mene za pc ako imaš prostora. A eventualno odustajanje je ako bude baš neisplatno, mada teško nasprem cijena na piku.