HS kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Oct 12, 2008.

  1. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ovaj HS me evo zeza 3-4 dana. Konektujes se, surfas, kad nakon 4-5 min. nista nema, nema odgovora od dns servera, nema koncije sa web serverima kojim surfamo. Reconnectujem net, opet ista stvar nakon 4-5 min. I tako evo vec par dana. Pa ovo nema smisla, kontas konektovo se na net, a ono samo pise u tray-u da si se konektovo, a konekcije sa vanjskim netom nema s glave.
     
  2. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Samo 3-4 dana? Meni to traje vec 2 mjeseca.
     
  3. Loki

    Loki Komšija

    Prijateljica je na HS internetu i trebaće joj ubrzo format diska. Kad podignem XP kako ću bez problema napravit' konekciju?
    Nisam nikad pravio konekciju za kablovski, koristim ADSL. Jel' to isti djav'o ili se nešto drugačije mora štimat'.? :oops:
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Isti djavo: new connection, connect to internet, set up manually, broadband pppoe...
     
  5. Loki

    Loki Komšija

    Gracias. :smt006 Mog'o sam eksperimentisat' al' bolje da znam sigurno prije nego ga "skršim". :D
     
  6. vutra

    vutra Komšija

    Evo da ne otvaram temu, HS, odnosno korisnik HS-a, je nedavno formirao neku vrstu Free Zone!
    Pristup je putem KDX klijenta ili FTP-a (mada sad većina koristi KDX)!
    Više informacija na:
    http://forum.hs-hkb.ba/forum/
    (Nije reklama, već da ne kucam ovdje što već postoji :smt003 )
    Nema puno stvari, kao što rekoh tek smo počeli sa uploadom, a većina korisnika i ne zna za ovo!
    Eto pa navratite, nako, malo na kafu i kolač i postavite ako šta imate :D
    Pristup imaju svi, ali za korisnike HS-a limit se ne obračunava!
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Link nije ispravan izgleda...
     
  8. vutra

    vutra Komšija

    Izvinjavam se!
    Prepravljeno! :smt006
     
  9. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Jedite kod joa? Daj molim te :roll:
     
  10. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Jedite kod joa2 :smt005 :smt005
     
  11. Moncho

    Moncho Komšija

    au samo cekajte dok vam ja doletim tamo :), predvidjam krah servera za max 10 dana.
     
  12. vutra

    vutra Komšija

    Svima je u interesu da ostane zdrav i čitav, pa se ponašajte pristojno :smt003
     
  13. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Jel se ne obracunava, kada su korisnici samo konektovani na unutrasnju mrezu HS-a (tj. samo kablovski modem konektovan) ili i kada su normalno konektovani na net?

    Samo naprijed Moncho, daj i da HS korisnici budu sretni :D.
     
  14. vutra

    vutra Komšija

    Ne obračunava se bez obzira na konekciju!
    Ne moraš se ni konektovati ako hoćeš da budeš siguran, ali limit ne ide u svakom slučaju!
     
  15. Moncho

    Moncho Komšija

    Dodjoh, vidjeh, serveru se smrce :)
     
  16. Loki

    Loki Komšija

    Ako uzmem polovan modem za novi HS priključak, kolike su šanse da mi se desi neki problem kao Monchi gore sa tim Mac adresama ili neki drugi problem? :oops:
     
  17. GW

    GW Moderator

    Šanse su 50-50. Možda bude problema, možda ne bude. :D
     
  18. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    ja sam vec korisnik HS 2 godine i zadovoljan sam uslugom, narocito zato sto upload nenaplacuju, znao sam prije penale placati, kad mi ukupan transfer sravne. I ja imam HS2 od 35 KM, nisam imao vecih problema, jedino sto im placam najam modema 6 KM, pa to bi stvarno poslije 2 godine trebalo dzabe dati. Nekad pukne konekcija, ali u mom slucaju vrlo rijetko...... :)
     
  19. dariomiamigo

    dariomiamigo Novi član

    Pozdrav ,treba mi mala /malo veća pomoć.

    Riječ je o Airlive router-u kupljen u logosoftu,sad sam prešao na HS i kažu da je 25 konfigurisanje routera za laptop ?

    Može mi ovdje neko pomoći,pa ako treba i uz naknadu.

    Laptop je wireless spojen sa modemom i u routerovom system statusu PPPoE konektovano,dakle nije unreachable.

    Ali kad hoću da surfam na dnu preglednika piše "waiting for https://forum.hardwarebase.net" (ne "looking up") i nikako da počne transferin/downloadin. Hvala unaprijed.

    Ima li još ko wireless pa da mi baci koju pametnu ?
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  20. GW

    GW Moderator

    Uključi dhcp na ruteru, na računare automatske postavke i to je to. Ja i stavi enkripciju na wireless da ti ne koriste komšije net.