HS kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Oct 12, 2008.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Deder i to spomeni. Sto vise razloga za napustanje EPN-a, to bolje za sviju. :mrgreen:
     
  2. Devil Hunter

    Devil Hunter Aktivista

    Kakav je Logosoft i drugi pošto BIHnet je stvarno loš nema nikakvih novina u vezio interneta slabi su im limiti.
    Ja koristim BIHnet ADSL 1 GB limita i evo već sam dostigao 550 MB a nema ni pola mjeseca samo surfanjem a da nešto skinem ne daj bože.Imam vidio sam u Logosofta ADSL 15 KM mjesečno se plaća 2 GB limit i 2048/128 brzina što je duplo brže i veće od BIHneta.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za "skidanje" postoje drugi paketi, ne zali se na uslugu koju si sam odabrao...
     
  4. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Zadnji put kad mi je nestalo neta je bilo tamo negdje u junu, od tad fercera stalno, za bajram radilo meni sve normalno :D
     
  5. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Ma daj nema sanse, znam da nije internet radio kod mene na jezeru, zatim u barama, na grbavici, kovacicima, ciglanama, ja ih zvao, kazu pao neki link, meni internet proradio tek navece oko 8-9... Pa nije valjda da sam ja jedini peh koji stalno ima problema s konekcijom, doduse u citavoj zgradi je kriza...
     
  6. GV

    GV Komšija

    suppa_FMB zar nije HS 2 35 KM? ili si ti na HS 1 on je 25 KM, nego imaju li oni free zonu i kakva je.
     
  7. Moncho

    Moncho Komšija

    Ajdine, pa sam sam si naveo daje uzrak visha sila bila, to nije bio problem HS tako da :)
     
  8. JasonH

    JasonH Aktivista

    Isplatil mi se preci na HS ovaj 4mbps sa bihneta 9gb (4mbps)

    I imal free zone , kakva je ?
    Kakav je ping na .de?
     
  9. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Moja greska jbg, stvarno nemogu se sjetiti zadnji put kad mi nije bilo neta, prosle godine znam da sam im psovo ali evo kako su meni barem pored kuce uradili novu liniju i provukli kablove kroz zemlju ne pamtim da sam imao problema sa netom, znao mi je doduse vikendom malo usporiti ali neznatno. Za 25 km tesko da moze neko naci bolji spoj brzine, limita i ekonomicnosti :smt003

    p.s A govorili su jedno vrijeme da bi se mogla uvesti free zona ali se usutise.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jedna bitna stvar koju zaboravih pitati - kako radi HS kablovski net sa vise aktivnih konekcija preko routera, i radi li uopce?
     
  11. Moncho

    Moncho Komšija

    Eh,mislim da ces tu opeci :), recimo kod mene nikako vishe od 2 koknecije ne mogu napravit, ito sa dvije cesto se zna desiti da ova druga pukne. Recimo imas jednu napravljenu konekciju, sada pravis drugu, sasne su 90% da ce ti prva puci, ali opet odes na prvu i na connect i onda ce ti raditi. Trecu ako ubacis u racunici, vazda ce jedna puci i nikako nisam uspio nabacit 3 simultane konekcije. No, mozda je do mene, ali ova 'opcija' mi je savrseno radila preko LOL-a.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jel' bas modem + router u pitanju, ili je u pitanju kablovski modem sa router funkcijama? Doduse mozda je tako i na EPN-u, ali ovaj D-Link router automatski radi konekcije po potrebi...
     
  13. Moncho

    Moncho Komšija

    modem + switch
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Hmm interesantno, u svakom slucaju cu da provjerim i uplatim barem jedan mjesec, pa ako ne mogne morat cu se ovoj gamadi vratiti jer mi nekada zatrebaju tri konekcije... :?
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    ozbiljno razmisljam da predjem na HS internet. sad sam na epn-u i signal/konekcija su odlicni. prakticno nemam problema nikakvih. e sad kontam da predjem na onaj HS full3 paket. ono svi kanali + digitalni +1,5Mb dl-a i 15GB limit meni se cini. e sta mislite, posto je njihva infrastruktura, kontam da ni kod njih ne bi trebalo biti problema sa konekcijom. mogu li ja njih nazvati izdiktirati im svoj MAC broj posto je moj modem da mi ne dolaze oni hahari jer i onako veze nemaju sa poslom. samo da mi ovi prijave adresu ja da sam podesim sve?
     
  16. Moncho

    Moncho Komšija

    Nece htjeti tako uraditi, jer sam ja pokusao na identican nacin doci do prikljucka na HS. Jednostavno oce da dodju ti do stana i ko fol oni podese. Dodje meni momak, reko daj vamo ugovor da potpisem i mozes ici :). Nazvao on drugog momka ja mu izdiktirao Mac adresu i tu nastupili problemi koji su trajali jedno 2 dana, jer mi je ta MAC adresa bila asocirana sa Logosoftom, logosoft koristi HS kablovksu infrastrukturu. Nekako se kasnije sve smirilo i proradilo i od tada nema bas nekih prevelikih problema. Ostaje taj problem sa multipletnim konekcijama. Koliko sam upratio, moze se raditi u toku dana kada opterecenost HS-a nije prevelika, sto me vodi do zakljucka da imaju odredjeni broj 'ulaza' i cim dodje potreba da druga MAC adresa trazi ulazi multipletne konekcije sa istom MAC adresom polahko gube prioritet. U prilog ovome ide i cinjenica da je gotov pa ne moguce navecer napraviti simultane barem 2 konekcije prema HS, dok ujutro nekada moze se komotno napraviti. No, mozda nije ovo razlog, ali to je neko moje prosto rezonovanje :)
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    moram to zaganjati ovih dana
     
  18. Moncho

    Moncho Komšija

    Vezano za multipletne konekcije, evo na Visti x64 rade ko doxa, mozda je ipak ono bilo OS related :):)
     
  19. ajdin

    ajdin Novi član

    ja evo hs imam pa gotovo 2 godine otkad je jos HS 2 bio 6 gb pa sve do danas kad je 15 gb mogu rec da sam dosta problema imao al eto moza vec jedno 4 5 mjeseci nisam nista donedavno kad im je net kako oni hahari u centrali kazu bio u kvaru neki routeri serveri pm :D al eto sad fercera ko luud :D :D samo sto sam ga preletio ovaj mjesec jedno gigu xD a ima jos do kraja mjeseca :cry: :cry:
     
  20. Moncho

    Moncho Komšija

    da ispravim sam sebe. Ipak nije do OS, ipak ce biti do onog sto sam prije rekao, do tretnutnoj opterecenosti HS-a.