HS kablovski internet

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by GV, Oct 12, 2008.

  1. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ide li ko na ovu "free zonu"? Kolko sam uspio vidjet nabacali su dosta filmova, pa bi se moglo nesto i skinuti, dzabaluk je :lol:
     
  2. Moncho

    Moncho Komšija

    mah lose je, slab ftp, par giga disk, nema smisla:S
     
  3. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Super za nas ostale ako ti ne ides. Ima finog sadrzaja, samo me nervira brzina downloada koja je citavih 72 kB/s.
     
  4. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Bila je prije veca, sad su izgleda poceli da stavljaju limit. :(
     
  5. Nani

    Nani Komšija

    Stavljamo Virty i ja sad tonu filmova i sadrzaja.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Paznja, paznja. Pravila udaraju kao Titans Grip.
     
  7. Moncho

    Moncho Komšija

    Steta ovaj HS net freezona je imala potencijala, ali djabe je kada neki klinci tamo drze prava. Mislio sam doprinjeti ali nema vajde.
     
  8. lucky

    lucky Guest

    Pozdrav svima,

    frisak sam na forumu ali ne i na netu.

    Od nedavno sam kod HSa kao internet korisnik - jednostavno jer sam bio kod Logosofta na paketu od petobanke - brena je brena, al dvaput je dvaput.
    pristupna brzina kod HSa je nazivno manja, megabit po sekundi vs. 4 mege kod logosofta, medjutim - to se da primjetiti iskljucivo na nekim downloadima
    (ja radim na velikoj pipi interneta, rijetko kuci sta downloadujem, tako da mi ne pravi strasnu razliku). sto se tice jubitoa, surfanja, ili gaminga, razlika se ne primjeti.

    sto se tice veceg broja konekcija na DHCP server - to jene bi trebalo da je do provajdera. ima malih wifi routera po 80 maraka u plusu, ne znam sto se maltretirate. mozete i shareovati konekciju sa racunara koji je najcesce upaljen pa necete nailaziti na tako bizarne probleme. microsoft ima onaj bizarni ICS koji se da ukljuciti na bilo kom adapteru.

    sto se tice konfiguracije wifi routera, ne bi smjelo biti problema prilikom konekcije, vjerovatno je losa konfiguracija. ako je jos uvijek to problem, napisi ovde model routera i/ili uploaduj manual za isti pa ti mogu reci kako da ga konfigurises. ukljucio sam notifikacije na thread pa odgovorite ovde ako trebate konfiguracije specificnu za HS ili sarajevske provajdere - manje vise znam svasta za sve konfigurisati :D

    sto se tice free zone, moram probati, nisam ni znao da je imaju :D
     
  9. Ajdin87

    Ajdin87 Aktivista

    Steta, al vec si ti uradio dovoljno.
     
  10. Moncho

    Moncho Komšija

    ima li neko problema sa pucanjem konekcije na HS u, i uzasnim brzinama?
     
  11. GW

    GW Moderator

    Monco, pa ti bi trebao znati bolje. Javljanje na ove ISP teme nema smisla.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za pucanje konekcije ne znam posto idem preko routera, pa se sam rekonektuje po potrebi bez ikakvih notifikacija, a brzine variraju moram priznati.
     
  13. Moncho

    Moncho Komšija

    Sve je bilo bajno do prije nekoliko dana. Sa rapida u 10 navecer skido 500 kB/s. Odjednom sve nizbrdo krenu. Brzine ocajne, sinoc cijelih 4 kB/s povuko sam sa neta, naravno tih par minuta dok ne pukne konekcija.

    Razlog zasto pisem ovdje, telefon zauzet ili nece da se namjerno jave, na mail ne odgovaraju ( pisem sa gmail-a), moj mail na hs u ne radi( kaze nepostojeci username ili password).


    Jedino pitanje jos, je li kod HS placas se unaprijed mjesec? Fala Bogu nisu jedina alternativa na mome mjestu.
     
  14. GW

    GW Moderator

    Unaprijed sa plaća.
    Čim prije ti odeš, to ostalima bude bolje. :D
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Ja mislim da su dildaši iz eloba šampioni tehničke podrške i javljanja na telefon.
     
  16. GW

    GW Moderator

    Meni nije.
     
  17. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    Neznam koliko im je pouzdana ova baza koristenja interneta, preksinoc sam nesto dosta skidao, a nista mi nije prikazalo...... :roll:
     
  18. GW

    GW Moderator

    Moraš se diskonektovati da bi on ubacio u statistiku.
     
  19. vutra

    vutra Komšija

    Flash news: :smt003
    Nekad se desi da obračun ne radi, a sve što ste skinuli u tom periodu se ne obračunava poslije!
    Desilo mi se par puta, i postoji samo jedno što možete uraditi, RS ili uTorrent i "ožeži" po dl-u :mrgreen:
     
  20. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ista stvar i meni, jednom se desilo da sam skino mozda i 1 GB, pogledam potrosnju ono 10-tak MB. HS inace ima svoj LAN, tj. kada niste konektovani na internet mozete djaba skidati sve sto ima u njihovoj internoj mrezi, medjutim meni se takodjer jednom desila situacija, da nisam bio konektovan na net, tj. bio sam u njihovom LANu-u, a mogao sam ici na externe stranice, te skidati. :lol: :lol: Stvarno cudne se stvari desavaju kod HS-a, ali barem ne dodaju nikad nista na brojac za razliku od bihneta, ili im brojac ne radi par dana, pa se to moze abjuzat, ili im ne radi par dana pa dodaju neki dio sto se skinuo u tom periodu.