Humanitarna akcija, Sarajevo

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Mujka, Dec 12, 2012.

  1. ibran

    ibran Aktivista

    Pa vjerovatno če se netko javiti iz SA do ponedjeljka ili tokom sedmice tako da neče biti problem uručiti pomoć porodici.
    A u ptpunosti se slažem sa tvojom konsttaciom oko pomoći.
     
  2. Mujka

    Mujka Komšija

    Mali updejt raja : )
    Kao i kod prosle akcije problemi uglavnom pozitivni problemi
    Odazvao se veliki broj raje nakupovo im svega tako da sad sto se tice namirnica nisu u manjku
    Aktivirale se dvije televizije MTV Igman i Hayat aktivirala se opcina centar ovaj nusret ide u srijedu kod tog tigra na sastanak obecali su im dat komad zemlje gdje im mogu kucu sagradit(puno para leglo kod te humanitarne org n-um)
    Pa eto sta vi predlazete da radimo ja sam u svakom slucaju planirao otic i obradovat djecu malo sa nekim cokoladicama i da se licno uvjerim u stanje i sta im treba i to
    Sta mislite da uplatimo na racun za tu kucu sto planiraju ?

    Eto kazite : )
     
  3. donjapa

    donjapa Overclocker

    Mujka, nebi zelio da se mijesam ali kod tih akcija treba biti pazljiv, jedino ako si 100% siguran da ce taj novac otici u svrhe kuce, da se nece kasnije (kad se primjeti da nema dovoljno) taj novac da ode u neke druge stvari (tipa mi smo prije skupljali za jednu familiju, otac je znao malo popiti, na kraju je novac koji je sakupljen za kravu otisao negdje drugdje).

    Opet, najbolje si upoznat sa situacijom tako da ces najbolje znati, po meni direktno u Bingo, hrana, brasno ovo ono je dobitna situacija. U svakom slucaju se nadam da ce se neko iz Saraj'va javiti da obavi duznosti taxija. :D

    Sretno!
     
  4. Mujka

    Mujka Komšija

    tako je
    u ponedeljak planiram otic sa jaranom direktno u tu kucu da vidim situaciju
    ovo za kucu sam siguran 100% jer sam sa istim tim ljudima radio i ovu proslu akciju imas nazad utemi kako su ih uspjeli premjestit u novu kucu
    ovaj covjek je sam predlozio da ja sacekam da se krene pravit kuca pa da onda ucestvujem u kupovini neceg ili da sto ti kazes odnesemo njima namirnice i to uglavnom necu sam odlucit kad vidim kakva je situacija javit cu vama ovde :)
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    jeli ima još aktuelnih akcija oko sklapanja komponenti za pc u humanitarne svrhe?

    pitam jer još uvijek nudim onu napojnu od 350w u te svrhe.
     
  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Mislim da imam nekakav prastari konp sa XPom koji je spreman za korištenje. Ako neko zna nekoga kome je potreban neka mi se javi da ga potražim...
     
  7. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Pozz narode...

    Citam danas na Avazovom portalu o ono maloj djevojcici koju je ocuh tesko pretukao prije par mjeseci. Da ne pricam dalje zamolio bi vas da procitate slijedece: http://www.avaz.ba/vijesti/teme/prepust ... -same-sebi.

    Ako ima zainteresovanih forumasa da pruzimo bilo kakvu pomoc ovom djetetu i njenoj majci neka se javi ovdje da vidimo sta mozemo da uradimo. Sutra, aBd, cu da pokrenem i akciju u svojoj firmi za pomoc pa koliko god da sakupim aferim...
     
  8. donjapa

    donjapa Overclocker

    :smt023
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Poslao sam 20 eura za ovu malu preko pomozi.ba
    Ne kontam ovu stvar o smrznutim sredstvima.
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    JA SAM ZAINTERESOVAN!!!

    Javite se tigrovi :D
     
  11. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Prvo moramo naći neki kontakt telefon ili sl. da eventualnu pomoć uručimo lično. Ima li ko kakav prijedlog?
     
  12. Mujka

    Mujka Komšija

  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    Nekako mi je najdraze kada to neko od nasih (provjern) odnese na lice mjesta. Postao sam skeptican u te silne akcije koje na kraju zavrse "mal' tamo mal' vamo"...
     
  14. Mujka

    Mujka Komšija

    i ja sam al problem je kad covjek to preuzme na sebe to valja odradit prosli put mi je samo juka pomogao inace da nije njeg bilo nikad nebi naso zenu
     
  15. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Danas sam zvao Centar za Socijalni Rad u Zenici i imao sam poprilicno zanimljiv razgovor sa sluzbenicom koja je dodjeljena slucaju male djevojcice. Naime, djevojcici su prijeko potrebna novcana sredstva sto zbog nabavke hrane sto zbog skupog lijecenja i prijevoza. Otvoren je i ziro racun na njeno ime s' tim da je stavljena klauzula podizanja novca bez saglasnosti Centra za Socijani Rad u Zenici s' ciljem zastite imovine male curice. Sluzbenica tvrdi da je taj novac stavljen na raspolaganje za sve potrebe koje djevojcica ima (sto lijecenja, sto ostalih potreba) ali da se ne dozvoljava koristenje novca, koji je izrazito namijenjen za djevojcicu, za renoviranje kuce, kupovinu auta itd..., na sto su imali izrazite indicije da majka koristi novac, i da se isti uvijek moze podici uz donosenje racuna ili neke od potvrda o placanju. Isto tako djevojcica je dobila donacije raznih dobrih ljudi u vidu igracaka i ostalih stvari te da joj je najvise potreban novac za kontinuirano lijecenje.

    Uplate se mogu vršiti preko Raiffeisen banke na ime:

    Korman Benisa
    žiro račun banke: 1610550000000032,
    broj štednog računa: 09550393849;

    Unaprijed se zahvaljujem svim dobrim ljudima koji ce svojim dobrovoljnim prilogom pomoci malenoj dusi da, aBd, ozdravi.
     
  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    AdoSA, to je po meni sasvim pristojan odgovor. Ja sam za to da ne treba davati uopste u novcu jer ce otac/mati potrositi na neke druge stvari.

    To je surova realnost, da ljudi pred kamerama znaju napraviti takvu pricu (i sloziti takvu facu) da bi im iz svog tanjirao dao a onda kada im das on ode kupi mobitel ili potrosi na alkohol.

    Ja sam uvijek za verziju -> Hrana/Drva/Materijal u ruke nego novac na ruke.
     
  17. Mujka

    Mujka Komšija

    Nemaju majku ali imaju veliko srce!
    Updated about an hour ago

    Prije dva mjeseca ostali su bez majke. Malo nakon toga najstarijem bratu je otkriven karcinom crijeva. Ocu su rekli da nije socijalni slučaj i da nema nikakve pomoći za njih.
    Dobro došli u Bosnu i Hercegovinu, zemlju krvi i meda, samo što u porodici Dedović meda nema, sve je krv, bol, patnja i tuga.
    Trogodišnja Jasmina sa svojom braćom, Hilmom (6), Jasminom(10) i Mirsadom(18), ostala je bez majke prije nešto više od dva mjeseca. Majka, kao i svaka druga, borila se za svoju djecu i vrijedno radila u pekari ali sudbina je bila takva da ih napusti i ostavi da se bore kroz život sa ocem Halimom.

    Međutim, kako to obično biva, jedan belaj obično ne dolazi sam pa je tako i najstariji sin Mirsad obolio od karcinoma crijeva i šta da vam pričam više ...
    Kada uđete u kuću Dedovića, kuću u kojoj žive kao podstanari, nemate šta puno vidjeti. Vidite veš koji se suši u hodniku, vidite vodu koja curi ispod veš mašine, vidite ispucanu sećiju i ormar na izdisaju, vidite šporet koji lagano pucketa i grije hladne zidove na ovim zimskim minusima.

    Ali dragi moji prijatelji, može se tu vidjeti nešto i lijepo, nešto što ne može zasjeniti ni stari namještaj ni sav belaj koji ih je zadesio, a to su lijepa lica one djece, djece tako mirne i djece koja ništa ne traže bez obzira što im dosta toga treba.
    O Bože dragi, pa kako je to uvijek isto, da su djeca u neimaštini uvijek najmirnija, najskromnija i najviše ispunjena tom nekom energijom koja se ne može riječima opisati.
    Mala Jasmina se u nedostatku majke nikako ne odvaja od svog šestogodišnjeg brata Halima i koliko god smo se trudili da je uslikamo samu ona se nije htjela odvojiti od njega i vjerujte da se srce steže od te scene.
    O porodici Dedović već je pisano u nekim printanim medijima i bio je prilog na pojedinim TV kućama tako da se diglo dosta ljudi i organizacija da im se pomogne i sada se radi na pravljenju kuće u kojoj će djeca moći normalno da odrastaju.

    Sva prikupljena sredstva biće usmjerena na dovršavanje kuće, a zamolio bih share albuma kao i svaki put jer je Facebook postao izvrstan alat za pomoć ljudima, ako se koristi u pravom smjeru naravno.

    Za pomoć možete koristiti standardne račune kao i paypal account :

    Transakcijski račun za uplate u BiH :
    Intesa Sanpaolo Banka BIH - 154-160-20044490-67
    Za uplate iz inostranstva :
    Banks name : Intesa Sanpaolo Banka BIH
    SWIFT CODE:UPBKBA22
    IBAN: BA39 1541602004449067
    Udruženje "Pomozi", Brčanska 17, 71000 Sarajevo
    Svrha : Za porodicu Dedović

    Paypal : [email protected]


    Još jednom, molim vas share!

    par slika
    https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/ ... 2667_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/ ... 8239_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/ ... 2427_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.net/ ... 4103_n.jpg
    https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/ ... 8477_n.jpg



    HVALA SVIMA
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    ako bude kakav tel broj za donaciju,ostavi ovdje..
     
  19. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Molim sve ljude dobre volje da pomognu koliko god mogu ovoj djeci. Ako ste zainteresovani javite se na telefon ili e-mail u tekstu da im se pomoc licno uruci.
    Hvala Vam svima

    http://www.bosnjak-ks.com/clanak/vijest ... ce-halili/

    Iako su u pitanju djeca iz Kosova to uopste nije bitno
     
  20. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ljudi sa portala koji su pokrenuli akciju su mi poslali kodove za uplatu
    [​IMG]