Humanitarna akcija, Sarajevo

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Mujka, Dec 12, 2012.

  1. Vedo

    Vedo Moderator

    Moze se uplatit na taj racun, to je bas njihov?
     
  2. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Evo odgovora koji su mi poslali na upit zajedno sa slikom u attachmentu:

    Selam dragi Admire

    Mi smo pokrenuli ovdje akciju i prikupljena sredstva ćemo direktno uručiti toj djeci. Inače djeca nemaju žiro račun, tako da iz inostranstva šalju na naš žiro račun

    Neka i tebe dragi Allah nagradi što se interesuješ i što si pisao. U svakom slučaju mi smo tu, možete nas kontaktirati

    Akcija će trajati do kraja sedmice

    Evo vam žiro račun na kome možete uplatiti sredstva

    Dostavite ovo banci
    slikao sam jer su nekoliko swift coda
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    je li iko slao preko swift koda pare u inostranstvo? kakve su provizije i na koji nacin se naplacuju (procenat...)? mislio sam da je mozda bolja varijanta da ovdje nekom uplatimo pare (npr. Admiru), pa da taj neko cjelokupan iznos prebaci na racun?
     
  4. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Pa može, kako god, danas sam čitav dan sje*an od kako sam ovo pročitao. Mi ničim ne možemo da umanjimo ogromnu bol u njihovim malim srcima ali možemo da im barem malo pomognemo što materijalno što dovama/molitvama
     
  5. AdoSA

    AdoSA Komšija

  6. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Samohrana majka i dvije kcerke bukvalno nemaju sta da jedu.

    Ovo je porodica Zametica koja živi u Hrasnici. Zapravo, ne živi, jer nema od čega. Samohrana majka Fatima ima dvije kćerke od kojih je jedna jako bolesna sa dijagnozom cerebralne paralize, tumora i teške retardacije. Također, nepokretna je.

    Porodica Zametica živi u Hrasnici, i u jako teškim uslovima. Civilni invalid 100%
    Starija Nermina ide u srednju Elektrotehničku školu u Sarajevu i dobar je đak, a nastanjeni su u sarajevoskom naselju Hrasnica, u ulici Šehitluci broj 5. Potrebno im je sve! Hrana, lijekovi, novac i garderoba, posebno za djevojčicu Nerminu koja ide u školu, a nema čak ni adekvatnu obuću. Nekoliko dobrih ljudi iz Sarajeva, na čelu sa TV voditeljicom Brankicom Rudan već su im, u skladu sa mogućnostima, odnijeli jednokratnu pomoć u hrani, novcu i odjeći.

    Zametica Almedina (kcerka)
    /BA 391 541 0499 7272 2742

    1610000000000011, broj štednog računa: 1900711811

    INTESA SANPAOLO BANKA SARAJEVO
    /BA 154 104 997 272 2742

    Sve informacije vise koje vas zanimaju, mozete dobiti na broj 061 272 467 ( majka Fatima ).

    http://www.sarajevograd.ba/samohrana-ma ... -od-gladi/



    Molim sve clanove nase HWB zajednice da pomognemo kna bilo koji nacin ovoj porodici.
    Ako zelite mozemo skupa da im prikupimo pomoc te da im licno odnesemo. Ja cu nazvati majku sutra da vidim sta im je najpotrebnije te, posto smo ipak mi HWB zajednica, da li dijete ima racunar, i sl. Pa da nesto organizujemo
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Trebali bi sakupiti ovdje koliko god ko moze dati i da se to uruci onima kojima je namjenjeno.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Slazem se sa kingom.
     
  9. bhd

    bhd Veteran foruma

    Skoro je jedan.clan sa.foruma.preko mene donirao nesto, sto je otislo u vidu voca u dom za nezbrinutu djecu tuzla. Fina gesta svakako
     
  10. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ako ce se ici preko kakvog provjernog clana ja mogu uplatiti nesto putem PayPal-a npr. Ali nebi uplacivao na tamo neke tudje naloge, i ako cemo samo licno nositi namirnice, malo sam skeptican povodom ovih silnih organizacija sto 'skupljaju', nikad nisam bio ljubitelj toga.
     
  11. Mujka

    Mujka Komšija

    i ja bi ucestvovao
    hoces ti adosa da nam ostavis racun da ti uplatimo mi iz bih direkt(odma ce ti bit dostupno) a donjapa i njemnu slicni na paypal
    dete da se malo potrudimo pa da skupimo sta :)
    edit nemojte se ustrucavat ako su ljudi legit da se odredjen dio dadne u parama obicno toga najvise treba ;)
     
  12. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ja cu organizovati manju akciju na par foruma i u svojoj firmi slijedece sedmice od ponedeljka do petka te cu sva prikupljena sredstva licno odnijeti. Stavicu ovdje svoj racun i paypal email
     
  13. Vedo

    Vedo Moderator

    Citam komentare za ovaj clanak sto je AdoSA postavio

    Treba pomoc svim ljudima, i dobrim i losim. Al mozda je onda pametnije odnijet hranu i odjecu, uplatit im racun za plin i sl, ali ne i zivu lovu :roll:
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Bas kontam sto mi je poznata ova situacija, mislim da se cak i na HWB spominjalo, a sjecam se da je bila velika akcija skupljanja. Treba to malo bolje ispitati, ne bi bila ni prva ni zadnja koja koristi nesrecu da izvuce pare.
     
  15. donjapa

    donjapa Overclocker

    O tome pricam, fakat ne mozes znati kome uistinu treba. Preskacem gore navedenu akciju, ako bude kakvih drugih slucajeva javite.
     
  16. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  17. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Bez obzira na to da li je istina sto pisu o njihovoj majci cinjenica je da te zivot tih djevojcica uvelike ovisi o dobrocinstvu dobrih ljudi. Ja svakako nisam mislio odnijeti zivu lovu vec, ukoliko se skupi dovoljno novca, stariju kcerku odvesti i kupiti joj obucu i ostale stvari koje joj trebaju za skolu i sl.

    Uglavnom ako jos uvijek ima zainteresovanih za ovu vrstu pomoci javite mi do petka, jer u subotu aBd, sva prikupljena stredstva nosim, pa makar to bilo u pitanju pola marke.

    Zivjeli
     
  18. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Jučer sam krenuo uplatiti pofin iznos, drago mi je što nije moglo. Ovaj Raiffeisen račun je devizni i ne mogu se naše valute primiti. Vedo je upravu, prvo treba vidjeti njenu okolinu u kojoj živi i onda se odlučiti da li uplatiti ili ne. Ima masa ljudi koji su u sličnoj situaciji, ali ne traže pomoć i sami nekako deveraju, a pri tom su neuporedivo odgovorniji.
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nadam se da se nećete naljutiti što koristim ovu temu. Maloj komšinici koja se već dugo godina bori sa opakom bolešću-dijabetisom prijeko potreban novac za operaciju kako bi joj se spasio vid. Potrebno je skupiti 12 hiljada KM a već je pola skupljeno zahvaljujući dobrim ljudima. Ko je u mogućnosti može pomoći sa kojom markom ili da podijeli ovaj apel. Evo ima i na klixu svi podaci, nedao Bog nikome:

    http://www.klix.ba/vijesti/humanitarne- ... /150217136
     
  20. Mujka

    Mujka Komšija

    Hoćeš da tebi uplatimo na račun pa ti lično odnesi?