Humanitarna akcija, Sarajevo

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Mujka, Dec 12, 2012.

  1. Qler

    Qler Veteran foruma

    Na fb stranici imaju brojevi od roditelja, i jos informacija...
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    Pregledao sam sad, na toj stranici garantuju da je to prava stranica - tj. da ce novac doci do njih ako tu uplatimo.

    Problem je sto imaju 2 takve stranice, sa istim ciljem, a svakakvih debila ima pa sigurno i onih koji bi se na ovakav tragican nacin oparili.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma znam, katastrofa je na cemu varaju ljude... Ja sam uplatio na ovaj ziro raxun. Imam kcerku njenih godina pa sam bas nesto sjeban zbog nje
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ma ja sam poslao neke sice Forzi, ja samo u poznate ljude i paypal vjerujem.
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    I ja sam manje vise isti, zato sam rekao materi da uplati dole na racun, jer nebi ja isao preko neta ovako, a gdje god mogu PayPal-om i to najradije da neko odnese na ruke kao sto je slucaj bio sa forzom, onda znas da ce doci u prave ruke, ne vjerujem vise nicemu, nista covjeka ne moze iznenaditi.
     
  6. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Forza, ima li neki kontakt telefon za ovu curicu
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    070246049 kućni, čekam informaciju koliko je skupljeno kako sam i obećao.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Na ovoj stranici preko 11k dolara sakupljeno :)
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

  10. AdoSA

    AdoSA Komšija

  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Klix komentari na nivou kao i obicno.
     
  12. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Ja to ne citam uopste... samo se iznerviram sto zbog debila, sto zbog trolova.
    Uglavnom zelim curici sve najbolje
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pare skupljene hvala svima koji su pomogli. Operacija nece ici odmah morat ce se malo sacekati da se smanji ocni tlak.
     
  14. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ostao sam dužan da vam javim, pogotovo svima vama koji ste pomogli, epilog liječenja ove djevojčice Envere Melić koja je oboljela od šećera i kojoj je vid u pitanju. Nažalost, lijevo oko doktori nisu uspjeli spasiti i djevojčica neće više nikad vidjeti na to oko... Ovih dana ide opet u Beograd gdje će specijalisti pokušati spasiti desno oko. Bem ti život u 18. godini kad život treba da bude najbolji da te takva sudbina snađe :(
     
  16. aeRo

    aeRo Komšija

    Da ne dizem novu temu, vracam se aBd krajem godine u Sarajevo sto ce znaciti novo useljenje i prilika da se rasciste stvari. Znam da imam 4-5 vreca odjece ili minimalno koristene ili doslovno nove koju sam prije par godina odvojio i ostavio negdje na tavan kad sam useljavao u svoj stan, ali mislim da se sad u ovih par godina od tada jos nakupilo sigurno jos 2 vrece odjece. Ima tu svega od poklona koji se nikad nisu obukli do stvari koje nisam imao priliku nositi zbog mojih stalnih oscilacija sa kilazom zbog teretane. Uglavnom su stvari M i L, ima ponesto mozda i XL dok sam bio 100kg+ kategorija. :D

    Ako znate neku porodicu da bi im posluzilo, ne mora striktno biti Sarajevo, pisite pa cu radije njima pokloniti nego dati u neku organizaciju... ili ako imate iskustva s nekom od humanitarnih organizacija, da znate da su "provjereni" mozete i njih preporuciti. Jer naslusao sam se svakakvih prica tipa da ta prikupljena odjeca ne ode u prave ruke itd. Uranio sam malo ali sjetih se toga pa hajd' reko da napisem.
     
    AdoSA, Mujka and forzamilan like this.
  17. Vedo

    Vedo Moderator

    pomozi.ba bas, bas provjereni.
     
    AdoSA, hurmash1ca and aNaToMiC ! like this.
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Takodjer. Ja dvaput godisnje pocistim ormar od stvari koje nisam nosio u protekloj godini (ako nisam nesto obukao 12 mjeseci, tesko da cu u narednih 12).
    U pomozi.ba naprave selekciju - markirana roba koja je dobro ocuvana ide na prodaju kao second hand i od tih novaca se finansiraju drugi projekti i akcije, a nemarkirana roba ide direktno korisnicima - povratnicima, siromasnim i drugim osjetljivim kategorijama. Isto tako, cipele i tene koje su za nas "isfurale", nekom budu jedine koje imaju...
     
    AdoSA, Mujka, Esh and 2 others like this.
  19. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Potpisujem navedeno za pomozi.ba. Primaju stare igračke, staru bijelu tehniku, dječija bicikla itd... Ja radije odnesem njima sve što mogu nego da prodajem za neke sitne pare, nekome znači baš puno...
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ej, imam neko kuciste, Intel CPU je unutra, ne znam koji, 2GB RAM.a, koliko sam vidio DDR2, integrisana GPU na ploci, nema diskova. PC je stajao duze vremena, ali nije pokvaren, diskovi su izvadjeni radi podataka. Treba li nekome?
     
    Vedo likes this.