HWB Battlefield 3 server Vol. 2.0

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Sep 24, 2012.

  1. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    20 ljudi minimalno imalo, koji su aktivno igrali. Udju svi na neki random server i bude HWB vs HWB... Kad tad nije uspjelo, sad nece sigurno.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Bolje da smo onaj novac dali u kupovinu kljuceva onima koji ga nisu mogli priustiti. Serveri su uglavnom zjapili prazni zato sto se nismo mogli dogovoriti skupa da igramo, svako ima svoje termine.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pa eto koliko ljudi sa HWB sad igra skupa? igra nas 10tak sto smo na skype, dok ovi ostali ne igraju jer i ne mogu posto smo mi vecinom na serverima gdje se ne vrte samo vanilla mape, i taj ostatak ljudi odmah otpada, jer ih zivcira da svako malo otpadnu na serveru jer ide mapa koja nije u vanilla.
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ma premal je nash community za servera.

    Ja sam prosli put izvalio 50e, Enis u ime HWBa isto tako, ali dzabe kad nas nema da napunimo server. Na samom pocetku se i moglo, jer servera nije bilo dovoljno, ali poslje kad se potreba zasiti, moras imati 2/3 slotova zauzeto u prime vremenu da bi ista od toga bilo. A mi mozemo aktivne osobe na forumu izbrojati, a da ne pricamo o broju bf igraca.

    BUG.hr je druga prica, tamo je broj ljudi daleko veci, i bez problema skupe 40ak dusha da igraju.

    Meni nije problem odvajati 10ak eura mjesecno za server, ali s obzirom da sam 2 puta potezao stvar, i oba puta se zavrsilo na isti nacin, ne vidim svrhu.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Znao sam provesti 2+ sata na nasem serveru i da se ne makne od desetak dusa kada je igra bila full aktivna. Sada ako napunimo 10 ima da pucamo vatromet. Igra je polu mrtva. Tesko naci i najpopularnije vanila mape.

    Ovo su cq large/cq assault 64 serveri ispod pinga 100 od full do 10 praznih slotova: http://pokit.org/get/img/7c47af264adec7 ... 908d1a.jpg

    Istina da nasa raja igra ali najcesce 6 ljudi max u isto vrijeme igra. Treba nas najmanje 30m 15vs15 da se server pokrene da bi neko drugi usao.
     
  6. bug

    bug Aktivista

    Ovo nije tacno, evo sad je oko pola dva iza ponoci, a global stasi izgledaju ovako:
    PC online 36 189
    PS3 online 61 339
    360 online 46 794
    U peaku (od 20.00-23.00) je taj broj, ovih dana, oko 50000 na PC-u.

    Servera mi izlista duplo vise nego na toj tvojoj slici, a vanilla mape je najlakse naci, jer se najvise igraju. Igra ce biti aktivna do izlaska BF4, a poslije ko zna, BC2 je evo jos uvijek aktivan, tri i po godine od izlaska, a on ima u peaku oko 3000 igraca, a to je dovoljno za stotinjak servera, koji su vecinom u Evropi.
    Da ovo stavim u perspektivu, prema Steamu, svi COD-ovi (MW2,MW3, Blops, Blops 2), u ovom trenutku imaju 20622 igraca, a u peaku oko 37000.

    A sto se tice servera, zaboravite na to. Da biste odrzavali veliki server sa 64 igraca morate imati veliki community, igrace koji igraju u razlicito doba dana, dakle ne 20-30-40 igraca koji igraju uvece, jer tad je kasno za punjenje servera.
    I BUG.hr je jako tesko odrzavao server u BF3 (trajao je nekih 6 mjeseci prvi put, i 3 mjeseca drugi put), a njihov community je puno veci (doduse dosta razdijeljen u BF3).
     
  7. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Sto se tice liste servera, mozda ne zna svako, ali onaj sorting po broju igraca samo sortira vidljive rezultate, a nisu svi ucitani dok se ne dodje do kraja liste (treba skrolati dole da se par puta ucitaju svi serveri), pa da nekog ne zbuni to. Ja sam skoro krenuo BF3 pa nekad ono kontam sta je ovo, citava evropa 2-3 puna servera, ali ih bude jos dole.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

  9. bug

    bug Aktivista

  10. NAILS

    NAILS Moderator

    EDIT: NE ucitavaju se serveri kako treba, maj bed.. e jesu ga napravili..

    No stoji činjenica da se poslije dvanaest more puta desilo da filtriram caspian, karkand zajedno sa end game i da nema servera za zaigrati da ima pedesetak ljudi. Da li se i to prepisuje ovom reflrešu.. samo oni znaju.
     
  11. bug

    bug Aktivista

    Svi serveri sa ovih gore mojih slika su ranked i PB, sto se i vidi na oznakama, iako sam ja zaboravio gore da stavim kvacice na te postavke, za to nema ni potrebe, jer je broj unranked servera mizeran, rijec je uglavnom o klanskim serverima za trening i takmicenje.
     
  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    hoce li biti hwb servah za bf4 ? :)
     
  13. bhd

    bhd Veteran foruma

    ako zelite server za bf4 ,odmah pripremite svi po 30-40 eura :D unaprijed uplatiti 1-2 godine i cao, ono mjesecno ne pije vode :)
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    To vec ne bi bilo lose. Prvi server je bio krcat na startu ali poslije ja i Dino znali sami solirati i mlatiti praznu slamu.. i dalje nam treba ljudi da redovno odrzavamo server. Najmanje 30 a nas kako rekoh, max 5-6 u isto vrijeme igra.
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Pazi naplata je tu najveci problem. Skupite cca milju eura evo i ja cu ucestvovat al tek kad bude cca 500 eur. I dosad smo davali al kap sto rekoh dovoljno je jedan mjesec da ti serv bude down i ciao:) znaci cash pa tek onda. 50 eura i ciao :) ko gfc 1500 tiketa :)) all maps bla bla
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Djesi ti 30-40eura :D
     
  17. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

  18. bhd

    bhd Veteran foruma


    sta ti nije jasno :) pogledaj cjene servera :) i to racunajuci da ce bar 20 ljudi ucestvovat :) a pricamo o serveru 48 igraca.


    https://www.gameservers.com/order/step2 ... players=64

    evo cjena za 64 mjesecno kosta 47 eura.

    sapopustom kad se uzme godina..
    $656.47 (approx €493.70) :D eto znaci 40 eura tipa svako i rentas na 2 godine :D za dvije godine ce se donacija nakupiti da se produzi :)

    ehet.. prijedlog
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    BF3 server je bio uplacen na 3 mjeseca prvo, pa sam produzio jos mjesec. Ne mora se uopste ganjati godina dana.
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ma beton , najbolji bf :)

    [​IMG]
     
    EL NINO CFC likes this.