HWB Folding@home nagradna igra

Discussion in 'Sadržaj, prijava problema i prijedlozi' started by Esh, Dec 15, 2008.

  1. sahry

    sahry Guest

    i ja isto
     
  2. Stryker

    Stryker Komšija

    Možete li mi reći da li ovim foldingom mogu oštetiti grafičku karticu i procesor?

    Konfiguracija mi je sljedeća:


    Matična ploča: EPOX Ep9NPA - Ultra
    Procesor: AMD Athlon 64 3800+ 2,4 GHz (nema nigdje Dual Core da se nađe)
    Grafička karta: Nvidia GeForce 8600GT 256mb
    RAM: 4X 512mb DDR400 RAM
    Hard disk: Maxtor ATA 80GB

    itd. itd. :D


    Hvala.
     
  3. GW

    GW Moderator

    Teoretska mogućnost postoji, ali je ravna nuli. Ako su komponente defektne ili pri kraju, softver koji optereti računar ih može dokrajčiti. U tom slučaju ti i igra može oštetiti računar. Stoviše igre više opterećuju računar nego folding, pa ako nije bilo problema do sad neće biti ni od sad. :D
     
  4. Moncho

    Moncho Komšija

    :smt005 :smt003 :?:



    U biti ne bi trebalo biti problema, evo moja PC ( CPU + GPU) folda vec nekoliko mjeseci, moze se reci komontno 24/7 i nista mu do sada nije bilo, sve radi ko doxa. F@H se moze podesiti da bas ne gazi CPU ili GPU, nego da radi onoliko koliko mu korisnik odredi... tako da ne bi smjelo biti bojazni. Nego deri i idemo ....
     
  5. Stryker

    Stryker Komšija

    OK i hvala vam na brzim odgovorima. Vidjet ću i ja da se ako Bog da u toku dana uključim u folding. :D
     
  6. Esh

    Esh HWB

    Da mi je samo saznati ko na forumu (osim Stihya) siri ove cobanske price o "ostecenju racunara" prilikom foldinga. Ako ti (kao kupac) nisi izabrao dobre komponente za hladjenje (cooleri + fanovi/kuciste) ili imas losu napojnu jedinicu, folding je svakako dobar test da se uvjeris u greske prilikom izbora, no i bez foldinga ukoliko je to slucaj, na kraju ce se desiti isto.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa to je to, ja prvo kad sklopim masinu, mora izdrzat 10h primea i dva sata atitool artifact scana, opciono i 3dmark. Za to vrijeme se prate temperature svih mogucih komponenti te nacin regulacije ventova. Ako se sve pokaze ok, moze raditi savrseno pouzdano, barem s te strane, i to cim god se optereti. Naravno, ako je ovo radjeno zimi, potrebno je kad dodje ljeto sprovesti iste ove testove, jer 15C+ nije zanemarivo.
     
  8. Stryker

    Stryker Komšija


    Pa eno Vedo kaže da mu 95 C dostiže temperatura grafičke kartice :O.

    Volio bih da imam Dual Core procesor (kojeg ne mogu naći), pa bi rezultat foldinga bio još bolji.
     
  9. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    E ljudi nije patka... meni su na setiju ostala dva athlon-a, al evo ako ja foldam ... onda svi foldamo
     
  10. kAcA

    kAcA Aktivista

    Meni jednu od dvije 9600GT i ja zadovoljan
    Hvala unaprijed!!!
    :smt003
     
  11. nFare

    nFare Komšija

    A i Vedo kao da nije cuo za Riva tuner :roll: u par koraka grafa na 40% venta ne prelazi 80c osim onih "384" jedinica.
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Sretno i od mene svim forumashima i foldashima :D

    I pitanje. Sta ako se neko npr ukljuci 29. decembra, uradi jedan WU? Da li ce i on u "bubanj"? I
     
  13. Juka

    Juka Komšija

    i mislis da bi bio fazon u slucaju dobitka da se mijeri necijih par bodova s npr Monchovim milion, glupo pitanje, fazon bi ispao da nam neko pomogne zadnji dan il tako nešto, al beze to da je samo cilj nagrada :roll:
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Naravno da ne, trazi se kontinuitet. Kontinuitet prije svega. :D
     
  15. JasonH

    JasonH Aktivista

    Valjda cu za ovu nagradnu igru imati više sreće , jedan sam od top foldera..
    na pocetku sam bio 4 i drzao sigurno mjesto ali sam prestao foldati zbog problema sa compom , foldam opet otkako je cilj 1 mil :)
     
  16. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Dobro ovo što je AhmeT pitao je ono klizeći pa u bubanj.
    Mene fakat zanima evo tek startam i teško je dostići (jedino da upregnem snažne komponente ili više opreme) ove što imaju poene u milionima. Vrednovanje za nagradnu će biti po najvišim poenima?

    Ovaj me folding nije zanimao ni pet para, ali eto neki patriotizam se probudio kada sam pročitao negdje na HWB da smo ispred Bug-a i Vidi-a, pa reko hajd da kontribuiram. A čisto sumnjam da će ovo ikoga izliječiti... šta ako se u čitavoj zamisli potkrala greška pa ovo sve uzalud radimo? Sve u svemu što brže mašine budu i što više odmotamo DNA više ćemo znati na čemu smo :D

    P.S.: Nemojte me samo zaskočiti i napasti. Čisto onako razmišljanja.
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pa eto Enis napisa tamo u prvom postu, tj najavi da ce prva nagrada, ploca i ram ici prvom, a ostalo je random.

    A i stivi fino rece, kontinuitet :D Po meni ne bi bilo ok recimo da neko tako uleti tog 29 il tam nekad, samo radi igre i nagrade.
     
  18. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ako sam dobro procitao napisano je u predstojecem periodu, znaci za 15 dana ko najvise nafura?

    Sve u svemu nemam masinu za foldanje, al' bit ce, iskrene cestitke Enisu na velikom zalaganju za HWB forum/clanove.
     
  19. Juka

    Juka Komšija

    ima tabela i statistika' , tako da kontinuitet nece biti tesko za prepoznati :lol:
     
  20. Hansel

    Hansel Komšija

    Ja sam također počeo sa foldanjem prije 4 dana i zaista sam aktivan skoro 24 sata. Međutim, nije to radi ove nagradne igre, nego zajednice radi. Čak dotičnu temu nisam ni čitao do danas. Kontam da nema to veze samnom s obzirom da sam tek počeo. Naravno, djeda mraz mi je uvijek dobrodošao na vrata. :mrgreen: