Igre 2016

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Dec 9, 2015.

  1. igor.g

    igor.g Komšija

    Ako te nisu klepili po usima za Rise of TR, nece ni za ovo. Probaj bez VPN aktivirat trebalo bi moci ili nadji VPN Srbija.
     
  2. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Jesi ti probao uopste aktivirati bez VPN-a? Jer na toj stranici pise da isti kod vazi i za nas i Ruse, Indijce...
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    nisam jbg. :) Al ako je isto za nas i Ruse onda me zato nisu banovali :)
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: RE: Re: Igre 2016

    Možda, i to pod pretpostavkom da Austrijanci ne nastave poboljšavati Denuvo, a šanse za tako nešto su minimalne. Piraterija će biti iskorijenjena, samo je pitanje vremena.
     
  5. xman

    xman Komšija

    Ukoliko je unosna,a sa obzirom da postoji dugo koliko i prva digitalna izdanja bilo cega ocito jeste,piraterija nikada nece biti iskorjenjena. Moze biti usporena kao sada ili cak privremeno zaustavljena ali iskorjenjena nema sanse. Ovo je treca verzija denuva,prethodne dvije nisu razbijene koliko znam nego su napravljene "zaobilaznice". Denuvo je jos jedan o nacina zastite u nizu koji ce po navodima mnogih biti napusten prije ili kasnije. Svaka verzija koju hakeri razbiju trazi jos vise rada da se napravi nova i bolja verzija koja ce neminovno biti skuplja i pitanje je koliko ce opravdavati kupovinu zastite napram "kupljenog vremena" prije nego je neko ne cracka.
    U nekom dokumentarcu skoro sam naletio na navode kako pravo digitalno doba tek dolazi i kako ce hakeri biti veliki problem u skorijoj buducnosti kako se sve vise stvari bude modernizovalo i umrezavalo putem interneta jer sve ih je vise i sve je vise slucajeva vrlo opasnog internet kriminala kog su izveli "genijalci". Likovi koji iz zabave provaljuju u state department i kradu podatke o bankovnim racunima itd te kradu milione na taj nacin uz pomoc virusa kog naprave. Bas kompjuterski virus je neko na jednom od foruma posvecenog denuvu naveo kao najlaksi nacin da se denuvo deaktivira jer nije vezan za igru nego za zastitu na igri.
    Sto popularniji denuvo ili bilo kakav vid zastite bude, vise ce paznje privuci a do sada se pokazalo da od malicioznih hakera nije nista sigurno,kamoli zastita na video igri.
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    TL ; DR

    Znam da mene nedostatak gusara ne bi pogodio ni najmanje, a koliko će sve to imati veze sa tvojim pustim željama i teorijama zavjere će se vidjeti maksimalno za dvije godine.
    Kako god, industrija je na pravom putu da stane u kraj piratima, počevši od konzola pa evo sada i do PC igara.

    To što je nešto popularno ništa ne znači za razbijanje zaštite.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Sam 3DM je rekao da ce za par godina doci kraj pirateriji. I po svemu sudeci odustaju od piraterije jer im treba vjecnost da jednu igru crackuju. Sad kad njih nema, na nekim igrama ne radi ama bas niko na cracku. Neke igre su samo djelimicno crackovane poslije pola godine. Jedini su radili na Just Cause 3. Februar, a od FIFA 16 jos nista. FM2016 djelimicno crackovan. Taman i da ih crackuju, za par mjeseci kraj sezone. MGS5 ima tonu problema sa crackom. Mozda nece nestati piraterije, ali ako im treba godina za svaku igru, onda vala mozes uzeti i original na snizenju ili iz neke lijeve regije. Meni je svejedno tbh, sto mi se svidja uzmem poslije mjesec u pola cijene, sve ostalo mogu cekati i par godina.

    Meni je najsmijesnije sto ovdje neki imaju racunar od par milja, a ne mogu dati pare na igru jednom u par mjeseci.
     
  8. zoi

    zoi Veteran foruma


    Upravo ovo. Svako malo se novije grafičke uzimaju i procesori zbog nekoliko fpsa iako staro sasvim dobro sluzi, a ne može se odvojiti cvaja za igru ili do 50 KM. I onda se nešto kuka.
     
  9. xman

    xman Komšija

    I meni je smijesno sto ovde neki pricaju napamet i izvlace zakljucke iz raznih tjelesnih otvora.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Probao Tomb Rader na win 10 i puno bolje performanse nego na win 7, posebno u vecim podrucjima gdje je igra ogranicena cpuom. U win 10 gpu usage je gotovo stalno 99%, nekada spadne na 98, dok na win7 seta od 90-99%. Da li je ovo AMD napravio bolje drivere za win10 ili je nesto drugo? Jos sam probao project CARS i nevjerovatno koliko bolje performanse nego na win7, valja polako seliti sa win7 :D

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

  12. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Izgleda kao dobra prica, samo jos da grafika nije iz "99.
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Teško da ovo izgleda k'o Quake 3 Arena (tehnički najbolja igra iz '99).
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    Stil je sasvim zadovoljavajući, nadam se da će ispasti dobra igra jer mi se koncept svidio.
     
  16. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Re: RE: Re: Igre 2016

    Meni grafika sasvim pristojna, na prvu nisam ni razmisljao o njoj
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jao ljudi pa nisam mislio bukvalno :) Grafika zapravo meni vuce na Team Fortress 2 stil, ali bitno je da je prica dobra.
     
  18. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Gledao sam neki review i cini se OK.

    Inace, igra li ko The Witness? :)

    Ja sam potrosio par sati zasad, prelijepa igra, zagonetke su nekad malo iritirajuce ali nista pretesko. Mogli su samo malo napraviti "linearnije" u smislu da ne mogu odmah lutati po citavoj mapi i raditi neke ekstra teske zagonetke, radije bi da idem nekim redoslijedom od laksih pa poslije do tezih, ali je u sustini zanimljivo iskustvo.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    The Witness je po meni jedna od najprecjenjenijih igara u zadnjih pet godina ako ne i više. Svijet je lijep, ali se čitava igra i zagonetke u njoj svide na rješavanje jednih te istih puzli koje su ama baš sve na isti kalup. Nema nikakve misterije ili istraživanja pa da bude vrijedna ta grafika u igri. Po meni ne vrijedi ni pet eura, i da je nije pravio Blow ne bi dobila ni blizu toliko pažnje i takve ocjene.

    Eno frajer komplet igru završio za 25 minuta, bez ikakvih glitcheva, jednostavno naučio zagonetke napamet...
     
  20. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Ja igrao 2 sata i nisam vise dotakao. Nije lose, ali nista posebno. Da zagonetke otvaraju neku pricu ili imaju veci uticaj na level od otvaranja vrata, bilo bi dosta bolje.