Igre 2016

Discussion in 'Igre i konzole' started by NAILS, Dec 9, 2015.

  1. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    jao call of duty 2

    kako bih sad volio jednu poštenu partiju odigrati
     
  2. Tensai

    Tensai Komšija

  3. igor.g

    igor.g Komšija

    NFS Most Wanted 2012, free na Originu.
     
  4. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kupio Tomb Raider steam verziju na plati.ru, sve ok proslo.
     
  5. igor.g

    igor.g Komšija

    Ti rece cekat ces na crack :lol:
    Jel preko VPN aktivacija RU kljuca, ne moras igrati sa ukljucenim VPN koliko znam ?
     
  6. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mislim da ne treba, ista smo regija
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne znam da li je trebao vpn al ja sam za svaki slucaj prebacio na Rusiju, dobro je sto nisam moro cekat da se igra skine samo sam prebacio vec skinute fajlove u steam folder i instalacija se svela na provjeru tih fajlova i sve proslo ok za par minuta. Poslije iskljucio vpn i normalno se igra pokrece. A zakomplikovalo se oko cracka, igleda lazne informacije al opet ko ce ga znat, u svakom slucaju nije losa cijena a i valja malo podrzati developere :D
     
  8. vutra

    vutra Komšija

    Hvala :smt006

    @dmr
    Skini zadnji AMD driver (16.1.1). Igra je poprilično neoptimizovana, pa su izbacili hotfix koji malo popravlja situaciju,
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    skinuo sam odmah, bas je cudno da AF filter najvise utice na performanse al opet sve se moze ustimat da izgleda odlicno a vrti oko 60 fpsa. Ove nove igre sa texturama na very high hladno uzmu preko 12GB RAM-a :). Hvala igore za NFS info.
     
  10. zoi

    zoi Veteran foruma

    Nismo ista regija, Mi smo EU2 ili EU3, a RU je u CIS regiji. Da smo ista regija bile bi nam i iste cijene ;)

    A što se tiče aktiviranja preko VPN, nadam se da nisi na svoj main account ako ti je vrijedan, jer nekad znaju zbog toga banat account. VPN je potreban samo pri aktivaciji, nakon toga možeš isključiti.

    Ništa sad nek nam dmr shareuje igru preko steama :D
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne radi onaj share crack :) a na accountu imam samo ovu igru :) . Nego kasnije igra neoptimizovana do bola, izgleda stari problem sa AMD grafama. Kada dodju veca otvorena podrucja cpu ne ide preko 80% a gpu stoji na 75-80%, a fpsi 35-40, tako da nekad i ne treba podrzat developere :D
     
  12. igor.g

    igor.g Komšija

    Igra nije normalna koliko je zahtjevna, jebo crysis 3 kad je dosao. Treba ti naklokana 980 da bi jedva imao 60fps na max detaljima u 1080p. Po meni igra ne izgleda nista bolje nego li prvi TR. Cuj ne radi share crack :mrgreen:

    @ Zoi
    Pa vidis da imamo bruka dobre plate ko Svabe i Svedjani pa su nam suknuli ovakve cijene. Kreteni u Valveu/Steamu rade, odkad im se govori da nemamo isti standard i primanja, al djaba. Balkan treba da bude na nivou CIS i Baltic regije, ali oni to ne fermaju.
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    igra ima cudne zahtjeve u prvih 10% igre, AF filter najvise utice na performanse i igra je gpu ogranicena. Recimo prebacis AF sa 16x na 2x i dobijes 15-20 fpsa :D. Ali veci je problem kada dodje ovaj poslije dio gdje je igra kao cpu ogranicena a koristi cpu samo do 80% u najboljem slucaju, uglavnom cpu ne ide preko 50-60% i kad ima mjesta za to. I koliko vidim ovaj problem je samo na AMD grafama, kud ces gore kad je i batman AK bolje optimizovan :D
     
  14. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Na Nvidia ide normalno, to je opet zajeb sa AMD karticama. Prvi Tomb Rider je bas letio, cudi me da su usrali.
     
  15. igor.g

    igor.g Komšija

    AF probaj iz drivera forsirati, a iskljuciti u igri. Barem tako moze sa NV driverima.
     
  16. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da svi stalno krive AMD i spominju "AMD cpu overhead problem". Kako onda gta5 bez problema u zahtjevnim scenama koristi cpu i do 97%. Za AF nema opcija da se iskljuci u igri vec je najniza postavka trilinear i tada texture izgledaju uzasno, tako da na AF2x u igri izgleda sasvim solidno.

    EDIT: Evo izasao prvi patch dosta su popravili situaciju sa ovim cpu problemeom :D

     
  17. vutra

    vutra Komšija

    Poslije "Soviet Installation" dolazi "Geothermal Valley" mapa, koja je, čini mi se, još gore optimizovana. Poslije GV-a, stvari se malo poprave.
    Ovo za AF nisam znao, inače ga uvijek postavim na max, jer mi ni u jednoj igri nije pravio probleme.
     
  18. igor.g

    igor.g Komšija

    Kako si uzeo igru na plati.ru kad su ti u RF rekli da je blokirano placanje sa RF karticama. :D
    Ili su ti samo tako namjerno rekli da te se kutarisu, da ne bi sta zajebao. :smt005
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ne, bilo ovako. Zvao info i onda mi rekla neka zenska da je blokirana stranica i da moze odblokirati samo da kupim i onda opet da blokira i da joj javim kad zavrsim. Tako je i bilo :D
     
  20. zoi

    zoi Veteran foruma


    Gdje se može žaliti na to? Trebalo bi ili kakvu peticiju pokrenuti ili im zaspamati na neku odgovarajuću adresu. U potpunosti se slažem da nas trebaju staviti u neku siromašniju regiju, pa nek nam i zaključaju igre, koga briga.


    @dmr: Možeš ti nama legalno shareati preko steama :D


    EDIT: Kakva je ova plati.ru stranica? Je li pouzdana? Vidim imaju neke nevjerovatne cijene :D