Intel Sandy Bridge procesori [LGA1155]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Nov 25, 2010.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ja sam govorio o retail cijenama u IT shopovima po predstavljanju platforme,a u Aprilu 2010 kada je predstavljen PII X6 nisi mogao proci ispod 900KM za 1090T i 890 baziranu AM3 plocu..

    A za RAM pa mozes i u Dual chanel na X58 bez problema..
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ima sa hackovima ali nije bas najjbolje stabilno.
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Imaces ga sad ali 2008 nije ga bilo.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma da ti pravo kazem taj SLI i ne znaci nesto,eto nas je ovdje stvarno dosta sa dobrim kompovima a samo jedan ima SLI.
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Evo danas sam vidio da ima i na hwb-u novih recenzija o ovim temama...

    https://hardwarebase.net/vijesti/5176/iv ... mpatibilan
    https://hardwarebase.net/vijesti/4982/am ... ori-u-junu
    ima još finih, povezanih vijesti ...

    ..."50% bolji od phenoma II" ...

    sudeći što sam vidio na ino-sajtovima, plus na recenziji sa hwb-a, novi AMD procesori će biti "pofino" konkurentni intelu ...haman neće biti 18 mjeseci kašnjenja, a najavljuju i cijene u rangu SB (i to ulijeva hrabrost).

    Za HT :D
    * "it does offer some benefits but not in every application, especially games"
    ** "If you are a heavy gamer you might be loosing FPS with HT on, I would suggest that you run the game with both HT on and off and see what which is better for you."

    Prema ovom istraživanju ;
    i5 2500k ispada najbolja varijata od 1155 kombinacije...

    još o "67" MB ; kakva su iskustva ; Gigabyte vs Asus ?

    ko nudi više / cijenu...posebno mislim zbog mrežne karte :) i downloada :) ...
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Kakav ti to druze internet imas pa da ti igra ulogu mrezna karta na maticnoj?
     
  7. Pionir

    Pionir Overclocker

    Nemam ja još takav internet, ali ako Bog da :

    3072 kbps/384 kbps = neograničen download/upload ...

    a napisao sam ranije post u ovoj temi za i3 540 + sada dodajem Asus P7P55D ( 90% sam siguran da je ova) = kaže mi drug da nekada "zašteka", pa mora reset ...
     
  8. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Za takav net druze moze bilo koja mrezna,jedino da ti je komp umrezen u neku kucnu mrezu onda bi imalo veze kakva ti kartica za mrezu zbog brzine prenosa podataka izmedju kompova.Ovako za internet stvarno je nebitno.
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  10. KingT

    KingT Veteran foruma

    Evo jedan roundup RAM-a za Sandy Bridge,odnos MHz / Latencije ,kapaciteti,proizvodjaci, itd KLIKNI OVDJE

    Dobar uvid na ovu temu,pogotovo za one koji planiraju prelazak na SB platformu..
     
  11. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    pozdrav raja :) koliko sam upratio, ovi K procesori nemaju support za virtualizaciju. Da li to znaci, da ja ne mogu vrtiti 2 ili 3 instalirana OS-a na VMWare, ako imam 2500K ili 2600K? ili se nedostatak virtualizacije odnosi na nesto drugo...????
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne znači. K procesori nemaju VT-d podršku, odnosno podršku za dijeljenje fizičkih PCI adresa sa virtualiziranim sistemom. To ne znači da nema podrške za virtualizaciju, naprotiv. Ovo je napravljeno kako ne bi za malo para mogao sastaviti server sa OC procesorima i imati istu funkcionalnost kao i na serverima koji su 10 ili 20 puta skuplji.
     
  13. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    aha, po tome se npr. jedan Xeon 8core razlikuje od nekog Nehalema 980X 8core? taktovi su tu negdje, ali "jezgre" koje dobijemo ukljucivanjem HT podrske nemaju posebne staze prema NB u SB?
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Otprilike. Ima tu jos nekih specificnih optimizacija vezano za DCM, potrošnjum QPI konfiguraciji itd. Stvar je sto sa K procesorima bez nekih posebnih uslova (hlađenje) mozes imati znatno vise taktove, pa onda mozes sastaviti strasnu farmu za malo para. Jos uvijek naravno imas podrsku za VT-x instrukcije, sto je sada standard na Intel procesorima.
     
  15. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    evo da se malo pohvalim. i ja sam se pridruzio Sandy Bridge porodici. posto sam vlasnik jednog 2600K procesora. sutra ili prekosutra ocekujem plocu (trebao sam je vec dobiti, ali neki problemi s dobavljacem). je li iko folda sa ovim procesorom?
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Vjerujem da bi trebalo biti negdje u rangu i7-950, nekih 10-12k ppd.
     
  17. k0ST

    k0ST Aktivista

    Jasta nego folda - cca 35-40k ppd, ponekad 50 k, pod uslovom da koristis bigadv WU (oko 2 dana po WU)
     
  18. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    uhhhh to mi izgleda jako mnogo ppd-a za jedan cpu :shock: :shock: :shock:
     
  19. k0ST

    k0ST Aktivista

    Pa sta mislis otkud meni ovoliki ppd svaki drugi ili treci dan - http://kakaostats.com/usum.php?u=1555846 Vjeruj mi, 2600K je folding zvijer!

    EDIT (da ne idemo bas skroz u OT):
    Koristim standardni Windows SMP2 6.34 klijent
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    je li foldas na vindozama, ili linux virtuelna masina? pretpostavljam ovo drugo.