Intel Sandy Bridge procesori [LGA1155]

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Esh, Nov 25, 2010.

  1. black

    black Komšija

    Ubaci sa ebay-a neki od onih povoljnih 6 core procesora i jos ga kloknes na 4.0 GHz. Oko 100 maraka su ja mislim.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Zabavih se oko portova ploče pa nisam ni stigao nesto posebno probati performanse. Malo sam bacio BF4, i ovako na prvu kroz sat i pol igranja, dobih znacajan boost u odnosu na stari 965. Šangaj, najzahtjevnija mapa, prije na LOW = 50-60FPS. Sa ovim postavkama i i5, prosjecno 80 FPS. Dawnbreaker 100 FPS, gullin peaks 84 FPS.

    Ono sto me iznenadilo u odnosu na AMD jeste stabilan FPS. Ako je prosjek 85 to je izmedju 79 i 90 a ne kao prije izmedju 40 i 120. Dawnbreaker 95-115 FPS. Peaks 79-100. Dropovi su mi sa AMD-om bili bas gnjavaža, u svim naslovima.

    Nisam stigao ostale stvari probati ali ako ovako ide, ja prezadovoljan. Klokovi su defaultnii.
     
  3. Triforce

    Triforce Aktivista

    Poz

    neku noc sam nesto "dumao". Imam trenutno 1150 maticnu i i3-4150. Maticna je jeftina gigabyte.. U drugom racunaru u kuci je 1155 sa i3, ali je u njemu dobra maticna koju sam haman 250km platio i na kraju nisam nikad OC radio, jer sam samo imao taj i3 tih par godina :mrgreen:
    Ugl. gledao sam bio 4690k i skontao da mi je preskupo,a morao bi i maticnu mijenjati. Sta vi mislite da li bi bilo lose da nadjem 2600k, uzmem tu 1155 maticnu iz drugog racunara, klokam ga na 4.0 i svi sretni (jos je taj i7 dobar pogotovo kad se kloka?), a u drugi pc bi stavio ovaj haswell... Da li bi mogao za normalnu cijenu naci 2600k? Posto na piku raja ih prodaje po 350km, radije za 420km uzet 4690k
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Ovisi za sta ce ti sluziti. Ja 2600K vec godinama drzim na stocku, i sto se tice igrica ne predstavlja usko grlo jednoj 770GTX. A ako ces ici na 970GTX/980 onda vrijedi mozda i jaci CPU.
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: RE: Re: Intel Sandy Bridge procesori [LGA1155]

    Ja prodah zimus 2600k za iste pare sto sam dao za 4790k delid :)
    I dan danas lakse prodat 2600k nego bilo koji drugi cpu.
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Sjecam se kada sam prije par godina rekao da će 2600 moći služiti 5 godina bez problema, izgleda da sam pogriješio, taj period je duži :)
     
  7. Triforce

    Triforce Aktivista

    Ma necu ja nigdje ici :lol:

    Ma nista, neka stoji ovaj config ovako, ok me sluzi. Pa cu nekad za ~3 godine ako budem mijenjao i imao para uzeti sve kako bog zapovjeda :) A do tad molit boga da igre ne postanu zahtjevnije. Doduse sa obzirom na jacinu konzola, ne vjerujem da ce.
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Igre moraju biti zahtjevnije. Da stalno stagniraju hardwer industrija bi propala. Sve je to dio procesa.