Izbor CPU Coolera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by r4z0r, May 22, 2011.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nemam ja brate te fancy telefone,ja furam Nokia C5 i meni dosta,nisam mob freak.. 8)

    A koliko je bucno,pa u LOAD-u je kao usisivac Rade Koncar, a i skuplja prilicno prasinu.. :lol:

    U IDLE je tisi.. :smt005
     
  2. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Imam lično jedan SickleFlow, PRILIČNO su glasni! :D nako ko jači vjetar u ušima, taj efekat :lol:
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Najveca komedija je CM-ova specifikacija od 19dB. :lol: Vent realno pravi 45-50dB.

    Recimo da i mene ovo zanima, posto cu na svoj cooler nabaciti dva ventilatora sa 3-pinskim prikljuckom, a zelim 600-700rpm u idleu i 1100-1200rpm u loadu. Vjerujem da maticna tog kalibra ima takvo nesto rijeseno kroz bios, bez obzira sto ventilatori nisu PWM.
     
  4. selvin

    selvin Moderator

    Pa nisu rekli je li to kad se vrti. Mozda nisu nista slagali :D
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa nije GTX480 jbt da ima 48dB.. :smt005


    Mislim da bi ih mogao kontrolosati ako bi ih skopcao na 3 pin konektore za case ventove na ploci , ali na CPU fan konektore treba ti 4 pin ventilator..
     
  6. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Brate scythe Gentle typhoon ne cujes je na 1500 rom. Ja imam na hyperu jedan, beton kombo.

    Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk
     
  7. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma hajde ba ko da je buka toliko bitna. Ko hoće komfor ima vodeno. Meni je bitno da hladi a ventovi se čuju samo u loadu kada igraš bf3 i imaš sluše tako da je buka irelevantna skroz :D
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    GTX480 u loadu proizvodi barem 70dB. :D

    Da, u biti je svejedno, moze i tako. Naravno to moze i speedfan, samo sto je to softverski i ovisi o aplikaciji.

    GT na 1500rpm puse otprilike kao prosjecan ventilator sa 7 lopatica i 40-45mm motorom na 1300rpm, ali sa znacajno vecim statickim pritiskom. Isto tako, priblizno je iste i glasnoce. Zato je pogodan za radijatore, posebno 1850rpm verzija.

    Sickle flow je ok vent kad se spusti na 1000-1200rpm, ali sleeve lezajevi ne jamce dugotrajnost. Meni neki dan krepao sleeve vent, jest da je odgulio 3 godine. Da sad kupujem ventilator, uzeo bih iskljucivo FDB ili 2BB vent, zbog izdrzljivosti.

    Ne bas, vodeno puca na performanse, manje na tih rad. Sama pumpa ce se cuti vise nego tih ventilator, a da ne pricamo o ventilatorima potrebnim da proguraju zrak kroz nabijen radijator. To mora biti bucno. S druge strane, dobro zracno hladjenje poput NH-D14 sa undervoltanim ventilatorima je za one koji traze tisinu.
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    [​IMG]
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  11. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Valjaju li cemu Silverstone Suscool 121 ili je bolje ici na Scythe GentleTyphoon, cijene su im oko 20 km? Sluzili bi za hladjenje u kucistu.
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bas taj Silverstone mi je krepao prije par dana. :D Uzmi ti GT, ali na koliko obrtaja?
     
  13. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ma ovaj u Ingelu sto imaju, 1150 rpm.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Koliko ja vidim nema ga na stanju. To za kuciste uzimas?
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sad vidjoh da ga nemaju na stanju, ma za kuciste uzimam Silverstone PS05B, imam nekih starih ventova koji su mi postali bucni pa bi da ih zamijenim.
     
  16. glama

    glama Novi član

    moze li tko od kolega sa foruma reci koliko minimalo siroko kuciste mora biti da bi u njega stao mugen 2 rev.b ovaj AC frizer 7 nije u stanju da ohladi i7 870 na 4.2 g planiram uzeti mugena 2 i ako ga tko ima da mi javi
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mislim da na njegovoj stranici imas dimenzije, ali eto u Thermaltake Aromr X stane knap, mm od onog 23cm fana. A u CM 690 II Advanced stane bez problema..
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ma Noctua ima najtise ventove, i tu je kraj price, a tim mjerenjima zvuka ne vjerujem, nisu to idealni uslovi.
     
  19. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Kazes trajao je tri godine, to mi je dovoljno, nego jel bucan plaho? Barem nije skup, za cijenu dva Noctua venta mogu uzeti tri Suscool.
     
  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Mislim da ti treba minimalno 18cm sirine kucista.

    Nema, najjaca strana Noctue je marketing. Imaju odlicne hladnjake, koji su prvenstveno dobro optimizirani za low-airflow uvjete, tj. za onakve ventilatore kakve i isporucuju uz svoje hladnjake. Sa bilo kojim drugim dobrim ventilatorom bi rezultati bili slicni ili jos bolji.
    Ima brdo boljih ventilatora, od kojih su skuplji od Noctue valjda jedino Noiseblocker modeli.


    Ventilator je odlican, radi na ~900rpm, a obzirom da ima 9 lopatica ima dobar staticki pritisak. Nikakve buke lezajeva, naravno radi se o sleeve lezajevima. Ja sam bio vrlo zadovoljan s njim, medjutim odjednom je prestao raditi kad sam ga otkopcao pa ponovo skopcao. :D Valjda je odradio svoje.