Izbor CPU Coolera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by r4z0r, May 22, 2011.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Thermalright Archon, Silver Arrow i Venomous X, Prolimatech Genesis i Super Mega, Noctua D14, NZXT Havik 140, Zalman CNPS12 Extreme. Oprilike tako nekako, naravno ne tim redoslijedom. Razlike su ionako premale da bi ih se rangiralo.

    EDIT: Zaboravio sam, ovaj Zalman ima DTH. :D
     
  2. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Slabe su im te liste. Imaju nedovoljno svojih recenzija da bi ih sklapali, a i pomalo smijesne kriterije.

    Bolje je otici na SPCR.
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ma nemamo mi nekog veceg izbora, a koliko je samo proizvodjaca...

    Do jedno 70 KM je i bilo nesto, ali CM ode iz tih voda i to je najveca zalost.

    Hoces radit OC, tezak je izbor za "malo" para...
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hvala puno.
     
  6. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Ko je rekao da je najbolja :roll: ,najbolja je 7970 :lol: , htio sam je vratit cika Slavi jer mozda nije valjala,ti to ne bi vratio GPU kad ti nebi valjala?cudno cudno
     
  7. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Kod nas je težak izbor kako god okreneš, em se nema para em izbor zračnih kulera BiH gotovo ravan nuli. :roll:
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobro, nema Prolimatecha ili Thermalright-a, ali su zato tu Scythe, Coolermaster, Noctua...
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    Znam da je zivot potezak u ovoj zemlji, ali malo nas narod previse kuka.
     
  10. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sena kukat ces i ti. Pola miliona ljudi u BIH je nezaposleno, sjeti se toga kada budes ganjao posao, a tada brojka moze biti samo veca. Ja radim i imam dobru platu i jos uvijek me savjest jebe sto sam kihnuo 115 km za U12P, jer svaki dan mi na posao dolaze ljudi koji jedva sastavljaju kraj sa krajem.
     
  11. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam govorio za ljude za koje 100% znam da imaju fine pare, ali necemo o tome vise, nije tema, nije ni forum za ovakve diskusije.
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    KingT, upratio sam da si se ponovio sa novim CPU hladnjakom. Noctua NH D-14. Ajd sa srecom :D

    Vidim, pisao si da si u "setup" postavio dva CM SickleFlow ventilatora od 120 mm.

    Jesu li ta dva ventilatora 3 ili 4 pin-ska? Rade li adaptivno prema temperaturi ili jednolicno ? Koristis li Asus UEFI CPU Q Fan - manual ili neko drugo rjesenje?

    Imam problem sa Noctua NH U12P-SE2 i Asus maticnom, ventilatori rade na 1300 RPM. Imam (U)LNA kablove, ali volio bi to malo bolje organizirati.

    Mislio sam na adaptivni rezim rada (koliko temp.-toliko rpm).

    Da li je neko koristio program SpeedFan (v4.xx) u navedene "adaptivne" svrhe ?
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Da, koristim dva Blue LED Cooler Master Sickle Flow 120mm 2000rpm venta..

    Imaju 3 pin prikljucak i konstantnu brzinu na 2000rpm..

    Ne koristim Asus Q Fan ni za ventove kusta a ni za ventove CPU-a jer nisu 4pin..

    Mozda su nekome bucni ali meni ne smeta,ipak je ovo gaming OC masina a ne HTPC..

    SpeedFan sam koristio i sa njim mogu samo da podesim brzinu venta od graficke a za sve ove ostale ventove nema efekta..
     
  14. Sena

    Sena Veteran foruma

    KingT, kakva je razlika u odnosu na Nocuta ventove, koliko C imas bolje temp?
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Mislim da je kupio samo hladnjak, bez ventova.
     
  16. Pionir

    Pionir Overclocker

    Koliko se sjecam, ima 8 c bolje rezultate.

    Ma citao sam i postove ovdje neke...kazu da je SF kompiciran i za zamaravanje...

    Probam ipak ULNA ...Hvala King.
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Uhh, 8C, to je super, ali opet meni je vise vaznija tisina, Speed fan je sranje po meni, ja mislim da mome procesoru ne detektuje dvije jezgre opste.
     
  18. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kupio sam NH-D14 bez ventova i nabacio dva CM 120mm 2000rpm..

    Kostala ma zajebancija ukupno 66KM (50 cooler i 16 vent, jedan sam vec imao na Hyper 212).. 8)

    A i oni stock Noctua ventovi su uzasno ruzni,pa kao da ih je Krivaja iz Zavidovica pravila.. :)
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hehe, meni bas unikatni, de mi reci onako od oka koliko su ti ventovi glasni?
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ima ona aplikacija za android koja mjeri buku u dB pa ako King ima android nek izmjeri :)