Izbor CPU Coolera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by r4z0r, May 22, 2011.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Izvrsni su, ali nisu toliko bolji od prosjecnog ventilatora od 15-20KM koliko su skuplji.

    Kama Flow 2 je samo mrvicu losiji, spada u 5 najboljih ventilatora koji postoje, a kosta ispod 20KM. Za kuciste savrseni. Tu je naravno i 120mm Slipstream, koji kosta ispod 15KM, ali ima sleeve lezajeve pa bih iz tog razloga radije isao na Kama Flow 2.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Gdje se imaju kupiti kod nas?
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    U ingelu se imaju kupiti xilence 120mm ventovi sa 4 pina i kostaju smjesnih 12km. Cinili su mi se kao najbezvezniji ventovi medjutim strasno je tih i na 1500rpm kod mene su takva 2 na mugenu i ne idu preko 1200rpm nikad i ne cuju se zivi.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dobro si, bio sam skoro i zaboravio na te Xilence ventove u Ingelu. Za 12KM su beton. To je cijena za PWM modele, obicni su jos nizih 8KM. :D

    Medjutim, nisu nekog kvaliteta tako da se cesto cuju lezajevi, znaci ovisi o primjerku.
     
  5. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Imam ja jedan onaj Xilence,ne znam da li mislimo na isti,120mm,crveni su propeleri ? :D
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Sta mislis bi li bili bolji na NH-D14 od onih Noctuinih ,posto aBd cu uzimati na jesen NH-D14 :D ,i uostalom ima li potrebe da mjenjam one od Noctue(nesto su mi ruzni,boje ruzne,nikako ne idu sa HAF-om 922 :roll: )
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nema potrebe da mijenjas, dobijes jedan 14 i 12 cm vent i odlicni su, izgled je druga stvar, neidu ni uz jedno kuciste. :)
    BTW pogledaj i U12P, ja sa njime hladim 2600K i sasvim je dovoljan, Meni vise smeta sama velicina D14, prekrije gotovo cijelu unutrasnost kucista.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne savjetujem mijenjanje tih ventilatora sto dodju uz NH-D14, prvenstveno zato sto cooler ne profitira ni od truna veceg airflow-a. Da se radi o Venomousu X ili nekom drugom ventilatoru koji trazi veci protok zraka, a pogotovo staticki pritisak, preporucio bih GentleTyphoon, ovako ne treba.
     
  10. Pionir

    Pionir Overclocker

    Mogu li se ovi Xilence podmazati ?

    Kod ovog Cooler Master TLF-S12-GP se lezaj moze podmazati, ima ispod naljepnice gumeni poklopcic. skine se i kap ulja. Kod mene malo "prozujao" :D , ali sad podmazan radi ko pista :)

    aNaToMiC ! , mozes li dati vise podataka o svom ventilatoru...
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne treba podmazivati Xilence, jer ima FDB lezajeve, tako da gubitak lubrikanta nije izgledan.

    Za sleeve ventilatore je cesta pojava da prozuje bas kao kod tebe, zbog nedostatka lubrikanta, tj. ulja.
     
  12. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  13. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Trenutno je u onom drugom pc-u,prije je bio u ovome dok nisam dobio uz kuciste CM-ove,nisu losi,za 12km su predobri :)
     
  14. black

    black Komšija

    Treba mi cooler za Phenom X6 1055T overclockiran na 3.7GHz bez dizanja voltaze.
    Trenutno razmisljam o Mugenu 3 rev.B PCGH Edition i Ninja 3 rev.B
    Trazim necujan cooler
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Mugena 2 imam ja :D

    Zbog svoje velike mase i povelikim razmakom izmedju finova dovoljan mu je lagani povjetarac da dobro hladi.Ja na svom imam neke druge ventilatore jer sam ga kupio golog al i sa njima se ne cuje ziv a ne sumnjam da bi sa orginalom bio samo jos tiši.

    Ipak za proc sa 6 jezgri trebas uzeti veliki hladnjak tako da neces fulati ni sa jednim od ta dva.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Taj Mugen 3 PCGH ima 2 ventilatora na 800rpm. Nije toliko za overclockiranje koliko za tih rad. Ninja 3 takodjer nije cooler za nekakav overclock.

    Bolje bi bilo uzeti obicni Mugen 3, Mine 2 ili Mugen 2.
     
  17. black

    black Komšija

    I stock coller hladi ovaj proc. bez problema
    Trazim hladnjak koji ce biti necujan
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moze stock ohladiti, ali mu treba preko 6000rpm za to. :lol:

    Ja stavio stariji AM2+ cooler (znatno robusniji od ovog AM3), hladi na 3.5GHz na 3500rpm. U idleu 1500rpm, meni dosta. AM3 cooler je stvarno sranje.
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Koliki je max intelov 1155 stock cooler max rpm? Kod mene neće preko 2k šta god radio, bilo profili za hladjenje u biosu bilo speedfan... A valjalo bi mi malo više rpm da bi spustio koji stepen u loadu.
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Max je 2000rpm za stock Intel cooler..

    Ajde ba ako ti ne ide preko 80C sasvim je OK.. :wink: