Izbor CPU Coolera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by r4z0r, May 22, 2011.

  1. selvin

    selvin Moderator

  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    :D

    ok, ta mi iz Geneleca pase, jer saradjuju sa radnjom u Ze...

    Hvala momci
     
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Idi u Ingel i kupi MX2, moja druga najbolja koju sam imao, probao sam između ostalog i NT-H1, AS5, MX4, CM neku, i jos par, bez dvojbe je najbolja GC Extreme ( od onih koji sam ja licno imao, iako neki kazu da IC Diamond najbolja, samo sto je papreno skupa, i izgrebe baze hladnjaka jer ima komadice dijamanta u sebi), ali nema je u nas.
    Neka te ne zavara broj MX4, MX2 je bolja od MX4, MX3 je najbolja, ali je nema vise, MX4 je cheap verzija MX3.
    EDIT: Tek sad vidjeh da si iz Zenice.
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ma trebam izvrsiti nekoliko zamjena procesora tako da mi treba ona veca tuba.

    Selvin, one su manje pakovanje...

    Kupio sam Cooler Master HTK-(EAN-Kina)-002-U1-GP za 7 KM.

    Imam ja Noktua jos za 1 upotrebu i to cuvam za kraj..

    Sena drug, nema veze sto je u Sarajevu, imam sema, ali bi morao cekati oko 7 dana...

    Nek si rekao koja je dobra, da znam. Hvala ti
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ma kod mene dolaze samo u obzir MX paste, za ostale ne zelim uopste da cujem
     
  6. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    I MX paste su dobre samo za testiranja. Cim prođe 10 dana od nanošenja bude ista kao i ona siva obična..
    Tako da dzaba pare dajete na te skuplje paste.
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    To nije tacno..

    Arctic Cooling MX paste su veoma dobre, ja sam nakon 1 god skinuo cooler i MX-2 pasta je bila svjeza tj nije se stvrdnula..

    I performanse sigurno ne opadaju nakon 10 dana kako ti tvrdis..
     
  8. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Isto kod mene siva..
    Nece se pasta stvrdnuti ako imas dobar hladnjak..Nego ce se stvrdnuti pod lošim hladnjakom gdje se isušuje zbog viskoih tempova
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Mislim da nema neke velike razlike medju pastama uopste sto se tice performansi, tek po pitanju dugotrajnosti..

    MX-2 se moze nabaviti po cijeni od 9 - 12KM i mislim da to nije nikakva pljacka, 4g kvalitetne paste koja ce posluziti bar 5 puta, a sigurno moze i vise ako se normalno koristi tj ne pretjeruje..

    Takodjer Cooler Master HTK-002 nije losa pasta, koristio je i bio zadovoljan, moze se nabaviti za 7KM..
    Moja preporuka je da kada stavite pastu na procesor u obliku zrna graska uzmete npr cackalicu ili nesto slicno i izmjesate pastu jer ova pasta ima tendenciju da se prilikom stajanja/skladistenja razdvajaju faze tj komponente od kojih je sastavljena ..

    EDIT: sad sam pogledao koliko mi je ostalo MX-2 paste, nakon 5 instalacija CPU coolera ostalo mi je jos pola pakovanja tako da definitivno se moze koristiti 8 - 10 puta..

    Definitivno vrijedi 12 KM..
     
  10. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    E raja jesu li iste rupe tj. dimenzije 1155 i 1156 socket?
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Da..

    I socket je 99% identican samo je razlika u 1nom pinu manje na SB..
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Veki levat uzeo NH-U12P SE2 za 50KM full pack sa 2 original venta a ima mount kit 1156 ne piše 1155 pa me buni.
     
  13. Pionir

    Pionir Overclocker

  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Postavio ga je Veki sebi odmah onaj dan. Baš fino izgleda ogroman je hladnjak i 2 ventilatora koji su doduše poružni. Montaža sa onim bekplejtom ne može biti jednostavnija. Još momak koji je prodavo spusti cijenu drastično jer sam mu ja rekao ne može na SB mora uzimati mounting kit za 1155 dok po specifikacijama ide na 1156 :lol:
     
  15. veki81

    veki81 Aktivista

    Nisi mi to smio u lice reci :smt005 .
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Rovim po piku svaki dan neće li kakva noktuica naletiti za fine pare al nigdje ništa. Gledo ebay ubiše poštarina skuplja pita od tepsije. Žao mi proca ide i preko 70. Ne daje mi se baš skoro 120KM za kuler. Sutra bi trebo proći pored imteca i možda uzmem Contact 29, kasnije još jedan pwm 120mm fan i pwm splitter da imam regulaciju oba venta. Jbg ne da se usranom do potoka :(
     
  17. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Za taj procesor i U9B SE2 ce biti dovoljan, nemas HT niti otkljucan multi pa da ga klokas preko 4 Ghz.
     
  18. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Bio bi ali necu da ima ispod 120mm fan. Ko zna mozda uzmem jaci proc danas sutra (2600k npr) pa opet moram iskesat pare za jači kuler.
     
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    NH-D14. :mrgreen:
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo zapakuj i njega sutra ide 70KM :D