Izbor CPU Coolera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by r4z0r, May 22, 2011.

  1. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma jok 70 u prime ali i u igricama. Nekako sam naviknuo da to bude debelo ispod 60 al bit ce i to sa novim hladnjakom :D
    [​IMG]

    Interesantno je bilo sa amd stock coolerom, pičio je ko od šale i do 5k rpm :D
     
  2. Pionir

    Pionir Overclocker

    Uzmes Noctua od 9 cm...samo, ako imas (najcesce Asus) PWM (4 pin) maticnu plocu, bez voltazne regulacije (3 pin) ventilatori ce raditi na max brzini ili koristiti (u)lna adaptere ili speedfan ..

    ali, Noctua je necujna :D

    Noctua U12P SE2 kod mene hladi OC procesor na 40c u full load-u, jezgre na 36/34 (E4700 na 3.5 GHz)...sobna 19c... :D Noctua je sila !
     
  3. KingT

    KingT Veteran foruma

    Alpenföhn Everest CPU cooler sa 8 heatpipes i triple fan design.. :shock: :smt005

    [​IMG]


    The Source
     
  4. black

    black Komšija

    wtf? :smt005 :smt005
    overkill
    [​IMG]
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nema overkilla u ovome poslu.
     
  6. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Još uvijek ne znamo prave performanse, ali mislim da bi po svim ovim specifikacijama mogao lahko da bude noctua killer. :D
     
  7. techton

    techton Aktivista

    Kupio sam i napokon postavio Mugena. Posto nema vise Mugen 2 za uzeti u Ingelu, uzeo sam Mugen 3 rev B. Temperature pri foldanju na 4.2 GHz (to sam samo sinoc postavio multiplier 42 u biosu i bootao) su 62 za jezgre, a package 52. Voltaza je auto, trenutna je u touchbiosu 1.32 V. Trebalo bi to moci jos nize, cim cijelu noc folda bez problema. Ipak mislim da podignem takt jos, a da voltazu drzim otprilike na ovom nivou.
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Zna li se cijena? :D
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Noctuta D14 mi je prevelik, al ovo ce u kucistu da prekrije komplet maticnu, a u manjim kucistima ima da dodje do kaveza za optiku. Da nespominjem kako ce svom tezinom i cetiri venta operetiti socket i maticnu kada se nagne.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    U mene ovo ne more stati zbog rama.
     
  11. black

    black Komšija

    ko ideju gdje se moze nabaviti thermalright macho
     
  12. aeRo

    aeRo Komšija

    Imam Thermaltake Slim X3 i u zadnja 2 mjeseca mozda se nenormalno cuje na samom bootu i prve 2-3 minute u Windowsu, prdi sto bi se reklo. :mrgreen:
    Sigurno je dobro postavljen jer ga imam odavno i prije je normalno radio, kasnije se u radu ne cuje uopste. Nekad kad malo promrdam kuciste utihne a nekad i dalje prdi. Jebi ga, im'o sam vecih problema tako da sam ovo zanemarivao al' sad me vec pocinje da nervira. Sta bi moglo biti ?
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    To ti je onaj isti stari dobri freezer samo sto ima nove noge da ide na sve sockete. Vjerovatno bi na tvom procesoru koji se ni ne grije mnogo radio dobro.
    Mada opet kad jednom probas cooler sa 120mm ventom ne pokusavas vise sa tim igrackama :D
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Imao sam freezer za 775 socket i bio je stroj pravi. Ako je približno dobar ko stari onda je to baš dobar cooler, možda low segment killer (bolji od katane, tx3, Stevie??). Sa poštarinom bi izašao Total: €23,21 što je ok a kod mene je 1,2V ali opet 12 centi je 12 centi :D
     
  16. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma dobar je frizer to je cinjenica al pod vecim opterecenjem vent se zavrti na 2500-2700rpm i cuje se do komsije :D Hyper 212+ je nekako najjeftinije dobro rijesenje.
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ma jeste hyper 212+ pravo dobar al kad daješ već toliko dodaš još cenera i uzmeš mugen 2 ko hadžo :D valjda je bolji mugen.
     
  18. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    NAravno da je bolji a zar nisu 2 cenera ralika,bas kao i izmedju frizera i 212ke
     
  19. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Mugen u ingelu 92KM a hyper 77KM u uni expertu.
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Cijene su otisle pravo,mugen bio 83 a hyper 65.