Izbor CPU Coolera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by r4z0r, May 22, 2011.

  1. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sto ce ti uopste aftermarket cooler kada ne mozes vise od 3.7GHz?

    Imas temperature ispod 70C na jezgrama na 3.7GHz i sa Intel stock coolerom..


    Samo bacas pare,bolje uzmi drugo kuciste,72KM je Thermaltake V4 Black Edition u Imtec-u..
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    U pitanju je Mugen 3, nema vise Mugena 2 u Ingelu.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ponovo sam skidao cooler sad u bf3 ne ide preko 63-64 po jezgrama a tu je negdje i load ispod 70 small fft. Šta ja znam danas sutra mijenjat ću opet konfu a dobar cooler uvijek dobro dođe. Naravno kućište ću uzeti čim prije, najvjerovatnije baš to i to u Imtecu jer su mi pred nosom.

    @Stevie jeste trica, nisam dobro vido, nema više Mugen 2 u Ingelu.
     
  4. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Inflatorna kretanja ja sam svoj kuler kupio po staroj cijeni tj.65 KM. :mrgreen:
     
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Na Noctua NH-D14 imam 2x CM Sickle Fan 2000rpm BLUE LED venta i prilicno su glasni na full speed a nemaju 4 pin prikljucak (3pin)..

    Tako da sam ove CM ventove na sa Noctue skopcao na Case Fan header-e na maticnoj i preko Fan Expert programa mogu da kontrolisem brzinu..

    A dva Case venta (20cm ,800rpm) sam skopcao na CPU Fan header-e na maticnoj tako da oni rade na full speed..

    U Fan Expert fan profilu stavio sam na IDLE (~30C na jezgrama) da rade na 40% (~ 900rpm) a kada je CPU na load-u (~50C na jezgrama) ventovi idu na 100% tj ~ 1900rpm..

    Ma milina,nema one buke kao Rade Koncar usisivac.. :p
     
  6. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Valja li Cooler master V8, jer izgled nekad hoce da zavara

    Sent from my GT-I9001 using Tapatalk
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Za cijenu po kojoj se prodaje, ne valja.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Evo ti dojmovi iz prve ruke (imao sam taj cooler na i7 920).
    Na 3.6 GHz, srednji obrtaji, sve jezgre u par minuta odose na 100C u Prime95 Small Ftt.
    Montaza je uzas, idealno bi bilo da imas 4 ruke.
    Sranje zesce, jedino izgleda dobro i tih je poprilicno.
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Kod mene je PC Probe II, postoje opcije za korekciju CPU / CASE Fan, ali ne rade uopste...ajd uredu CPU jer je 3 pinski, a trazi 4 pinski PWM fan...

    Razmisljao ranije sam isto tako kao ti napraviti, ali obzirom da nisam mogao korigovati case fan, odustao sam...

    Trebalo bi da radi, jer radi npr Turbo key pa znaci da maticna "prima naredjenja"...ventilator je 3 pinski, utor na maticnoj je 3 pinski...

    Jedino nisam Asus Q-Fan u biosu aktivirao, pa cu pokusati...
     
  10. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    da li je tko kupovao sa geneleca i slicnih njemu, ja sam vamo u Bihacu i Bosanskom Petrovcu, zanima me da uzmem par stvari recimo cooler, ram, i kolika bi iznosila postarina otprilike, nepada mi napamaet vise kupovati preko plusa, jer postarina kod njih je 20 km, jedino kad dodjem u sarajvo onda kupujem kod njih, al posto idem u sarajevo samo kad je ljeto
     
  11. anel007

    anel007 Komšija

    kupovao sam ja u genelecu i postarina ti je 10 KM, doduse ja sam u okolini sarajeva ali mislim da im je tolika postarina na podrucju cijele bosne :)
     
  12. Pionir

    Pionir Overclocker

    ue.ba ili ti uni-expert Sarajevo radi besplatnu dostavu ako narucis neku vrijednost, pa nazovi i pitaj...

    Meni su ponudili besplatnu dostavu za CM HAF 912+ oko 170 KM do Zenice, bez naplate na kucnu adresu, ali sada je gorivo skuplje i ne znamo koliko tacno love mislis potrositi...
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Postarina je 10KM za cijelu BiH.
     
  14. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    X puta sam kupovao u Genelec-u ,uključujuči i konfiguraciju jednom , šta god naručiš dostava je 10KM na cijeloj teritoriji BiH !
    UE ako je narudžba veća od 100KM besplatna dostava po BiH.
     
  15. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Thermaltake Contac 29 BP 53KM, mišljenja? Kopao sam na netu slabo ima reviewa. Išao bi na i7 2600 klokan oko 4GHz znači cca 1,3x V.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    On ti je otprilike kao i Hyper212, ta je klasa.
     
  17. Pionir

    Pionir Overclocker

    E raja, koja je jos dobra pasta za CPU osim Noctuae kod nas?

    Ima kupiti u Ze Noctua, ali je 15 KM, pa ima li kakva od cenera? Hvala.
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ja se zaklinjem u ono srebrno sranje sto standard dolazi sa coolerima. Crveno siva sprica :)

    Ova donja, toga bi trebalo biti svuda za cenera :)

    [​IMG]
     
  19. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ako sam te dobro razumio, to je "no name" pasta srebrene boje kao Noctua?
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Jah :) Imam 2-3 tube sigurno, polu prazne, ali obicno dolaze sa svakim coolerom.