Izbor CPU Coolera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by r4z0r, May 22, 2011.

  1. Sena

    Sena Veteran foruma

    Haj bit ce i on na prodaju nekada, kad se ja konacno nakanim za watercooling. 8)
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    To je vec nesto drugo. Mene je U12P kostao pofino, halalio oko 110 km u genelecu, nisam se pokajao, idle temp 37 C na ovim vrucinama. D14 mi je jednostavno bio prevelik.
     
  3. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    D14 jeste zaista velik i ne znam može li stati u moje kućište. I ganjao sam U12P ali vjeruj žao mi dati 115KM kada ga je Veki neki dan uzeo za fesa a bukvalno ko nov, full pack u kutiji.
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa jeste bio jeftin kad ste napravili budalu od covjeka :lol:
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    De pricaj sta je bilo. Zanima me. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  6. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Pa piše na stranici prije. Nismo znali da su rupice za kuler za 1155 i 1156 istih dimenzija pa čovjek spusti mašala cijenu jer smo mislili da treba posebno kupiti mounting kit za SB socket :D
     
  7. Sena

    Sena Veteran foruma

    Hehe. :smt005 :smt005 :smt005
     
  8. extibo

    extibo Komšija

    Noctua besplatno daje mounting kit za svaki socket. Samo trebas dokazati da posjedujes cooler i da imas racun.
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    AW: Izbor CPU Coolera

    @Reventon Meni je tolika temperatura sa stock amd coolerom :D
    Inače, cpu Athlon X2 240.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  10. veki81

    veki81 Aktivista

    Ti si kriv ja te nazvao na licu mjesta da provjeris na netu i ti diplio o monuting kitu :smt003, jos me odgovarao od kupovine :smt005 , sram te bilo.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Evo gledam nema više na Imtecovoj stranici Thermaltake Contac 29 :twisted:
     
  12. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Legao neki dan Hyper 212 EVO. Prime-jezgre idu 60-64 jučer kada je u sobi bilo 30 stepeni do 66 jezgre idu u BF3, vent ne ide iznad 1500rpm. Navečer kada je temperatura u sobi 24-25 ne ide preko 63 što je super a po zimi neće ići preko 60. Čak je i grafa niža za 2-3 stepena. Uz cooler došla je i mounting za drugi vent. Koliko čitam nema neke koristi od 2. venta možda 1-3 stepena s tim da bi to tada bio pravi push and pull fol. Iako je 5cm iza venta outtake 120mm na kućištu. Naručio sam već Y cable tj. 4-pinski splitter za drugi vent (ako pojeftino naleti). Došla ona standardna CM pasta što dođe uz njihove coolere mada sam ja koristio bijelu Cooler Master IC Value V1 8,5KM ue.ba. Kvalitena pasta i dosta je dođe a odlično se nanosi. Stavio sam ko zrnce riže na procesor i zrnce na sam sync od coolera i razmazao pa je moguće da je malo previše paste ali pošto kuler dobro nalegne i stegne višak bi trebao ići sa strane.
    Samo mali nedostatak po meni. Ne mogu natjerati vent da puše 2k rpm koliko je max po specifikacijama (+/-10%). Ide na max 1500rpm a štimao sam sve profile u biosu i sa Asus FanXpertom ali džaba. Valjda to tako treba da ide. Možda da isključim u biosu regulaciju pa da puše max stalno ali to nema smisla. Uglavnom zadovoljan sam temp je spala preko 10 stepeni u prosjeku u odnosu na stock.
     
  13. WhiteNinja

    WhiteNinja Aktivista

    Probaj sa fanspeed-om, a što se tiče drugog venta on će ti biti od koristi samo kad budeš klokao procesor.
     
  14. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Dajte preporuku za solidan i jeftin 120mm 4pin fan da ga ubacm na hyper cpu kuler da dobijem push and pull? Ima ih na ebayu hrpa ali ubi poštarina skuplja neko sam fan.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Nisam bas 100% siguran al rekao bih da za taj setup trebas dva identicna venta,bar ako ces ih spojiti na "Y" kablic.AKo budu dva razlicita moglo bi doci do problema kod ocitavanja broja obrtaja i ko zna jos kakvih anomalija.Jedino ako je drugi spojen na molex onda bi bilo svejedno.
     
  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Vjeruj da ti je dosta jedna dobra. Ja sam uzeo gentle typhoon 1850. Stavljo sam drugu u pnp, scythe slip stream malo sporiju i radi vise stete nego dobra.

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
     
  17. ibran

    ibran Aktivista

    Ej zdravo ljudi!
    De mi recite iz iskustva koji hladnjak najbolje paše za MB EP45-DS3 da onako nesmeta ničemu soket je 775 a procesor na njo je core2duo E8400.
    A da nije baš skup.
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Tx3 ili freezer 7

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    CM Hyper TX3 imaš na piku za 40 KM, ne znam koliko se po radnjama kreću.
     
  20. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Mislim da je oko 50-tak km-ova