Izbor CPU Coolera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by r4z0r, May 22, 2011.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Rjesenje bi bilo da prodaju hladnjake bez ventilatora. Bili bi i jeftiniji a i korisnik bi mogao odabrati ventilatore. Ionako ima dosta boljih ventilatora na trzistu.
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ako netko hoce NH-D14, prodavat cu ja svoj uskoro, sa full opremom i genelec garom, za forumase 100KM.

    Ako je netko potencijalno zainteresiran, na PM.

    Ja konacno pregrmio i kupujem custom vodeno.
     
  3. heroic

    heroic Komšija

    Stavi na pik i cekaj da ti neko ponudi 2 metra drva.
     
  4. k0ST

    k0ST Aktivista

    e tek ces sada pare da potrosis :lol:
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Suti, ne staj mi na muku :D , vec skoro dvije stoje za cijevi, fittinge i cpu blok.
     
  6. k0ST

    k0ST Aktivista

    Ma nije to nista, ja sam izleto makar 1000 eura kupujuci nove radijatore, pumpe, rezervoare, blokove... Lijepo izgleda i fino hladi, ali mogao sam uzeti klimu da hladi sobu za te pare :)
     
  7. bhd

    bhd Veteran foruma

    Upravo:)

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam prvobitno kontao da idem i na grafe, tada bi oko 1000KM bilo sve, ali ja ih precesto mijenjam, jedino ako me HD 8000 fascinira kao sto je hd 7000 mozda njih stavim pod vodu.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    35db a 79cfm? Preglasno i to jos ne racunajuci drugi ventilator.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Top-down cooleri ne valjaju i izbor su jedino za minijaturne buildove gdje fakat nema mjesta za visoke coolere.
     
  12. k0ST

    k0ST Aktivista

    De ba Stevo, kako ne valjaju. Mislio si reci da tower cooleri bolje hlade CPU? To je tacno.
    Top down su dobri za hladjenje VRM sekcije na maticnoj, a cesto se su i poprilicno efikasni/tihi s obzirom na masu/dimenzije. E, s obzirom na dimenzije, ovaj Xigmatekekov Orthrus garant nece biti pravi izbor za minijaturne buildove :)
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nesto mi se cini da je Noctua L12 po svemu bolji i kompaktniji cooler, a cijena je priblizna.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ima ona Noctua C14, to je tek dobar top-down cooler.
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nije ovaj Xigmatek neka sreca, kapacitet mu je tek 180W.
     
  16. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nisam znao da jos netko gleda db i cfm podatak, to je totalno nebitno.
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ne kontam onda sta je bitno kod ventilatora. Buka, i koliko zraka guraju, i na koliko obrtaja to rade.
    I onda imas one lude air penetrator fanove sto usmjeravaju pravo dobro

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Mislio sam na podatak koji navode proizvođaci, druga je stvar real life podatak.

    A i ti air penetratori nisu nesto bas popularni, precijenjena glupost, ima boljeg izbora za manje para, yate, typhoon koji su za watercooling nenadjebivi i itd.
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Cisto sumnjam da neko uzima ventilatore bez da cita recenzije, doduse i oni nisu 100%, al jos uvijek mjereno u donekle kontrolisanim uslovima.
    Nisu loshi penetratori od 180mm fakticki. Iz prve ruke, samo ono raven kuciste mi nikad nije leglo pravo.

    A 2x Gentle typhoon 1850rpm se vrte na Hyper 212+ kod mene, ne da se ne cuju, nego se ne cuju :)
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja sam kupio 4 komada, 1450rpm modeli, 11 eura komad, jedva cekam da ih vidim kako rade, znam da ih fale svuda.