Izbor CPU Coolera

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by r4z0r, May 22, 2011.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Dje si to uzeo, haman pola cijene nego sto sam ja ovdje placao. Skuplje me dosli nego cijeli cooler...
     
  2. Sena

    Sena Veteran foruma

  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kome se obratiti za nabavku Noctua coolera i ventilatora? Slavoljub ne moze ili ne zeli da nabavlja "na malo".
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Povuci s ebay-a, svakako će ti biti najjeftinije. Eventualno chekiraj ove popularne pik dilere.
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Treba mi konkretno NH-U12S i jos nekoliko ovih niskoprofilnih 92mm ventova, a ovi sa ebay.de ne salju za BIH. Sa .com domene ima jedna radnja, ali traze $160 samo za cooler (sa dostavom). U Srbiji takodjer nema, tako da su slabe sanse da ovi pik dileri to imaju.
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jesi li probao sa Genelecom da narucis? Oni su ti zastupnici za Noctua u BiH.
    [email protected]
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Poslacu upit, ali znam otprilike kakva ce biti situacija: 70€ bez PDV-a i isporuka 60 dana.
     
  8. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Ako im je NH-D14 139KM sa PDV-om, onda ocekujem da U12S bude dosta jeftiniji. Jos da vidimo kakav je rok za isporuku.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Cisto da prenesem ono sto sam i pretpostavljao:
    "Zastupnik" i po jebote. Svako moze biti ovakav zastupnik, cak i ekupi.ba.

    Ako ima jos neko ideju ko bi pouzdano mogao ovo nabaviti bio bih zahvalan.
     
  11. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Ne znam koliko para ti nije puno dati za njega, ja sam sad malo njuskao po ebay-u, NH-D14 se sa dostavom moze naci za nekih 200-tinjak maraka, ako ti nije puno cekati 15-20 dana.(United kingdom) I naravno, moze se desiti da imas carinu (iako ja tih troskova nisam nikad imao preko 5 KM).
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    D14 mogu i ovde nabaviti, ali mi ne treba, a i bilo bi vrlo tijesno u SG09 kucistu; upitno da li bi kasnije mogao staviti graficku koja ima backplate.
    Scythe mi ne pada na pamet uzimati zbog idiotskog sistema za montiranje, a plus sto su precjenjeni.
     
  13. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

  14. ElectricSound

    ElectricSound Aktivista

    Aha, moja greska. Hajde ako naletim gdje da ima da nije preskupo, okacim.
     
  15. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Sta si naumio sa tom konfom, hoces li OC i na koji ce procesor ici taj hladnjak? Pogledaj Corsair i CM vodeno hladjenje, kosta mozda i jeftinije od tog noctua hladnjaka a ima da legne samo tako u to kuciste.
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    4670K CPU je u pitanju, bice neki blagi OC do mozda 4.0-4.2Ghz, nista ekstremno. AIO vodena hladjenja su fina, ali rade na visokom broju obrtaja pri opterecenju, a i pumpe nisu bas necujne. Osim ako ja nisam nesto propustio u ovih par godina. Naravno dolaze u obzir samo 120mm radijatori.

    Ova stranica sto je kolega postavio dva posta iznad izgleda ok, a i cijene su dobre.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hyper 212+ EVO bi trebao stat bez problema.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nekvalitetno za 70+ KM (baza pogotovo lose obradjena), a ako je imalo kao i obicni 212+ koji sam nedavno prodao, nije bas tih. To bih uzeo u krajnjem slucaju na CM EU stranici ako ne nadjem nesto bolje.
    Sta da mi treba nesto egzoticnije od obicnog coolera? Tuga od ponude.

    Ukoliko bih se odlucio na neko AIO vodeno, koji predlazes ventilator sa dobrim pritiskom i protokom, a da je tisi od ovih standardnih 2000rpm ventova sto dolaze uz te kit-ove.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Istina je da je skup, nekad su Hyperi 212 bili oko 50KM.

    Ma ako neces overclockat mozes komotno i stock cooler ostavit, pa kasnije nabavi Noctuu NH-U12S.
     
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Možda su stari hyperi 212+ bili toliko ne sjećam se da su EVO bili 50KM. Ja sam svoj platio 79KM i sad su toliko. Nije bučan jer eu verzija ide oko 1600rpm dok usa verzija ide oko 2k rpm. Mada bi ja radije za te pare uzeo kakvu noctu-u jer ih je bilo na oglasima za te pare a dotad bi ostavio stock.