Kineski telefoni

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by selvin, Sep 19, 2013.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Vjerovatno je 27%, 17% pdv + 10% carina.
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    Upravo narucio! Meni do sada jos nikad u BH nisu uzeli carinu/porez ni-na-sta, tako da se nadam da nece niti na ovo.

    Uglavnom, sad vjerovatno mogu i ja nekom dati $10 bonus code, vazi 48 sati pa ako se ko odluci da kupi neka se javi.
     
  3. wragg

    wragg Aktivista

    Evo novih igrača sa zanimljivim cijenama. Očito se probijaju na tržište jer im i online support radi :D http://www.hotinbuy.com/
     
  4. efo

    efo Komšija

    primjetio sam i ja 256mb rama kod ovog gt72, al po klipovima sa yt, mobac se cini fluidnim svejedno, al bi vjerovatno bilo kakav multitasking bio vrlo ogranicen.

    cekam impresije selvina, pa cu gledati da i ja kupim ovog gt99 :D

    samo mi recite koja je frekvencija 3g mreze kod nas, tj. hocel bit moguce koristiti isti na ovim kinezerima kod nas ili ipak samo 2g?
     
  5. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni zaracunaju 38%.
     
  6. selvin

    selvin Moderator

  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  8. efo

    efo Komšija

    tacno ne mogu da vjerujem da je ovo cudo 68$ (nesto ispod 100km po trenutnom km-usd omjeru)

    evo gledam malo po yt klip za ovaj mobac, ko da mu je fluidnost losa, pa cu to jos malo istrazit, nego niko mi ne odgovori na pitanje u vezi 3g-a, jel niko ne zna il' mi je pitanje glupo? :D
     
  9. Haker

    Haker Veteran foruma

    Nije glupo, wragg je isto imao problem s tim ako se ne varam pa njega upitaj.
     
  10. wragg

    wragg Aktivista

    Sorry, nisam vidio ovo o 3g. Mogu samo potvrditi da sve radi savrseno sto se toga tice. Nasi operateri ne koriste 3g na 900mhz.
    A sto se tice fluidnosti ovoga telefona, samo cu ti reci da je polovan HTC Hero na piku toliko para. Mislim da jeftinije a bolje od ovoga ne moze.
     
  11. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Meni je ovo sumnjivo skroz. Prije ce biti da ovo čudo ima 256mb rama kao što sam vidio na jednom yt reviewu... Nigdje se ne vidi specifikacije iz settingsa prije svega količina ram memorije.
    Je li legit sajt?
     
  12. efo

    efo Komšija

    nema smisla cijena, realno :D puno jeftiniji od ostalih kinezera slicnih specifikacija, dodje na kraju nesto kao kinezer medju kinezerima :p
     
  13. dmr

    dmr Veteran foruma

    sta je ovo •Shipping Weight: 1.2kg :)
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pazite da nedobijete fasadnu ciglu u paketu :)
     
  15. wragg

    wragg Aktivista

    Placas paypalom, zar ne?
     
  16. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Da te pitam vraže, ti kontaš uskoro uzimati Iocean, pošto i ja planiram uzeti ovaj odavde-279$(ima gorila glass). Kažeš da je kvalitet prva liga?
    A što se tiče poreza, ja također još nijednom nisam plaćao ništa dodatno, znači poštar donese pošiljku na vrata, ali do sada nisam niša kupovao preko 50-60$ ukupne vrijednosti. Nedavno sam naručio neku ploču iz amerike, koja će imati cijenu deklarisanu na 40$, a ja sam je toliko i platio + shipping. To bi trebalo da mi stigne za 1-3 sedmice. Nadam se :D

    EDIT: Lol evo ovdje isti mobitel za 246$, tj. 33$ jeftinije.
     
  17. Looney

    Looney Komšija

    Carina na telefone je 5% + 17% PDV
     
  18. Konjislav

    Konjislav Komšija

    100%?
     
  19. Looney

    Looney Komšija

    1000% :)
     
  20. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Majku im jebem, opet uzimaju PDV.