Kineski telefoni

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by selvin, Sep 19, 2013.

  1. Konjislav

    Konjislav Komšija

    OMG pa ne plaća se valjda pregled? Neću im plaćat da rade svoj posao, to im država plaća koja se i finansira tim istim porezima, tj. pdv-om i carinom. :smt019
    Što se mene tiče, nek i ne pregledaju paket, i nek ne naplate tu cijenu za pregled, ako se kojim slučajem plaća, samo PDV i carinu, nesposobna stoka.
     
  2. Ninja

    Ninja Komšija

    Meni su jednom naplatili pregled a da nisu ni otvorili paket. Samo nalijepili onaj svoj selotejp.
     
  3. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Mislim da to nema veze, ja sam nedavno uzeo neku matičnu ploču iz Amerike preko OCN-a, došla je u paketu, na kojem sam vidio onaj što kažeš selotejp, ali nisam platio nikakav pregled, samo 3.5KM poštaru.
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa to je pregled,2,5km pregled i 1km troskovi transakcije.
     
  5. efo

    efo Komšija

    Mali offtopic, pa sorry unaprijed, al' zanima me ima li razlike kod carinjenja i cijelog tog postupka kad se narucuje odjeca, preko ovog banggoda recimo? Nasao sam nesto za 10.60 eura, evo i link:

    http://www.banggood.com/Wholesale-Mens- ... 52086.html

    pa me zanima jel ima razlike kod carinjenja ovog (odjeca) i mobitela ili bilo cega drugog, ako neko zna?
     
  6. Konjislav

    Konjislav Komšija

    LOL ako neko bude žalio 3.5 marke, nek se ubije.
     
  7. donjapa

    donjapa Overclocker



    Nego, hoces li ti to uzimat' ili ne :D ako hoces daj mail da ti saljemo kupon.
     
  8. Looney

    Looney Komšija

    Na odjeću je carina 15% tako da bi te trebalo doći cca. 28 KM sa carinom i PDV-om. Naravno postoji mogućnost i da prođeš sa carinskim evidentiranjem/pregledom od 3,5 KM :)
     
  9. efo

    efo Komšija

    poslao mu je selvin kupon :D

    hvala na odgovoru Looney
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    De hajd sta ste frku digli, nisam mislio na te 3.5KM pregled (jer to u vecini slucajeva naplate svakako otvorili ili ne), vec na spediciju ili sta vec naplate jos :D Ja sam svakako halalio 300KM, a mobitel sam "platio" 210KM, samo nek on stigne :D

    A sto se tice ovog sto efo govori, valjda bi to trebalo proci bez carine, jer je 10 eura?
     
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pa stize li ikome kinez ikakav?
     
  12. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Evo hoću da naručim ovaj mobitel, također sam dobio onaj kupon od 1$ (tj. 60 nekakvih poena), te bukvalno došao do paypal stranice da im platim, i dalje piše 155$, znači nije oduzeto 10$.
    WTF naručio mobitel i dalje ova cijena. Evo poslao sam im mail da vidim o čemu se radi.
     
  13. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ti to meni sve nesto brzo, kada si vidio na PayPal da nije skinulo novce nisi trebao placati. Poslali bi opet dok ti ne bude $10 kupon, mozda je nekakva greska.
     
  14. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Skontao sam o čemu se radi, onaj kupon se nalazi kad se ode na Menu -> Invite tools -> Credits, i tu piše kod za popust od 10$. Pitao sam ih da mi prekinu onu narudžbu, da mogu staviti novu, sa ovim kuponom.
     
  15. efo

    efo Komšija

    koja si ti ljudska botina :p
     
  16. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Jbg ko će čitati uputstvo. :smt005 Vratili su mi ovi pare, i prekinuli narudžbu, kažu da će u roku od 48 sati leći refund na paypal. Sada ću ponovo naručiti sa onim kuponom. :smt003
     
  17. Looney

    Looney Komšija

  18. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Evo naručio sam kako treba, znači 145$ as advertised. :smt003

    EDIT: Evo stigao refund na paypalu. (LOL greška, to je izgleda potvrda o novoj narudžbi)
     
  19. wragg

    wragg Aktivista

    Sa pcekspert:
     
  20. Konjislav

    Konjislav Komšija

    LOL sva sreća pa sam kupovao preko banggood-a :D.
    Evo kažu da je poslan paket, te da su mi ispunili zahtjev, tj. stavili 45$ kao cijenu paketa. Samo se nadam da dođe u neko dogledno vrijeme :D