Koji AMD proc uzeti ??

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by mirnes, Jan 21, 2011.

  1. selvin

    selvin Moderator

  2. Triforce

    Triforce Aktivista

    Ova se cini dobra. Nadam se da slot podzrava 4gb module :D?

    Meni su inace ove gigabyte slatke :lol: Male onako :smt005

    Znaci
    270KM
    53KM
    175KM
    ______

    To kad se podvuce je... puno :mrgreen: Al hajd nace se za maticne =)
     
  3. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    A sta je 270km? 965? Vec kupljen ili kupujes?
     
  4. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Nećeš naći za 150KM dobru ploču za OC, jedino da naletiš na polovnu. Ova šta je Selvin preporučio je dobra ali ne očekuj sad neki veliki OC pošto ima 4-1 fazu i 140W TDP.
     
  5. Triforce

    Triforce Aktivista

    Nisam jos uzeo. I da 965 be je 270, nemogu da nadjem nov a jeftiniji :D


    edit: mada mogu uzet i 955 BE za 20 km manje i dici ga na 3.4
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako nisi vec to kupio odmah odustani,nije da procesor ne valja,sta vise odlican je i sam ga imam al platforma nema buducnost je buldozeri su tanaka,znaci uzmi si kakvu jeftiniju plocu sa LGA 1155 i u nju ubodi core i3 2100 koji je u igrama brzi od svakog Phenom x4 pa cak i od 980BE a nekad kasnije kad oslabi i cijene se normalizuju ubacis neki i5 ili i7 i mirna Bosna.

    Cijena jednog i3 2100 je 250km a ima samo dvije jezgre ali 4 threada pa moze parirati AMD quadovima a najjeftinija ploca za njeg je 120km a naravno ako hoces nesto malo bolje valja se protegnuti bar do 200.
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, preporuke idu na stranu jeftinih LGA1155 procesora jer su izvrsni u igrama, malo trose i malo se griju. A platforma itekako ima buducnosti, poslije ce se moc nadogradit sa aktuelnim i5 i i7 procesorima ili sa Ivy Bridge-om.

    Naravno ploce za Intele jesu u prosjeku skuplje, ali cak i H61 ploce mogu zadovoljiti potrebe vecine korisnika.
     
  8. Triforce

    Triforce Aktivista

    Pa imam 450 km sada. Mogu uzet cpu i maticnu neku za 200 km... A 50km izvucem od starog za 4gb plocicu :D


    a maticna, moze Asus P8H67-M 211 a ima ova i LX malo jeftinija i pro 222. Pitanje je koju je najbolje uzet... Moze se i budžet malkice preci xd
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    Najbolje sto mozes uzeti od maticnih u tom cjenovnom rangu je Asus P8P67 LE za 215KM u Baricu-u..

    Takodjer u Baricu uzmes Ci3 2100 za 249KM..
     
  10. Triforce

    Triforce Aktivista

    ta je 270 u UE O.O


    Gdje taj baric ?

    edit: oj ova podrzava 1066 ram ?? znaci mocu koristit stari ddr2 ( hyper x) ???
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Buraz nijedna SB ploca tj. procesor ne podrzava DDR2 memoriju,sve su DDR3..

    http://www.barico.net/ Istocno Sarajevo, ako si u Sa covjek ti besplatno dobaci sve sto kupis/narucis..

    Slavoljub je cista 10ka!

    P.S.: Uzmi kod njega i Kingston Hyper X 1600MHz 4GB plocicu za 53KM!!!
     
  12. Triforce

    Triforce Aktivista

    Hvala King :)
     
  13. sgt. bull

    sgt. bull Aktivista

    Znači sada je isplativije ubosti P8P67 LE i još i3-2100 proc i za par godina ga mijenjat nego ići na amd phenom IIx4 965 i m5a97? Pitam ovo jer danas poslijepodne idem u šoping (matična) a proc za par mjeseci a sudeći prema vašim odgovorima fakat je isplativije iči na intela? I još jedno pitanje, koje od ovog dvoje je tiše i hladnije?
    Hvala na odgovoru :)
    p.s. može i neka druga ploča, samo da je ima u plusu i da nije preko 220.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Definitivno intel,intel. Eto to su ti odgovori na tvoja pitanja.
     
  15. sale1177

    sale1177 Novi član

    Za dan ili dva uzimam procesor. Izbor je pao na Phenom II X4 955 i na FX 4100. Racunar koristim za igranje i adobe(photoshop, illustrator, in design). Osim performansi zanima me potrosnja i zagrijavanje. Cijena je gotov identicna, a imam am3+ plocu.

    Ostalo je:
    GTX 460
    Silverstone St40F 400w
    Asus M5A78L LE
    4 gb ddr3

    Hvala.
     
  16. k0ST

    k0ST Aktivista

    Od ta dva procesora izbor je jednostavan - Phenom II 955. Evo ti test FX4100.
     
  17. 100Devil

    100Devil Guest

    Pozdrav svima,

    kupujem AMD procesor pa sam u nedoumici između,

    AMD Phenom II X4 965 AM3 BOX 3.4GHz 8MB 125W Black Edition, ili

    AMD Phenom II X6 1075T AM3 BOX,

    unaprijed hvala.
     
  18. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za igre prvi, a za "ozbiljne" aplikacije drugi.